Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van olyan, hogy nem látod be...

Van olyan, hogy nem látod be a saját helyzeted? (mert annyira el vagy szállva)

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy gyakran vagyok olyan helyzetben, hogy másokhoz hasonlíttatom magam, csak épp azonosítom magam, például olyan személyekkel, akik épp rosszabb helyzetben vannak egy témát illetően, mint én.


Mintha nagyon sok problémával azonosulni tudnék, közben mintha nem látnék bele a saját helyzetembe.

Pl. néha gondolatban feltámad bennem, hogy megfojtanék(szószerint) valakit, miközben valójában nem csinált túl nagy problémát, de talán úgy fogom fel, hogy valami rémesebb dologhoz hasonlítom az ügyet, és értelmetlen indulatok árasztanak el.

Néha nagyon letud húzni érzelmileg akármi, nem akarok ilyen lenni, de sokat számít az, hogy jól lássam be a dolgokat.

Azt is tapasztalom, hogy nem csak én vagyok ilyen, hanem néha mások is a környezetemben, és úgyanígy bűntudatom tud lenni attól, ha semmit, vagy elég jelentéktelen dolgot csináltam másoknak.

Elég sokszor voltak már ilyen érzéseim, ezért kiváncsi vagyok a válaszokra...

Aki hasonló érzésekkel küzdött, az feltudott ébredni ebből a mentális állapotból?



2016. jan. 13. 18:32
 1/2 piriiiii ***** válasza:

Néha velem is előfordul és iszonyú nehéz, néha lehetetlen felülkerekedni rajta.

Kompenzálni kell intenzív jó cselekedetekkel, jó élményekkel. :)

2016. jan. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
olyankor nem mindig sikerül olyan elfoglaltságot találni, amiben igazán feltudok szabadulni, bár apránként igyekszem:)
2016. jan. 23. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!