Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan jöhetnék rá, mi inspirá...

Hogyan jöhetnék rá, mi inspirálhatna abban, hogy mivel foglalkozzak?

Figyelt kérdés
Középsulis lány vagyok, érettségi előtt egy évvel. És fogalmam sincs mit akarok utána kezdeni magammal... Az évek során sokminden összegyűlt a fejemben, mint érdeklődési kör. Érdekelnek az állatok, de megszakadna a szívem ha állatorvosként elkéne altatnom akár egyet is. Nagyon rossz látvány ha egy állat szenved... Érdekel a fodrászat is, sokszor csinálok frizurát ismerőseimnek, de nem tudom akkor is ennyire érdekelne-e, ha mindennap ezt kéne csinálnom... Gondoltam még arra is, hogy idegen nyelv tanár legyek, mert nagyon szeretek nyelveket tanulni, de lehetetlennek látom hogy én gyerekekkel vagy kamaszokkal foglalkozzak... Leginkább azt hiszem az utazás érdekel, nagyon szeretném körbe utazni a világot, megismerni más kultúrákat, szokásokat! Magyarországon is sokszor utazok, itt is vannak gyönyörű helyek, főleg nyáron! :) Nem tudom ehhez kapcsolódóan milyen foglalkozás lehetséges, várom a tippeket vagy legalább ahhoz, hogy hogyan találjam meg a megfelelő irányt.

2016. febr. 8. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én idén érettségizem és megmondom őszintén, egy hét van a jelentkezésig és még mindig nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy hová akarok menni.

Az utazás egy nagyon szép dolog, én is ez alapján indultam el, aztán szomorúan tapasztaltam, hogy nem fizetnek azért, hogy körbeutazgassam a Földet. De sokat érdeklődtem, kérdezősködtem, míg kiderült, hogy ha valaki nemzetközi gazdálkodáson jól teljesít, kimehet külföldre gyakorlatozni, így van ezzel egyik ismerősöm, már fél Európát bejárta így az egyetem alatt. Szóval úgy néz ki, én ide jelentkezem.

Szóval ha érdekelnek az ilyesmik, akkor ezzel lehet utazni, nyelvet tanulni meg pláne. :D

2016. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj bocsi, mennyi szóismétlés. :D

Tehát ha olyat keresel, ami lehetőséget ad az utazásra, akkor tudom ezt javasolni. :)


Vagy valami olyan foglalkozás, amivel sokat keresel és a félretett pénzből utazhatsz. De szerintem nagyobb előny az, ha hívnak külföldre vagy a munkád miatt, vagy még előtte gyakorlatra, esetleg ERASMUS-ra és így szinte ingyen utazgathatsz. :)

2016. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mi az az ERASMUS?

Amúgy köszi a tippet! :)

2016. febr. 8. 22:00
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Na, most ez egy kicsit rosszul fog hangzani számodra, amit leírok.

Ne azt a szakmát keresd, amivel szeretnél foglalkozni, hanem azt, amivel el tudsz helyezkedni. Sokan mondják, hogy inkább azt tanuld, amit szeretnél lenni, mert akkor élvezni fogod, ne úgy válasz, ahogy én leírtam most neked. Azonban inkább megtudj élni és szomorkodj, mint robotolj valahol minimálbérért, mert olyan szakmát tanultál ki, amivel nem tudsz elhelyezkedni.

Szóval nézd meg azok amikkel biztosan eltudnál helyezkedni utána, majd ezekből válaszd ki melyik érdekelne még a legjobban.

2016. febr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha lehet, én a kettőt ötvözöm. Eszemben sincs egész életemben szomorkodni!
2016. febr. 9. 19:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Az Erasmus egy program, melynek keretében kimmehetsz bizonyos időre külföldre tanulni. A suli támogatást ad, így nem kell havonta milliókat költened a tanulásra, megélhetésre. Sok ismerősöm volt már kint ilyennel Portugáliában, német nyelvű országokban, Írországban, Franciaországban stb.


Egyébként minimáliis szinten kell, hogy érdeklődj a szak iránt, amit választasz, aztán később úgy is kiderül, akarod-e azt, vagy van jobb lehetőség. Fotósként is be lehet járni a világot, ahhoz elég lehet egy OKJ-s papír is, kereskedőként, hajópincérként, amit mondtam, nemzetközis dolgokkal, de egyik ismerősöm bejárta már Európát 2000-100000Ft közötti összegekért, általában 6-7ezrekért utazik, és még csak nem is ezzel foglalkozik, hanem kis irodai munkája van, amivel valljuk be ,nem keres nettó 120-nál többet kb.

2016. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor hogyan utazta be a világot? Gazdag?

Amúgy a fotózás nem hangzik rosszul! :)

2016. febr. 10. 18:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mondanám gazdagnak, inkább csak sok szerencse, jó szem és tájékozottság kell hozzá. Mikor vannak olcsó ajánlatok, hogyan érdemes A-ból B-be menni, repülővel vagy busszal, milyen szállás stb.
2016. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!