Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik égtáj érzet?

Létezik égtáj érzet?

Figyelt kérdés

Amikor elképzelek egy helyet ahol jártam, ahhoz nálam egy irány is társul. Nem olyan hogy ez észak vagy dél, hanem egy érzet szerűség. Amikor ezt elképzelem akkor az aktuális pozíciómhoz képest tudom h merre van, melyik irányba néz.

Sosem figyelgetem hogy merre van észak, még csak azt se hogy adott helyen merről kel a nap vagy hasonlók.


Ez valami különleges dolog, vagy mindenkinél van ilyen?


2015. okt. 24. 21:36
 1/1 anonim ***** válasza:

hát nekem is fontos, merre van észak - ha bemegyek valahová önkéntelenül is betájolom magam:D Nem tudom az okát. Nem szeretnék eltévedni.


Karinthy, Tanár úr kérem:

Hazamenet hatér veszek egy mágnesvasat. Ámulatos dolgokat tud a mágnesvas, de nem vagyok megelégedve az eredménnyel. Már útközben elhatároztam, hogy otthon a patkó alakú vasat kiegyenesítem, a közepébe lukat fúrok a... a... mondjuk az apám hegyes papírvágójával (esetleg ollóval), és iránytűt csinálok belőle, de Boussole-formában, hogy az irányt abban az esetben is mutassa, ha egészen ferdén lefelé

áll, mert hiszen esetleg nagy földrengés is lehet, a ház oldalt billen, mint egy hajó - és én mégis tudom majd az irányt; milyen jó lesz!


Lelkesen elvégzem magamban, hogy sohasem járok iránytű nélkül ezentúl.

Csupa izgalmas terv vagyok, mire hazaérek

2015. okt. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!