Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezhet olyan, hogy valaki...

Létezhet olyan, hogy valaki számára már nincs kiút? Ha valaki nagyon szerencsétlen, hogyan fordíthatná maga mellé a sorsot?

Figyelt kérdés
Köszönöm.

2015. máj. 13. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Ha mondjuk nem tud mozogni, vak, siket és néma is, akkor nyilván nincs kiút. De ha egészséges, tud mozogni, akkor mindig van lehetősége lelépni egy másik országba. Csak sokan nem képesek magukat elképzelni egy másik társadalomban.
2015. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azért külföldre menni egyáltalán nem egyszrű...
2015. máj. 13. 18:54
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha így állsz hozzá, akkor nyilván nem. De akinek valóban nincs vesztenivalója, az felül a vonatra és nem néz vissza.
2015. máj. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem hozzá állás kérdése.gondolkodj.sok pénz,szervezés...mégis hova? és hogyan?
2015. máj. 13. 19:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Pont ez a hozzáállás az ami hátráltat.. Ha nem érdekelne semmi, és tényleg akarnál változtatni, akkor nem a kifogásokat keresnéd, hogy sok pénz, tervezés stb.. hanem elkezdenél például spórolni, nézelődni az adott országon belül hol mit lehetne kezdeni, és tervezni..
2015. máj. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha nincs az embernek munkája hogyan spóroljon?


Akit nem ismerünk nem kéne véleményt formálni róla negatívan.A hozzá állás pont,hogy megfelelő másképp nem kérne segítséget.Egy másik országba való menekvés szerintem nem megoldás.

Am meg senki nem írta h rólam van szó...

2015. máj. 15. 11:36
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenesetre azt tanácsolom, hogy fohászkodj Istenhez és kérd hogy az Ő útját járhasd. Persze ha van más kiút is, akkor sem baj, ha hiszel valakiben aki miden és mindenki fölött uralkodik.


Isten kísérjen utadon!

2015. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha nincs az embernek munkája hogyan spóroljon?"


Nem igaz, hogy ebből a mondatból nem tudod megragadni a lényeget, pedig szinte üvölt. Pontosan leírtad a problémát, és a megoldást is ebben a mondatban.

Na gondolkodj egy picit, nem fog annyira fájni. Ha az embernek nincs munkája nem tud spórolni. Na vajon mi lehet a megoldás?

Na ugye, szerintem már kezded kapizsgálni...


Hogy teheted fel a kérdést, hogy nincs kiút? Miközben az írásodból ítélve nem is próbálkozol? Nincs munkád? Keress egyet. Ne gyere azzal, hogy ehhez diploma kell, vagy a faluban/városban épp minden foglalt. szerintem 10km-es körzeten belül találsz annyi munkát, hogy még válogathatsz is.

Szerintem észhez kéne térni, nem pedig a kifogásokat keresni, meg mindent elkerülni úgy ahogy lehet, abban bízva, hogy majd a "sors" melléd áll és rohadtul király lesz minden, megoldódik az összes probléma. Hát elmondom -fájni fog- neked kell mindent megtenned annak érdekében, hogy ez változzon. Azzal, hogy elkezdesz munkát keresni, máris megtetted az első lépést a fejlődés felé.

Ne haragudj, nyers vagyok tudom. De szerintem ha ezeket a sorokat olvasod majd dühös leszel. Tudod miért? Nem, nem rám leszel dühös, hanem magadra. Fogadjunk, hogy magadra ismertél. Ha így történt akkor itt az ideje változtatni!

Még mindig nem tudjuk a konkrét okát annak, hogy miért ne lenne kiút. Miből? Anyagi helyzet? Rossz környezet? Párkapcsolat? Ha valami konkrétumot írnál azon kívül h szerencsétlen, azt megköszönném - és talán többet tudnék segíteni.

2015. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Látom magad is rá tapintottál a nyers stílusodra,de ha még csak azzal lenne gond...

Írásodból egyértelműen látszik,hogy fogalmad sincs a problémámról,koránt sem érted...Azóta szerencsére lett munkám,de részletekbe nem megyek bele sem vitába egy ilyen üzenet után...

2015. aug. 14. 22:09
 10/12 A kérdező kommentje:
Kissé balul itéltél,de nem baj legközelebb biztos jobban sikerül.Erre az üzenetre ennyit...
2015. aug. 14. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!