Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Introvertált vagy extrovertált...

Introvertált vagy extrovertált vagyok?

Figyelt kérdés

Mióta először hallottam hogy létezik ilyen nagyon érdekelt, ki is töltöttem személyiség teszteket amik szerint introvertált vagyok (INFJ).

Régen nem értettem hogy miért nem vagyok olyan mint a többiek, pedig nagyon aktív meg energiabomba voltam, mégsem tudtam minden egyes nap emberek közt lenni, aztán ahogy idősebb lettem elkezdtem kifogásokat kitalálni mert egyre jobban lefárasztottak a sűrű találkozók akkor is ha szerettem a barátimat.

Viszont a gimiben nem nagyon jött össze a barátkozás, és miután egy évet(meg nyarat) eltöltöttem majdnem hogy mindig egyedül kezdtem hiányolni a társaságot.Most is úgy vagyok vele, mennék én szivesen csak sehova nem hívnak.

Viszont az is igaz, hogy jól érzem magam ha egy zsúfolt hét után kapok egy hétvégét amin csak olvasok, filmezek, rajzolok vagy írok.

Például volt hogy az iskolai hét után kirándulni voltunk hétvégén aztán megint egy hét suli és nagyon megéreztem hogy nem volt egy nap pihenőm sem, alig vártam hogy végre legyen egy kis időm magamra is.

Az iskolában nem szeretek nagyobb társaságban lenni, viszon ilyen 2-3, max 4 fős társasággal még elvagyok.Az a furcsa hogy elvileg az introvertáltakat annak kellene feltölteni ha egyedül vannak, nem társaságban, ami leszívja őket.Viszont én ha egy olyan társaságban/emberrel beszélgetek aki nem mellőz, jól érzem magam vele/velük, akkor az nagyon fel tud tölteni energiával, pörgög egész nap.

Szeretem a hétvégéket amikor pihenhetek, viszont a hétvége végén úgy érzem teljesen leszívott az egyedüllét, persze kipihent vagyok, csak rámtör a magány érzése.

De ezt leszámítva a gondolgokásom is inkább egy introvertált emberéhez hasonló, szeretek olvasni minden témában, érdekelnek a világ dolgai, szeretek a felszín alá nézni.

Introvertáltnak számítok?

16/l



2016. máj. 26. 18:22
 1/3 anonim válasza:
Nem mindegy?:D
2016. máj. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Igen, vannak benned introveltált személyiségjegyek. Az életkorral idővel kiegyenlítődik a két fő személyiség jegy, lehet, hogy a sokasodó tapasztalatok hatására. Az introvertált ember a gondolkodás, belső utak fejlesztésének embere, törődik eszmélési és önismereti folyamataival, pont ilyen erős önreflexióval él, mint ahogyan magadról írtál fentebb. Nagyon értékes tulajdonság. Ha már így van nem is tehetnél ellene semmit, ezek velünk született preferenciák. Jó lenne,ha ezt sokan tudnák, elejét lehetne venni sok vádaskodásnak, kirekesztésnek, minősítésnek a kapcsolatokban, hiszen nem lehetünk hangyásak amiatt, hogy egy másik ember másmilyen. Aztán még őrá haragszunk, mert másmilyen...

Ugyanakkor nem lehetünk elájulva sem, hogy C.G. Jung és Myers-Briggs felfedezte ezeket a tipus indikátorokat, mert azért bonyolultabb ezeknél a kategóriáknál az ember......

2016. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem nem, érdekel a téma:D


Köszönöm, ez hasznos volt!:) Lehet hogy igazad van, és később fog majd teljesen kialakulni.

2016. máj. 27. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!