Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon szeretnék olyan lenni...

Nagyon szeretnék olyan lenni mint a többi korombeli mert így semmi se lesz belőlem, mit tehetek ezügyben?

Figyelt kérdés
Sehol se tartok a korombeliekhez képest, még ismeretségi köröm se nagyon van. Egy emberrel jóba vagyok aztán ennyi. Mások már 10-12 évesen sportolnak vagy akármi mást csinálnak, eredményeket érnek el, van egy csomó ismerősük akikkel esetleg még a hobbi is közös sokszor, én meg 20 évesen itt tartok, a nagy sehol. Meg nem is tudom hogyan kell emberek előtt megfelelően viselkedni, én nem tudok úgy ellazulni mint a többiek, feszült vagyok közöttük. És nem is mindig tudom milyen helyzetben hogyan kéne viselkedni. Mondjuk ha sétálnék az utcán és látnék valakit aki hirtelen rosszul lesz és összeesik, és csak én vagyok ott aki segíteni tud, nem tudnám eldönteni hirtelen mit cselekedjek, főleg hogy még újraéleszteni se tudom hogyan kell. A másik probléma hogy tulajdonképpen semmihez se értek, amihez a többi fiú azért általában szokott érteni. Számítógépekhez nagyon alapszinten csak, de ilyen hogy autók, barkácsolás, sport, ilyenekhez nem nagyon. Még munkahelyem se volt soha, nem dolgoztam, csak a házimunka itthon de az semmiség. A korombeliektől meg mindig hallom hogy itt dolgoznak ott dolgoznak amott dolgoznak, igazából szinte mindegyik dolgozik valahol. Én nem vagyok olyan talpraesett és határozott mint ők, ezt látják is rajtam és emberszámba se vesz senki emiatt. Szeretnék én is olyan emberi lenni mint ők.
2015. nov. 26. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Soha nem erdeklödtel semmi ilyen jellegü dolog irant mar gyerekkorodban sem?

Ugy ertem, h mikor en gyerek voltam es lattam h apam szereli a motort, odamentem, figyeltem h csinalja ha nem ertettem kerdeztem. Vagy: mondjuk epen a tüzelö fat vagta, odamentem h segithetek e neki, megmutatta h kell csinalni stb. Esetleg a szomszedtol vagy mas ismeröstöl neztem el dolgokat. Amit nem ertettem, kerdeztem. Am a mai napig igy vagyok vele. Nincs abban semmi rossz, nem erthet mindenki mindenhez.. lenyeg h merj kerdezni, erdeklödni, ebböl tanulsz:)

2015. nov. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy akarsz valamit kezdeni az érleteddel, és változtatni akarsz rajta. Ezt az "akarom" érzést kell elhatározássá változtatnod.

Most felejtsük el, hogy mit csinálnak mások, és egy picit gondolj magadra úgy, mint egy külön kis szigetre. írj össze mindent, ami jó benned, amit szívesen csinálsz, amiben örömödet leled. Lehet az akár a házimunka is, vagy akármi más. Válaszd ki a kedvencedet, és kezdj tanulni azon a területen. Határozd el, hogy azon a területen te leszel a legjobb szakember. Nem kívánságműsor ám, hanem elhatározás! Nem "én akarok a legjobb focisa lenni", hanem "én leszek a legjobb focista" !

Ez az indulás, a többi megy majd magától is, meglátod ;-)

2015. nov. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első dolog:

Valószínűleg valamelyik introvertált ritka személyiség típusba tartozol. Mi emberek nem vagyunk egyformák, másként van huzalozva az elménk és bizony mindenkinek vannak olyan képességei, amit egy más típusba tartozó embernek évekig vagy évtizedekig kell tanulnia, hogy ugyanolyan jó legyen benne, mint egy más típus tagja, aki szinte azzal a képességgel születik.


Vannak gyakori típusok és gyakori képességek és ha valaki bizony egy ritkább típusba tartozik, akkor megesik, hogy nincsenek vagy nem jók alapból az olyan képességei mint másoknak. Van helyette viszont más képessége, ami meg másoknak nincs.


Ami a rossz hír, hogy ha igazam van, akkor néhány másoknak alap képességet neked meg kéne tanulnod, a jó hír, hogy valószínűleg neked meg olyan képességeid vannak amik másoknak nincsenek.


Előtted a választás, hogy megküzdesz olyasmiért ami másoknak alap vagy elkezded használni azt amid neked van.


A második:


Ok-okozat törvénye. Ha nem sportolsz, nagyon kicsi rá az esélyed, hogy sport eredményed legyen. Ehhez bizony bocsi de fel kell emelned a hátsó feled és el kell menni sportolni.

Ismerős félelem, az ember úgy segítene, de nem tudja hogyan kell. Ezek szerint például nincs jogsid, mert annak része egy egészségügyi vizsga, ahol bizony be kell tudnod mutatni, hogy mit teszel ha valaki megsérül, eszméletét veszti vagy netán újra kell éleszteni. Az emberek zöme ugyan is nem ezzel a tudással születik, megtanulták, legtöbben akkor amikor letették a jogsit, de enélkül is elmehetsz egy vörös keresztes tanfolyamra és autóvezetői tanfolyam nélkül is levizsgázhatsz. Sokan azért tudják mit tegyenek mert megtanulták, de elötte hoztak egy döntést hogy megtanulják, amit azzal folytattak hogy elkezdték, utána pedig azzal, hogy végig csinálták.


Igazából egy csomó problémához írtak mások könyveket, egy csomó problémát megoldottak mások és egy csomó dolgot meg lehet tanulni. Meg lehet tanulni az elsősegélyt az álláskeresést, de még azt is hogyan kell viselkedni társaságban.


Csodálkozhatsz például azon, hogy más szobájában klassz képek vannak a falakon, ám ehhez megvette a képkeretet, esetleg a képet vagy maga fotózta, ahhoz ki kellett menni mondjuk a természetbe lefotózni azt a madarat. Befúrni a lukat a falba bele tenni a tiplit beletekerni a csavart és ráakasztani a képet. Ha neked nincs kép a faladon azért nincs, mert te mindezt nem tetted meg hogy legyen, másnak meg azért van mert megtette.


A megoldás az, hogy tanulni kell és tenni érte, mert magától a sors nevű izétől nem fognak képek kinőni a faladon, ha csak más ki nem teszi. Nem fogod bevonzani azt a nyomorúságos tiplit a falba csak mert pozitívan gondolkodsz vagy hiszel benne. Hanem tenned kell érte.

Van néhány nagyon bölcs közmondás, ki mint vet úgy arat. Sajnos ha mások eredményeit akarod, mások küzdelmét is akarnod kell. Egy szép izomzat lehet hogy sajgó izomlázzal kezdődik, egy boksz világbajnoki győzelem, sajgó pofonokkal. Egy műkorcsolya arany érem néhány hatalmas eséssel. Mert az élet nem csupa habostorta. Az izomláz vagy a sajgó pofonok vagy éppen a hatalmas esések, a fáradtság a korán kelés vagy az hogy akkor is edzel ha éppen a kedvenc filmed megy a tv-ben, az az ár amit egy sport eredményért meg kell például fizetni és itt az a kérdés, hogy hajlandó vagy-e megfizetni az árát.

A harmadik:

Egyébként ha nem érdekelnek a motorok, a sport meg a kitudja még mi minden, miért is foglalkoznál vele ?

2015. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!