Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti nem irigylitek néha a...

Ti nem irigylitek néha a gazdag rokonokat, barátokat?

Figyelt kérdés

Olyan rossz látni, hogy mások 30-40 ezret lelkifurdalás nélkül kiadnak egy felsöre, táskára...pláne ha olyan nöismerösökröl van szó, akiknek csak a párjuk dolgozik.

Én dolgozom, igyekszem, de havi max 15 ezer marad fel, ebböl kell ruhát venni, tisztálkodási szereket, és nyaralásra is félretenni.


Normális, ha irigykedem kicsit?


2015. ápr. 23. 18:20
1 2 3
 1/27 Kulcsos7 válasza:
100%
Midenkinek meg van a keresztje!!!
2015. ápr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
4%
Nem normális. Inkább dolgoznál meg te is a sikerért!
2015. ápr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Az én gazdagabb rokonaim és barátaim többsége olyan munkát végez, ami olyan fizikai, vagy lelki megterheléssel jár, hogy nem irigylem tőlük azt a többletet, amit kapnak érte.


Egyébként szerintem normális, hogy így érzel. Nem mindenkit tesz boldoggá, hogy dolgozik mint a hülye, minimális fizetésért, esetleg nem is a szakmájában tud elhelyezkedni, stb.

2015. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
2# Dolgozom én eleget, többet is, mint ök
2015. ápr. 23. 18:37
 5/27 anonim ***** válasza:
Nem irigylek senkit. Való igaz, hogy a jó melletti rosszat is kell akkor irigyelni. Ráadásul, ha pénzről van szó, akkor pláne érdektelen a dolog.
2015. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%
Dolgozz meg érte...Ez marhaság! Rengetegen vannak, akik éjjel-nappal güriznek, mégsem tudnak megélni a pi csányi fizetésből, örülnek, ha kajára, lakhatásra jut!!Szóval ez nem csak munka függvénye.És hányan vannak, akik egész nap api csájukat vakarják, semmit nem csinálnak, csak élősködnek másokon és szórják a pénzt.Nyilván én is örülnék gazdagabb életnek, ami most nem nagyon van.Régebben irigykedtem is nagyon, aztán megfigyeltem, hogy a jómódú rokonaimnak, ismerőseimnek, ugyan olyan szánalmas élete van, vagy még szánalmasabb, mint a szegényebbeknek, mert megba sznák a két fillért is röptében , hiába van sok nekik, még több kell és minden fillért a fogukhoz vernek.A jólét, a költekezés, a legdrágább Tv, stb az első nekik, igazi érték meg nem nagyon van az életükben, úsznak a pénzben de marakszanak miatta, mint a veszett kutyák.A betegség, szerencsétlenségek meg őket is utólérik rendesen!
2015. ápr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
ja hogy amúgy eltartanak neked csak a ruhára meg nyaralásra van gondod na más meg ezt irigyli... fel kéne nöni
2015. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ki tart el? Dolgozom, 15 ezer marad, miután minden számlát befizettem.
2015. ápr. 23. 18:46
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki meg téged irigyel.

A hajléktalan irigyli azt is, aki nem éhezik, és van hol laknia.

Akinek van hol laknia, irigyli azt, akinek nagyobb háza van, és nyaralni is tud járni.

Aki Balatonon nyaral, irigyli azokat, akik tengerpartra járnak...


Ennek így sosincs vége. Az emberi természet a törekvés, tehát hogy sosem elégszik meg senki azzal, ami van, hanem mindig többet szeretne, és - normális esetben - ezért dolgozik.

Az irigykedés viszont nem visz előre, szóval nem ebbe kellene fektetni az energiát.

2015. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
#7 Miért tartanának el valakit, aki dolgozik? Szerintem csak kap fizetést a munkahelyén.
2015. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!