Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félek az iskolától mit tegyek?

Félek az iskolától mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 lány éves vagyok 6-5.-ban nem voltam kiemelkedő tanulo tanulási nehézségeim voltak de mikor ebböl kinöttem és elhagytam a lustaságom és tanultam 7. ben már csak 2 db 4 -esem volt még a németemet is felhoztam 2-esől 4-esre. most 8. félévkor meg kitűnő lettem.De valahogy egyre inkább elkezdek félek iskolába menni félek hogy rontok hogy csalódást okozok. Erre rátet egy lapátal az is hogy ma elhagytam a számologépemet amibe egy barátnőmnek segitségkép a dolgozat alatt beletetem egy lapot rajta a megoldásokal de elhagytam bementem a titkárságra és viszakértem de megtalálták a puskát de a barátnömet nem akartam bemártani én jó vagyok fizikából igy azt mondtam hogy az enyém ha feleltetnek vagy ha figyelnek akkor is össze tudom hozni az 5-őst. A tanárok is szeretnek tudom hogy nem fogna csufolodni velem vagy ilyesmi de akkor is félek és nem csak most minden reggel szorongok és minden este nyugtalanul fekszem le és fohászkodok hogy legyen már szünet mert ugy érzem hogy a fezültség szétrág belülről. De utálok hiányozni igy mindig megyek Van valami megoldás praktika hogy nyugodtabb legyek?

2015. febr. 26. 22:35
 1/7 anonim válasza:
80%

Ez van nálam is..

Csak 9.-dikes vagyok.

Ma kaptam egy 1-est Fizikából pedig eddig csak ötösöm van belőle. Vagyis volt. Láttam a tanáron hogy csalódott s a szüleim is. :(

14/l

2015. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleidnek nem mersz erről a szorongásodról nyíltan beszélni, akkor az iskolának van pszichológusa? Nem ártana erről egy szakemberrel beszélni,mert később nagyobb gondok is lehetnek!!!
2015. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
72%

Én is ilyen vagyok. néhány éve még rossz tanuló voltam mostmár viszont majdnem kitönő. Most mindenki nagyon büszke rám én pedig félek, hogy csalódást okozok nekik.

Nekem a barátom segitett, mert mikor egyszer sétáltunk már nem birtam a streszt elkezdtem sirni és elmondtam neki mennyire félek hogy csalódást okozok mindenkinek. Ő azt mondta, hogy neki sosem fogok csalódást okozni és nekem nagyon sokat segitett, hogy tudtam ő melletem áll. Szoval szerintem te is keress egy olyan embert akire támaszkodhatsz és aki igazán szeret annak nem fog csalódást okozni ha néha hozol egykét rosszabb jegyet.

Szoval fel a fejjel, menj be a suliba és mutasd meg mindenkinek mit tudsz:)

2015. febr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszok. Amúgy van az iskolának pszichológusa de egyszerűen olyan ciki lenne elé állni és ezt elmondani rólam mindenki úgy gondolja hogy magabiztos rendíthetetlen és magabiztos vagyok régen amíg nem érdekeltek a jegyek akkor még az voltam de már meginog alattam a talaj.
2015. febr. 26. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Szülőként írom!!! Ha szüleidben nem tudsz megbízni, hogy elmond nekik a problémáidat, akkor tedd félre az önérzetedet és keress meg egy olyan személyt akiben megtudsz bízni, mert amiket leírtál: szorongás, félelmek, álmatlanság ,megfelelni akarás vágya később súlyos problémákat okozhat lelkedben, testedben egyaránt!!!!!

Fiamnak az örök tanácsom amit eddig és a jövőben is javasolni tudok a tanulásában:

- Tegyen meg mindent annak érdekében, hogy igen is megtette amit meg kellett tennie a lehetőségeihez mérten! De ha valami nem úgy sikerül ahogy azt ő eltervezte, akkor sem fog történni semmi! Akkor is az én imádott gyermekem marad és nem szeretném ha egy lelki roncs lenne a túlzott megfelelni akarása miatt!!!!

2015. febr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 26. 23:30
 7/7 anonim ***** válasza:
tipikus önbizalom hiány, teljesítéstől való félelem, kudarctól való félelem, ez természetes, nekem is volt így míg egyetemista nem lettem és végre békén hagytak a szüleim... a stressz ki tud készíteni főleg ha folyamatosan cseszegetnek az eredmények miatt, kell egy jó társaság persze ezt könnyű mondaniés sikerélmény, én imádtam bejárni a haverjaim miatt, a sok baromkodás szinte elmúlasztotta a tanulás okozta "fájdalmakat" :) a lényeg hogy ezen ne stresszelj, gondolj arra, hogy mit adnának egyes helyeken azért hogy tanulhassanak mint te, ez az egész tehernek fogható fel, de az életre készít fel nagyrészt, és mindenki végigjárja az utat mielőtt felnőtt lesz, bele kell törődni, lesz rosszabb ha dolgoznod kell. 20/f
2015. jún. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!