Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem találom a helyem, miért...

Nem találom a helyem, miért mindeni engem hibáztat?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, én próbálok rendes életet élni, egyensúlyt találni a tanulásban, pihenésben, de ha sikerül is 1-2 hétig kiegyensúlyozottan (esetleg túlpörögve) élni, akkor utána felborul az enyensúly. De ebböl a külvilágnak nem sok mindent mutatok. Néha Oscar-díjas szinésznek érzem magam, annyira elö tudom adni mindenkinek, amit hallani akar. Az összes tanárt, szüleimet, osztálytársaimat át tudom verni, elhiszik, hogy mennyire boldog vagyok és mennyire lazán, könnyen tudom írni a 100 %-os dolgozatokat. De ez egyáltalán nem igaz. Ez csak látszat. De ha véletlen akárkinek is merek erröl beszelni, akkor mindig az van, hogy csak belépzelem magamnak, mert szeretek a középpontban lenni és csak sajnáltatni akarom magam. Meg hogy minden csak rajtam múlik. Járok pszichológushoz, ma is voltam, komolyan azt hittem rábirítom az asztalt, mikor századjára a fejemhez vágja, hogy nekem kell megváltozni, meg hogy ö nem tud segíteni, ha en igy allok a dolgokhoz. Nem hiszi el senki, hogy orakat görcsölök a könyvek fölött a jo jegyekert, mindenkinazt hiszi, hogy milyen könnyü azt megcsinálni és én mennyire terhelhetö vagyok. Komolyan már belezavarodok.

De nem ért meg senki, hogy valami miatt nem tudok változni, mindig van bennem egy "ördög". Most is próbálnék nyugodt lenni, délután még az is voltam, de most mikor tanulni kellene, nem tudok az anyagra figyelni, mindig csak azon kattog a fejem, hogy nem fogom holnap tudni a dolgozatot. Es valamilyen szinten igaz is, ha a telefonom nyomogatom, akkor tényleg nem is fog menni, de ha már a sírás kerülget, akkor sem tudok koncentrálni. Szerintetek megoldás? Volt már valaki hasonló helyzetben?


2016. márc. 16. 21:03
 1/2 anonim válasza:

Tedd fel a kérdést, hogy kinek akarsz megfelelni? A szüleidnek? Az osztályodnak? A barátaidnak?


Miért mutatod másnak magad, mint amilyen valójában vagy? Ez az erőlködés elég nagy belső feszültséget okoz.


Próbálj elvonulni, nyugalmat találni. Próbáld kitalálni, hogy Te mit akarsz az élettől. Milyen szakmát szeretnél tanulni és ehhez mit kell teljesíteni. Te kivé szeretnél válni, és nem pedig mások mit várnak tőled. Őszintének kell lenned magadhoz a legkomolyabban, akármennyire fáj.


Amikor megjártad a saját poklodat, és a végén már nem akarsz senkinek, csak saját magadnak megfelelni, és a magaddal szemben támasztott elvárásokat teljesíted (hiszen a másokét nem ismerheted), és csak ez érdekel, akkor mondhatod el, hogy kiegyensúlyozott, jó életed van.


Most még a kamaszkor hormonjai megakadályoznak ezen szint elérésében. Én sajnos 30 évesen jutottam el odáig, hogy rendet raktam magamban.


Csernus doki könyveit nagyon tudom ajánlani. Mindegyiket.

2016. márc. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Utálom és nem tudom megérteni, amikor egy középiskolás sír, hogy mennyit kell tanulni...

Én másodéves egyetemista vagyok jogon és én sírhatnék okkal, nekem kell tanulni. És nem egy verselemzést, vagy egy oldalt a töri könyvből, hanem olyanokat, és annyi idő alatt, hogy te már idegösszeomlást kaptál volna a leírtak alapján :D

Fejezd be a sírást, ne sajnáltasd magad. Mi lesz veled később???

2016. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!