Hogyan kell élni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem ez a legmegfelelőbb platform arra, hogy az ember megpróbáljon tanulni valamit, ráadásul hiába írja le bárki, nagyon pici az esély arra, hogy tényleg segít... de most jól esik kiírni magamból. Örülök, ha végigolvasod és megpróbálsz rá 100%-ban őszintén válaszolni :)

Én egy nemsokára 21 éves egyetemista lány vagyok. Elég erőteljes hangulatember. Tudom, hogy különleges vagyok, hogy megvannak a képességeim ahhoz, hogy valami nagyon jó dolgot csináljak az életben. Ennek ellenére folyamatosan szorongok. Félek, nagyon. A munka, a szerelem, az élet, az egészség. Kb fél éve csúsztam lefelé, aztán augusztus elején elértem a pöcegödör aljára. Viszont nem akarok szenvedni. Valami nagyon furcsa dologra jöttem rá: hiába akarok meghalni a szenvedéstől, az élet akkor is megy tovább.

Nagyon szeretnék teljes, egészséges életet élni és ezért hajlandó vagyok keményen dolgozni. Tisztában vagyok a felelősségemmel a saját életem irányába és nem hibáztatok senki mást. Huzamosabb ideig gyakoroltam a mostanában divatos "teremtsünk gondolattal" és mindenféle egyéb ezoterikus vonulatot, de nem működött, úgyhogy ezzel kérlek ne is próbáljátok megválaszolni a kérdést. Az egyetlen életvezetési könyv, ami valóban segített, az Csernus Imre (A Nő és aztán a) Kiút című könyve volt. És egyet is értek azzal, ami ott áll. De a helyzet az, hogy most vagyok túl egy éjszakán, amit nem tudtam végigaludni. Minden nap küzdök és erőmön felül bátor vagyok, rengeteg olyan dolgot csinálok, amitől tényleg nagyon félek. De mégis vannak dolgok, amikre nem érkezik válasz. Úgy érzem, nem tudom megoldani. Most van egy állás, amiről egyszerűen nem tudok dönteni. Nem tudom, hogy mennyire veszélyes, mennyire jelent megalkuvást, vagy hogy csak a félelmeim miatt kérdezem-e ezt.

Hatalmas a káosz a fejemben. Nem tudom megfogalmazni, hogy mit akarok pontosan csinálni. Nagyon szeretnék egy hivatást, de nem találom, nem tudom, mi az, ami valóban boldoggá tenne. Jól tudok előadni, szívesen tanítok, foglalkozok gyerekekkel (még nem tudtam kitapasztalni, hogy mennyi ideig, mert ehhez azért türelem is kell), imádok írni, olvasni és emberek lelkét ápolni. Fizikából érettségiztem és bár nincs hozzá tehetségem, szívesen foglalkozom vele. És idegen nyelveket is szívesen tanulok. Ami még jól megy, az a szervezés. Nem lennék jó vezető, de egy jó jobb kéz igen. Rengeteg rossz tulajdonságom van, amiken sajnos minden küzdelmem ellenére sem tudtam eddig változtatni, de azokat most nem írom le, hátha eszébe jut valakinek valami érdekes dolog az erősségeim alapján. Ja és imádnék nem hagyományos foglalkozást (szóval nem olyat, amit elsőre mindenkinek eszébe jut, pl. orvos, tanár, pszichológus...) csinálni.

Szóval összefoglalva rettegek attól, hogy elszúrom az életemet. Rengeteg félelmem van, amiken nem tudok túl lendülni (amiket nem lehet azzal elintézni, hogy jó, elmegyek, megmondom neki stb. ), hanem olyan félelmek, mint a kilátástalanság érzése és a jövőtől való félelem. Hogy nem találok hivatást, nem találok párt, sosem fogok tudni változtatni a rossz tulajdonságaimon. Hogy nem tudok majd elég pénzt keresni, hogy úgy öregszem meg, hogy nem csinálok semmit sem másokért, sem magamért. Hogy nem vigyázok eléggé a testemre. Hogy nem vagyok jó ember.

