Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha valaki gonoszan cselekszik,...

Ha valaki gonoszan cselekszik, de közben végig azt HISZI, hogy az amit tesz az jó, és mások javát szolgálja vele, akkor az gonosz ember?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, az. A gonosznak nincs gonoszságtudata.
2015. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem!! A rossz ember az, aki tudatosan cselekszik rosszat. Attól mert látok egy éhes kisgyereket az utcán, és adok neki egy szelet nutellás kenyeret, még nem vagyok rossz ember, akkor sem, ha az a szegény éhes kisgyerek cukorbeteg, és meg is betegszik tőle!
2015. jún. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Mint oly sokszor most is csak azt mondom :A szándék a lényeg!!
2015. jún. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Hitler gonoszan cselekedett? Igen.

Végig azt hitte, hogy jó ügyet szolgál vele? Igen.

Gonosz ember volt? Igen.


Remélem ezzel megválaszoltam.

2015. jún. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A Nutellás sztoriról pedig annyit, hogy a cselekedet jó. Az, hogy nem tudja szegény kisgyerek a javára fordítani, az egy szerencsétlen véletlen. De lehet, hogy jót cselekedtél, mert éppen leesőben volt a vércukra, amitől akár be is kómálhat. Ennyire véletlenszerű a dolog.
2015. jún. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4* azért tudta ő h rosszul cselekszik... a helyébe sokan így tettek volna(főleg h k* rva sokat szenvedett) ,de a mai plázap*csák is így tettek volna akik mindenkit kinéznek aki nem olyan mint ők pl.Ezért kell a nevelés és a gondos család a média hatását csökkenteni , a lelket megerősíteni.
2015. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
am egyértelműen nem, mert jót akart cselekedni.
2015. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mm a kérdésre a válasz.
2015. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

„Végig azt hitte, hogy jó ügyet szolgál vele? ”

Nem, nem hiszem, hogy ezt hitte volna. :DD

2015. szept. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, sokat szoktam ezen gondolkodni.

A Hitleres és a nutellád kenyeres példa is mutatja hogy minden eset más.

Persze a szándék a lényeg, ha valaki jót akar cselekedni akkor jó ember.De ott van az a de.Attól még hogy valaki azt hiszi hogy jót cselekszik lehet hogy rosszat csinál.Hitler egy idő után már tisztában volt vele hogy rossz amit csinál,de amikor elkezdte akkor csak az országát akarta előrébb juttatni, megmenteni a német embereket.Persze a mi szemünkben ő rossz ember, de ez nézőpont kérdése, ő akkor azt hitte jól cselekszik.

2016. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!