Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne sikeresen...

Hogyan lehetne sikeresen fejleszteni a magabiztosságot, önbizalmat?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, és nagyjából nulla az önbecsülésem. Akárhányszor elkezdek gondolkodni azon, milyen jó és rossz tulajdonságaim vannak, mindig oda lyukadok ki, hogy a rosszakon rágódom, a jókat meg, amit sikerül felfedeznem, szinte azonnal el is felejtem vagy nem tartom akkora jó tulajdonságnak. Az életben is olyan vagyok, hogy utálok döntést hozni vagy instrukciókat adni másoknak (tanárszakon vagyok, és ez így nem túl előnyös), viszont ha mások keze alá kell dolgozni vagy megadott útmutatás alapján csinálni valamit önállóan, azt szívesen teszem. Most viszont elvállaltam egy munkát, ahol végeznem kell kisegítő és kasszás feladatokat is.A kisegítés megy, mert ott nincs akkora felelősség, mint a kasszában, ahol viszont bepánikolok, reszket a kezem, hogy jól adjak vissza és jól üssem be a gépbe, amit kérnek. Görcsölök, ha a pénztárba kell állnom, és nem egyszer rontom el a bevitelt. Ez se a helynek, se nekem nem jó, és nagyon szeretnék magabiztosabb lenni, hogy ez a munka, meg majd a pedagógusi pálya stb. jól menjen és ne legyek ilyen kis reszkető valaki, önértékelési gondokkal. Volt egy három éves kapcsolatom, és a szakítás után mélyen depressziós voltam... gondoltam, talán ez is közrejátszott, a mostani párom viszont mindenben támogat és biztat, és azon van, hogy megbecsüljem önmagam, de valahogy mégse sikerül.

Előre is köszönök minden tanácsot!


Ui.: a pszichológust nem tudom megfizetni. :)



2015. okt. 13. 20:48
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Adok pár instrukciót, hogy növeld az önbizalmad az első az azonnal hatni fog, a másik pedig hosszabb távú dolog.

1) Öltözködj jobban, tudom elég közhelyes, de legalább ezen nem kell gyötrődnöd, hogy vajon jól öltöztem-e ki, ne a divatot kövesd, hanem találj egy jó stílust, így nem kell sok pénzt sem elverned.

2) Nekem ez segített. Írj naplót, hogy mikor vesztetted el az önbizalmad és miért. Ha visszagondolva egy nevetséges dolgon paráztál, akkor gondold újra a gondolatmenetet, és próbálj elültetni a fejedben, pár új hiedelmet, ami lehetővé teszi, hogy ne gyötörd magad ilyen apróságokon. PL.: Pénztárnál : körülmény --> ott ülsz húzogatod a termékeket, és akár el is ronthatod. felfogás --> ha elrontom, biztosan kinevetnek, feltartom a sort, ésatöbbi... érzés : elment az önbizalmad, ideges vagy bestresszelesz, a felfogásaidat kellene máshogyan elültetni a fejedben pl.: lehet, hogy elrontom, de nem történik katasztrófa újraszámolom és már jön is a következő vásárló, vagy újra beütöm max 5 másodperc... Remélem érted mire gondolok :D mindet valahogy így kellene eljátszani, ha meg azt érzed, hogy te aztán nem vagy fontos folyamatosan kérdezgesd, hogy miért ? --> válasz arra is felteheted a miért-et amíg rá nem jössz a probléma igazi okára :D remélem sikerült segítenem :D 17/F

2015. okt. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Továbbá ajánlom Nathaniel Branden könyveit :D
2015. okt. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sikerélményekkel.
2015. okt. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!