Nagyon félek. De nagyon küzdök.

Ne küldjetek pszichológushoz, mert arra nincs lehetőségem jelenleg, de kérlek, ha eszetekbe jut valami, vagy csak tudtok olyat mondani, ami titeket megnyugtat, írjátok meg nekem! Lehettek őszinték, bírom a gyűrődést, de ne legyetek pesszimisták, mert pontosan attól rettegek, hogy az életem olyan szürke és a világ olyan gonosz, mint azt a XX. század óta sokan mondják.

Köszönöm! :)



2015. szept. 13. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenkiben vannak/voltak kétségek ezeket illetően amiket leírsz, a szorongás azért már más. Minek tanulsz jelenleg?

A világ nem "gonosz", nem is létezik olyan. Sok ember/csoport van benne, akik mind a saját előremenetelükre törekednek, ha valamelyiknek az útját szegezed, akkor ellened fordulnak, ha segítségükre vagy, akkor segítenek.

Látom, van eszed, hallgass mindig rá. Ne pedig az érzelmeidre, mert azok csúnyán meg tudnak vezetni. Keresd okos/tapasztalt emberek társaságát, véleményét.

Tele van lehetőségekkel a mai világ, de buktatókkal is. Sok (megfontolt) munka, kitartás, előrelátóság kell, de el lehet érni azokat a dolgokat, amiket írtál.

2015. szept. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Te magától az élettől félsz. Próbálsz minden területet aprólékosan megszervezni, hogy biztonságban legyél, de ez reménytelen vállalkozás. Túlzsúfolt a fejed haszontalan dolgokkal, nem tudod, mi a lényeges és mi nem az. Törölj ki az elmédből mindent (!!!), az összes gondolatot, elképzelést, hiedelmet, véleményt, ami az életedre, vagy úgy általában az életre vonatkozik. Majd tiszta fejjel tedd vissza azokat, amelyek tényleg fontosak. Ne a könyvektől, vagy másoktól várd a megoldást. Ők (kevés esetben) segíthetnek, de a megoldás túlnyomó részét neked kell meghatároznod józan gondolkodással és a külvilág figyelésével. Most azért toporogsz egy helyben, mert nem rangsorolsz. A politikában jó dolog az egyenlőség, de a fejedben nem, ott hierarchiában legyenek a dolgok. Egyszerre mindig csak egy dologgal foglalkozzál, de azzal megszállottan, szívvel lélekkel.

A szorongással kapcsolatban tényleg jól jönne egy pszichológus, ha már hosszabb ideje fennáll.

Így nagyon nehéz tanácsot adni, sok lényeges dolgot nem írtál le. Az ókori görögöknél két isten, Apollón és Dionüszosz jelképezték az ember kettősségét. Apollón jelentette a szellemi oldalt, míg Dionüszosz a testiséget, az élvezeteket. Törekedj arra, hogy a kettő egyensúlyban legyen az életedben. Soha ne felejtsd el, hogy legbelül állatok vagyunk..


"Csak akkor születtek nagy dolgok,

Ha bátrak voltak, akik mertek

S ha százszor tudtak bátrak lenni,

Százszor bátrak és viharvertek."


Neked itt az utolsó szó a legfontosabb.

2015. szept. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Antal-Pap Judit válasza:
A bátorság tényleg nem árt. Ez ne azt jelenti, hogy nem félsz,hanem hogy a félelmeid ellenére cselekszel. Neked pont arra van szükséged, hogy merj lépni a bizonytalanba, akkor is, ha pofára esel. Nagyon fiatal vagy, még rengeteget hibázhatsz! Tudod, mennyit lehet ezekből tanulni?! Később nem a kudarcaidat fogod bánni, hanem hogy nem mertél lépni! Írnék még, de telefonon nem könnyű. Majd írok még, ha érdekel.
2015. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 12. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!