Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék meggyőző,...

Hogyan lehetnék meggyőző, magabiztos?

Figyelt kérdés
Hogy minden helyzetből jól jöjjek ki, meggyőző lehessek és magabiztosan adjam elő, ha igaz, ha nem. Akár suliban, akár munkahelyen. Hogyan tudom ezt fejleszteni?
2016. ápr. 4. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:

"magabiztosan adjam elő, ha igaz, ha nem"


Na, ez így nem megy. Összesen pár ezren vannak a világban, akik ezt meg tudják csinálni. Nagyrészük kettős ügynök, vagy titkosügynök. Át tudják vágni a rendőrségi hazugságvizsgálót is!


Jómagam már a beszédből is ki tudom szűrni, hogy a beszélő hisz-e abban, amit mond. Máshogy mondja, más lelkesedéssel, más légtechnikával. Fényesebbek a szavak, kontúrjuk van. Ha valaki hazudik nekem, azt nagy pontossággal kiszúrom, már a beszéd alapján. Nincs fénye a szavaknak, tompább a beszéd, más a légtechnika. Ha nem hazugság, csak csúsztatás, vagy tódítás, az is kihallatszik. Pláne, ha személyesen beszélgetünk, és van módom az akaratlan testbeszédét is figyelni. Hogy milyen szemkontaktust teremt, mit csinál kezével, lábával...


Meggyőző és magabiztos az ember biztos ismeretekkel, precíz tudással lehet. De még azt is gyakorolni kell, hogy hogy lehet habogás mentesen előadni...

2016. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én sem úgy értettem, hogy tökéletesen menjen, hanem, hogy fejlesszem ezt a képességet.
2016. ápr. 5. 16:02
 3/3 Oncer válasza:
Hát,ne legyél nagyképű, inkább alázatos. Lassan beszélj hogy viszonylag át tudd gondolni a dolgokat mielőtt kimondod,használj szép szavakat, ne mutasd ha nem vagy 100% valamiben, viszont csak olyan téren legyél okosaminek utánanéztél. Humor.Emeld fel a fejed és gondolj a dolgok mögé....
2016. ápr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!