Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gyakorikerdesek.hu függő...

Gyakorikerdesek.hu függő lettem, párkapcsolati társadalmi problémákon rágódok amikor nincs is senkim és ez rámegy a vizsgákra tanulásra. Hogy szerezzem vissza a motivációmat?

Figyelt kérdés

Férfi nemű vagyok, nemrég múltam 23, mindig jó képességű tanuló voltam, első informatikus diplomámat kiváló minősítéssel szereztem, most pedig programtervező mesterképzést csinálom szülővárosomtól elköltözve.


Amióta elköltöztem szüleimtől és nem egyedül lakok egy szobában, azóta felborult a napirendem. Túl sokat alszok, megvárom, míg szobatársam, aki egyben testvérem is elindul munkába, későn készülök el a reggeli teendőimmel, délelőtt házimunkákat is kell csinálnom, így elmegy egy egész délelőttöm. Ebéd előtt 1 óra kevés tanulásra, így gondolom, inkább netezek és gyakorikerdesek.hu-t olvasok, ami a legótvarabb tevékenység, amit el tudok képzelni. Elmegy megint az idő, elfelejtek ebédelni, gyorsan bepótolom. "Pihenésképpen" megint gyk-t böngészem. Elment az idő, nem tanultam és saját céljaimmal se haladtam. Testvérem hazajön a munkából, akkor pedig már nem tudok koncentrálni, ha nem vagyok egyedül egy szobában, mint ahogy előző otthonomban volt.


Szóval én rontom el mindig, mert sokat alszok, rosszul osztom be az időmet, motiválatlan vagyok és gyakorikerdesek.hu függőségem felemészt mindent. Egy vizsgát már el is buktam emiatt (és egy szülővárosban lévő házibuli miatt). Nincs már motivációm, mert bár informatikusnak tanulok, jól tanultam eddig egyetemen, de az állásinterjúkon úgyis csak a legjobbakat veszik fel, akik nem csak a sulival foglalkoztak.


Gyakorikérdéseken olyan társkereséses problémákkal kapcsolatos kérdések válaszainak olvasásával töltöm az időt, mint "milyen elvárásai vannak egy nőnek egy férfival szemben", "miért van ennyi önsajnáltató férfi, aki képtelen párt találni", "miért az idősebb férfiak vonzóak a lányok számára", "milyen egy igazi férfi". Ahogy olvasgatom ezeket, egyre úgy érzem, hogy rám is nyomás nehezedik, mintha a társadalom elvárna tőlem valamit, ha pedig nem teljesítem, akkor nem vagyok férfi, hanem egy kisgyerek kisfiú. De nekem igazából nem szabadna foglalkoznom a "társadalommal", hanem inkább magammal és a tanulmányaimmal, különben feladhatom az álmom, hogy jó szoftvertechnológiai szakember legyek és olyan munkám legyen, amit szeretek is.


Hogy szokjak le erről az oldalról, mivel vidítsam fel magam és foglalkozzak megint a tanulmányaimmal? Holnap lesz egy telefonos interjúm is, tuti azt is el fogom baltázni, mert még nem készültem rá.


2015. máj. 21. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudod előre mikor lesz telefonos interjúd? Engem általába a legváratlanabb időpontba hívnak fel.
2015. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tőlem meg megkérdezték, hogy mikor lenne jó. :D
2015. máj. 21. 15:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert hiányszakmában tanulsz. Én nem.
2015. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
van rá lehetőség, hogy letilts egy oldalt, kicsit drasztikus, de 100% megoldja a gondodat.
2015. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Ez jó!! Már gondoltam rá korábban is. Csak írok egy új szabályt Linux alatt az iptables-be, és kész is.


A gond, hogy telefonról szoktam olvasgatni...

2015. máj. 21. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor marad a saját akaraterőd! Én már szoktam le róla hosszú hónapokra és azóta kordában is tudom tartani magam, nem annyira nehéz. Ha belegondolsz tök idegen embereknek írogatsz se pénzt, se köszönetet nem kapsz érte, ennél hasznosabban is el lehet tölteni az időt.
2015. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bassszki, magamra ismertem abban, ami irtal! Raadasul en is informatikusnak tanulok!!! Asszem az a bajom, h tobb az idom, mint kene.. Csak az akaratero lehet a megoldas. Prioritasokat felallitani. Pl minden nap tanulni 4-5 orat, mielott barmi mast csinalsz.. Tessek, itt osztom az eszt, kozben en is ugyanabban a cipoben vagyok, mint Te! :))
2015. máj. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!