Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egyáltalán normális vagyok?...

Egyáltalán normális vagyok? És mi lehet a helyzet megoldása? Többi lent.

Figyelt kérdés
13 vagyok, lány, mostmost hetedikes. Az életem ötödikben változott meg, amikor is először mentem a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny Kárpát-medencei döntőjére. A felkészítő tanárommal együtt. Első helyezést akartam, de 1 helyesírási és 3 figyelmetlenségi hiba miatt csak ötödik lettem. Eredményhirdetés után a felkészítőm mondott egy elég különös mondatot (amit csak akkor írnék le, ha érkezik egy válasz valaki olyantól,aki segíteni szeretne ), amiről már nem tudom pontosan, mire mondta (mármint én mit mondtam előtte), de úgy nagyjából tudom a jelentését. A mondat azóta kitölti a gondolataim 99%-át, nagyon szeretem, ez segített a kudarcból felállni, és ez a mondat az egyik fő oka, hogy azóta annyira megszerettem a Simonyit, hogy azt nem lehet kimondani. Ezt a mondatot a döntő után 20 hétig nem mondtam el senkinek, utána szigorúan a legjobb barátnőim közt volt, később már az egész osztályommal megosztottam meg más ismerőseim is tudták. Egyszer csak úgy döntöttem, hogy a tanárt emlékeztetem erre a mondatra, az egyik versenyfelkészüléses órán elmondtam neki, akkor kimondta a rettegett szót, hogy "nem emlékszek", de kérdezett róla meg minden. Azt hittem, ez után majd jobban érzem magam, de nem. Azóta csak még több a tépelődés, hogy mégis mi van, emlékszik-e még... legalább arra emlékezhetne, amikor visszamondtam neki, tehát arra, hogy van ilyen mondat... Elmentem még egyszer a döntőbe vele, burkoltan emlékeztettem, de nem vette a jeleket. Most itt vagyok 7.-ben, még mindig a Simonyit és ezt a mondatot szeretve brutálisan. Ráírtam ezt a mondatot a dolgozatfüzetemre is, hátha majd rémlik neki valami, de eddig ennek semmi jelét nem mutatja. Ráadásul idén nem lesz velem ideje annyit beszélgetni. A kérdésem igazából az lenne, hogy normális vagyok-e egyáltalán, hogy ennyire vonzódom egyetlenegy mondathoz, illetve mit tegyek, hogy emlékezzen??????? :''''''''((((((((((( Nagyon fontos lenne, ez a lelki probléma megöl.

2015. szept. 27. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Normális vagy és valamiért ez a mondat afféle "varázsló" mondat lett neked- úgy érzed, ez segít át. Van akiknek egy kis tárgy a segítője "kabalája" - ezek normális dolgok, egy kicsit megnyugtat és könnyebben át tudod gondolni a feladataid azért "működnek". Ha akarod, privben írj. Olvass sokat, értékes irodalmat, verseket és azokat a részeket, amelyek megérintenek, írd ki egy olvasónaplóba, és írd hozzá a gondolataidat. Ez segít abban, hogy ne csak 1 mondat legyen. A napló nagyon hasznos dolog más szempontból is (önismeret, kifejezés).
2015. szept. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Bizonyára volt abban a mondatban valami, ami elindított benned egy erőteljes reakciót. Ha gondolod írhatsz, kíváncsi vagyok a mondatra, hátha aztán tudok segíteni.
2015. okt. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!