Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fejleszthető a humorérzék?

Hogyan fejleszthető a humorérzék?

Figyelt kérdés
Nem a nulláról indulnék, hogy úgy mondjam, csak úgy gondolom ez is egy fejleszthető dolog. Ennek módjára vagyok kíváncsi. Hogy kicsit felszabadítsam ezt magamban egy magasabb szintre.

2015. ápr. 21. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Sehogy. Vagy van, vagy nincs!
2015. ápr. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
úgy, hogy olyanokkal vagy, akikkel jól érzed magad, lehet, hogy nem oylan menő srácok, csajok, de attól még valahol el kell kezdeni
2015. ápr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sokan írják, hogy ez nem tanulható, nem fejleszthető. Kíváncsi vagyok mi az igazság.

Például olvastam egy ilyet, hogy:

"Egyes elmé­le­tek sze­rint, ha a kre­a­ti­vi­tá­sunk, a kom­mu­ni­ká­ciós kész­sé­günk, intel­li­gen­ci­ánk és a szo­ci­á­lis érzé­künk kellő­ken fej­lett, akkor nagy való­színű­ség­gel a humor­ér­zé­künk is jó. E fel­fo­gás sze­rint, az előbb fel­so­rolt kész­sé­ge­ket kell tre­ní­roz­nunk, ha humor­ér­zé­kün­kön aka­runk csi­szolni. Mások sze­rint a gye­rek­kori kör­nye­zet hatá­rozza meg a későbbi humor­ér­zé­ket, vagyis az, hogy milyen humorú embe­rek vet­tek min­ket körül gye­rek­ként és egy-egy élet­hely­zet­ben milyen jelentő­sé­get kap­tak a spon­tán poé­nok. Ez a nézet kevés esélyt ad a humor­ér­zék fej­lesz­té­sé­nek, mivel az idő kere­két nem tud­juk vissza­for­gatni, hiszen e sze­rint gye­rek­ko­runk­ban nagy­já­ból min­den eldőlt."


Valahogy én úgy gondolom, hogy az érzék az intuíció, és az intuíció fejleszthető. Ahogy a logikus gondolkodás is, a másik oldalról.

Én egy kellőképp intuitív személy vagyok és azt is látom, hogy a humorom akadozása csupán az önbizalmam hiánya miatt lép fel. Mert sokszor olvasok olyat, hogy szűk baráti körön belül nagyon tud valaki viccelődni, humorizálni, de idegenebb környezetben "elbénul", hogy úgy mondjam. Szerintem ezeknek az embereknek a humoruk rendben van. Náluk más a gát. talán hasonló a helyzet itt is.

2015. ápr. 22. 14:52
 4/13 A kérdező kommentje:
Abból gondolom, hogy szűk baráti körben, de néha mikor elsütöttem valamit "idegenben", akkor nevettek és nem azért mert bénaságot mondtam, hanem mert jól illet oda és ütött. Szóval odaéreztem a dolgot. Ezért írtam, hogy nem nulláról kezdenék.
2015. ápr. 22. 14:55
 5/13 anonim ***** válasza:

A humorérzék nagyon relatív dolog.

Nem hiszem,hogy fejleszthető.

Van,aki a csúfolódást humorosnak tartja,van,aki saját magát,amikor viccet mesél,és mások nevetnek rajta.

Ha valakinek nincs,vagy kevés,az szerintem túl komolyan veszi magát,vagy hiú vagy sznob.

Ennyit sikerült kitalálnom eddig.

2015. ápr. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezek egyike sem illik rám. Nem vicceket mesélek, nem csúfolódok senkivel és nem is tartom magam sznobnak
2015. ápr. 26. 08:49
 7/13 A kérdező kommentje:
De amúgy értem mit akarsz kihozni ebből.
2015. ápr. 26. 08:49
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor nem lehet,hogy túl komolyan veszed magad?

Tudsz-e magadon nevetni,ha valami nem úgy sikerül,ahogy szeretted volna?

2015. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, abban hogy komolyan veszem magam. De mostanában oldódik ez a dolog. Régen bántott, ha valamit elbénázok, bár most is néha, de már eltudom magam röhögni azon is ha neki megyek egy üvegajtónak... Bár az önmagamon való nevetés még nem túl fejlett:D Mit lehet azért tenni, hogy ne essen rosszul, ha megbotlok, hanem ellenkezőleg, jobb kedvre derüljek?
2015. ápr. 26. 16:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tudom,hogy mit lehet csinálni,hogy humorosnak lásd,ha veled történik valami komikus.Mert én amire csak vissza tudok emlékezni,mindig viccesnek láttam a saját melléfogásaimat.

És a másik oldalon is,akiket családtagokat láttam,hogy képtelenek voltak ilyesmire,azoknak el sem lehetett magyarázni hogy legalább el tudják képzelni,hogy mi volt a szerintük blamázs helyzetben a humoros.Pedig próbáltam,sokszor,de csak az sült ki belőle,hogy ,jó,rám nézve jogos,hogy humoros,mert akkor én ügyetlen vagyok,de rájuk nézve nem jogos,mert ők nem olyanok,hogy velük bármi ilyen -humoros,komikus,vicces,röhejes,nevetséges,stb.- történhessen.

Szerintem,ha valaki őszintén nem érez egy helyzetet humorosnak,akkor nem nagyon lehet tenni azért,hogy annak érezze.

Ebben is különbözünk,csak ennyi lehet.

2015. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!