Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sikerülhet megváltoztatni egy...

Sikerülhet megváltoztatni egy gyökeresen mély személyiségjegyünket/tulajdonságunkat? Hogyan?

Figyelt kérdés
Például egy csendes emberből lehet harsány vezéregyéniség, vagy egy lusta lányból kiváló háziasszony? Mennyi rá az esély, hogy ezek a változások annyira beépüljenek a jellembe, hogy természetesnek hassanak?

2015. márc. 1. 16:53
 1/2 Makaronka válasza:

Én nem szeretném meg változtatni de szerintem ha kitűz vki vmilyen célt maga elé és komolyan veszi és küzd érte akkor simán lehet egy "lusta lányból kiváló háziasszony":)

13L

2015. márc. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne? Minden a szokáson múlik.

Ha csendes vagy, akkor azért vagy csendes mert megszoktad, hogy az vagy. Ha vezéregyéniség akarsz lenni úgy kell viselkedned, ezzel egy új szokás alakul ki. Ha lusta vagy akkor valami hasznosat kell tenned, és így alakul ki a szokás. Valakinél pár nap, valakinél hónapok kérdése amíg kialakul.

Én legutóbb a koránkelést tettem szokássá. Olyan 10 nap után már hozzászoktam és nem voltam levert, sokkal jobban érzem magam azóta.

Az hogy mennyi rá az esély, az rajtad áll. Ha változtatni akarsz tenned kell érte. Nem agyalni rajta, hanem tenni. Nem azt mondom, hogy ne tervezz, mert az igenis fontos. Tervezz és cselekedj. Ennyi. :)

2015. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!