Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Meg tudom változtatni az...

Meg tudom változtatni az anyanyelvem?

Figyelt kérdés
Lehetséges még? Például, ha napi szinten tanulom, angolul hallgatok zenét, és szinte már a gondolataim is angolban vannak, akkor lehetséges? Csak kérdezem, mert érdekelne.
2015. júl. 1. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyanyelv az, amin az anyukád beszélt hozzád csecsemőkorodtól fogva. Ha meg akarod változtatni, keresd fel a Doktort, pattanj be vele a TARDIS-ba, és hajrá :D
2015. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Volt egyszer egy Vitray interjú.

Egy idős emberrel beszélgetett, meg egy fiatallal.

Mindkettő az USA-ban élt.

Az idős hatvan éve nem hallott magyar szót, de nem is olvasott. A riporterrel akcentus nélkül társalgott, s egyetlen idegen szót nem mondott, idegenes mondatszerkezetet nem használt.

A fiatalabbik (olyan harmincas) három hónapja ment ki.

Valahogy így lökte:

Sss akhor én menthem júeszéj, s csinálni egy natyh bíznissz, s akkor én - no, hotyan is mondasz itthon…

És így tovább.


Hát ez a válaszom erre. Anyanyelvet nem változtat az ember. Egy második nyelvet lehet olyan rutinosan használni, mintha az az anyanyelved lenne, de soha nem válik azzá.


Nem mellesleg logikailag is kizárható, hiszen anya (általában) csak egy van. A nagyon jól beszélt másik nyelv nem a mamádé.

2015. júl. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz. Az anyanyelved az, amin először tanultál meg kommunikálni.
2015. júl. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem. Attól anyanyelv, hogy kiskorodban azon kezdtél el beszélni. Ez olyan, mintha a születési helyedet akarnád megváltoztatni. Amire te gondolsz, az az anyanyelvi szinten való elsajátítás, ez jó nyelvérzékkel és elég kitartással lehetséges.
2015. júl. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az anyanyelv sokkal több annál, mint a nyelv, amit életedben először tanulsz meg, és amit anyukád is beszél. A neuronok szintjén is egészen máshogy tárolódik az agyban, mint az utólag megtanult nyelvek. Hadd meséljek el erről egy történetet. Pár éve jártam egy idősek otthonában, ahol lakott egy néni, aki szegény már nagyon demens volt. Az ápolóknak sokszor meggyűlt vele a bajuk, ugyanis kizárólag oroszul lehetett vele kommunikálni. Elmondták, hogy a néni még fiatal korában, kb. negyven éve költözött át Magyarországra, és itt természetesen folyékonyan, anyanyelvi szinten megtanult magyarul. Aztán elkezdődött nála ez a leépülés, és sok minden más mellett a magyar nyelvet, amit élete döntő részében használt, teljesen elfelejtette. Azóta már csak az anyanyelvén, azaz oroszul tud megszólalni, amit kb. húsz évesen használt utoljára.
2015. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!