Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha önbizalom hiányos vagyok,...

Ha önbizalom hiányos vagyok, és nagyon zavar de nem tudok ellene tenni semmit, abból lehet valamilyen lelki betegségem?

Figyelt kérdés
2015. febr. 20. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát mesélhetnék
2015. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Heló én is ebben szenvedek..

Meg lehet szociofóbiában is.

Én akkor éreztem jobban magam mikor olyan helyzeteket oldottam meg amiktől féltem.

Ha megoldottad akkor nyugtázd el magadban hogy ezt is megtetted és egy kis fokkal nehezebb problémát próbálj megoldani.Így pár óráig utána "normális" vagyok.

Sajnos nagyobb időre nem tudtam felszabadult lenni én se úgymond.Lehet pszichiáterhez kell fordulni ha nagyon erős ez a félelem. (persze az drága.....)

Ha gondolod írhatsz privátba és elmesélheted neked milyen gondjaid vannak a hétköznapokban

2015. febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Nekem annyi bajom van az önbizalom hiánnyal, hogy nincs barátnőm. És ez egy kicsit frusztráló tud lenni. A lelki világom egyszerűen romokban hever. Ha gondolod írj. Talán tudok adni néhány tanácsot. 26/F
2015. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A végén be fogsz csavarodni!
2015. febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát, már kezdek lassan be csavarodni.
2015. febr. 23. 11:19
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát, én segíteni nem tudok, csak megírni a véleményem, esetleg a helyzetem.

Szerintem a fiatalok jelentős része szenved ettől, és az idővel csak mérséklődik a számuk, nem fogynak el. A párválasztás sem feltétlen segít, és én a feleségem mellett lettem depressziós. Bár hasonló problémája neki is volt, engem méginkább döngölt a mélybe, ha kapcsolatot próbáltam kialakítani valakivel. Nincsenek, és nem is voltak soha mélyebb baráti kapcsolataim.

2015. febr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Jééézusom, mennyi szörnyű válasz! Ember, egyrészt tudsz ellene tenni, másrészt meg most tényleg az önbizalomhiány a bajod és azon aggódsz, hogy mi jöhet még?

Foglalkozz a problémával és kész, ne attól rettegj, hogy mennyivel lehet még ennél is szarabb. Nyilván mindenki egy kicsit fosik az élettől az elején, de ezt le kell küzdeni. Hogy hogyan? Csinálj olyan dolgokat, amiket nem teszel az önbizalomhiány miatt.

Én például a nőkkel kapcsolatos pályafutásomat úgy kezdtem, hogy hárman kikosaraztak, ebből most már tudom, hogy kettőnek tetszettem, csak túl beszari voltam és nem szerették.

Bár volt önbizalmam egy kicsi előtte is, de nekem az nagyon sokat dobott rajta, hogy elmentem koniterembe és elkezdtem edzeni, ahol megismertem az első barátnőmet. Sose voltam kövér vagy ilyesmi, de szélesedett a vállam, kockásabb lett a hasam és egyre több emberen láttam, hogy tetszem neki. Szerintem a sport jó ilyenre teljesen.

2015. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Előző vagyok, még annyi, hogy nem bíztatok senkit arra, hogy Berki Krisztiánná gyúrja magát, én sem tettem. A lényeg abban vagy, hogy látod magadon, hogy elértél valamit, hogy jobban nézel ki. Én pl. nem szedtem soha fehérjét mellé, meg semmi hasonló, minden edzés után ittam egy fél literes vizet, meg ettem egy snickerst, hogy valami kalóriát visszanyerjek, amúgy meg edzettem rendesen max. 1 perces pihenőkkel és nem beszélgetni, hanem izzadni meg levegőért kapkodni jártam a konditerembe.
2015. febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
persze, hogy lehet, de mindig lehet tenni valamit! én ugyan ilyen voltam, és elkezdtem kineziológushoz járni, és azóta rengeteget javultam, és sokkal jobban érzem magam. neked is lehetséges, hogy megérne egy próbát:)
2015. febr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
probálj pozitivan gondolni magadra. pozitiv tulajdonságaidat erősítsd magadban. sportolj, mert az önbizalmat ad, csinálj olyan dolgokat amit szeretsz, ha sikered van benne az önbizalmas is nőni fog.így idővel elmúlik ez az érzés.
2015. febr. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!