Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kit választanál? Akit szeretsz...

Kit választanál? Akit szeretsz, vagy aki szeret téged?

Figyelt kérdés
Egy párkapcsolatra. Mondjuk hogy mindkettővel lehetőséged van együtt lenni, de ha az egyiket kiválasztod, a másikat soha nem látod többet, soha nem beszélhetsz vele. Aki szeret téged, az mindennél jobban szeret, és veled maradna bármi áron, de te csak kicsit szereted. Akit szeretsz, az csak egy kicsit szeret téged, és van olyan dolog, ami miatt elhagyna. Te viszont nagyon szereted.
2015. júl. 25. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Aki szeret engem..egy idő után nagyon megszeretném őt is:) (tudom mert megtörtént:D)
2015. júl. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokkal nehezebb olyat találni aki szeret téged
2015. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a két kondíció egyszerre van-e jelen a szituációban (vagyis egyszerre szeretem A személyt és szeret engem B személy). Ha igen, akkor A-t választanám, hiszen őt szeretem. És lehet, hogy ez most önzően hangzik, de az, hogy ő engem csak kicsit szeret, ilyen szempontból mellékes.

A két eset kockázatai hasonlóak:

"A" esetben van esély, hogy a másik elhagy, ahogy "B" esetben ugyanúgy van esély, hogy elhagyom.

És "B" esetben ahogy beleszerethetek a partnerembe, úgy "A" esetben is belém szerethet a partnerem. A különbség csak annyi, hogy "B" esetben elhagyás esetén kevésbé bánkódom, mint "A" esetben elhagyás esetén. Vagyis "A" esetben nagyobb a rizikó, de nagyobb a jutalom is.

Ez szerint ha mindkét szerelmi állapot egyszerre áll fent, akkor "A"-t választanám. Ha nem, akkor biztonsági játékosként inkább "B"-t.

2015. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyébként ez csak egy feltevés volt, én nem vagyok ilyen helyzetben.
2015. júl. 25. 20:12
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Én egyiket sem, hanem elmennék bebszni és összeszednék egy harmadikat :D
2015. júl. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gyémántlány ***** válasza:

Egyiket sem, mert egyik sem jelent boldogságot.

Voltam olyannal, aki nagyon nagyon szeretett engem, de csak kicsit szerettem, és nem volt túl jó. Ő odáig volt, a jövőnket tervezgette, nekem meg bűntudatom volt, hogy mindezt nem olyasvalakivel csinálja, aki ugyanúgy érez, mint ő.

Szeretni valakit, aki meg nem szeret, szintén elég borzalmas, sosem érezheted biztonságban magad egy ilyen kapcsolatban.

Úgyhogy az egyedüllétet választanám, mindenképpen.

2015. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyémántlánynál a pont
2015. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!