Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van itt bárki, aki ért az...

Van itt bárki, aki ért az MBTI-hez, és eléggé unatkozik ahhoz, hogy foglalkozzon a nyűgömmel? :D

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy életbevágó kérdés lenne a személyiségtípusom, még mielőtt valaki ezzel jönne. Egyszerűen csak idegesít, hogy 5-6 éve ismerem a rendszert és ennyi idő alatt sem sikerült rájönnöm, hogy akkor voltaképpen mi a franc is vagyok. Egyelőre nem kezdeném el ecsetelni magam, már annak is örülni fogok, ha valaki jelentkezik és azt mondja, hajlandó segíteni rajtam. Itt vagy privátban, nekem mindegy.

2016. aug. 7. 04:32
 1/8 anonim válasza:

Szia!

Én szívesen segítek :)

[link]

Ez nagyon jó oldal.

Ha kíváncsi vagy személyes tapasztalataimra/gondolataimra a dologgal kapcsolatban, beszélhetünk privátban is.

Ha nem akkor nem, no problem.

2016. aug. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
INTP MASTER RACE
2016. aug. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

itt is van szó róla meg pár teszt

[link]


de nem igazán értem a kérdést, rád nem illik a személyiséged leírása? vagy miről van szó

2016. aug. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, volt ezek között olyan is, amit eddig még nem ismertem. Igen, a problémám alapvetően az lenne, hogy tulajdonképp egyik típus/leírás sem ragadja meg a karakteremet, csak sejtésem van, hogy nagyjából milyen tájékon helyezkedek el. A tesztek javarészt INxP-nek hoznak ki (az itt linkeltek sem kivételek ez alól), olyan, mintha egy baromi kritikus és racionális INFP lennék, vagy egy érzelemvezérelt és idealista INTP, de mindkét opció elég paradox. Minél többet agyalok rajta, annál inkább vonom kétségbe, hogy egyáltalán I, N és P vagyok.:D Tiszta téboly.:D
2016. aug. 10. 03:45
 5/8 anonim válasza:

Lehet az okozza a gondokat, hogy túl nagy a távolság aközött amilyennek látod magad, és amilyennek mások látnak téged.

Én is régen azt hittem hogy az emberek látnak engem egy módon, de mikor kikérdeztem őket kiderült hogy teljesen másképp jön le a dolog:D

2016. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

INTP vagyok, teljes mértékben, de bizonyos dolgok megérintenek annyira érzelmileg, hogy megkönnyezzem őket. Férfi létemre.


Persze ezek messze nem olyan dolgok, mint ami lázba hozna egy átlag embert, de az INTP-k nem robotok. Nagyon is mély érzelmeim vannak bizonyos dolgok iránt, amit eddig senki más nem értett meg.

2016. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy sejtem, mások hogyan láthatnak, és próbálom annyira a helyén kezelni a dolgot, amennyire csak lehet, de néha magam sem tudom eldönteni, hogy a rólam élő kép a köztudatban a lényem része-e. Azt hiszem, a többség valami negatív, antiszociális, flegma (és talán arrogáns) szerencsétlennek tart, aki csak arra képes, hogy időnként lefikázza a többiek ötletét, de alapvetően leszarja, hogy mi folyik körülötte, meg úgy mindenkit saját magán kívül. Gondolom, mondanom sem kell, hogy a valóság ennél jóval árnyaltabb. Úgy 12 éves lehettem, mikor utoljára próbáltam a környezetem (osztályközösség) elvárásai szerint viselkedni, de hamar rájöttem, hogy nem vagyok így boldog, és azóta pont le tudom szarni, mi a szomszéd Pista véleménye rólam, maximum a barátaimnak akarok "megfelelni". Megváltozni persze senki kedvéért nem fogok, amíg én magam nem látom úgy, hogy indokolt lenne.

Sosem hittem, hogy az INTP-k robotok.:D Mindenkit meghat valami a világon, bizonyára őket is (mondjuk már érdekelne, mi lehet az, amin a #6-os válaszoló sír, az átlagember meg csak értetlenül pislog). Az én esetemben annyi a "probléma", hogy nem áll meg ennyinél a dolog, hanem kifejezetten érzékeny vagyok, könnyen felidegesíthető vagy megsérthető (más kérdés, hogy ez utóbbit nem feltétlenül mutatom), és simán fantáziálgatok össze-vissza mindenféle érzelmes szarságról. Néha már én érzem kínosnak.:D Ezen kívül a fő szempontom szinte mindig az, hogy az adott utat mennyire érzem helyesnek, a célravezetőség vagy a "származik-e hasznom belőle?" csak utána jön.

Btw, köszönöm a válaszokat, nem merem tovább írni ezt a hozzászólást, így is rohadt hosszú lesz.

2016. aug. 13. 03:20
 8/8 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok, közben pár százalékot csúsztam felfelé, köszönhetően néhány hozzászólásomnak, ami számomra is érthetetlen, hogy hogyan nyerte el mások tetszését.


Nem lett hosszú, bízz bennem, INTP vagyok. :D Politika témakörben a hozzászólásod egy negyed/fél bekezdésem (már amikor nem trollkodni megyek oda)... :D


Engem is képesek megsérteni és érzékenyen érinteni szavak, de csak olyanoktól, akik közel állnak hozzám. Ha másoktól hallanám, semmi hatása nem lenne, mosolyognék rajta, vagy még annyi se. Mivel annyira kevés a szociális interakcióm (0 db barát a való világban, 0 db ismerős akikkel mennék valahova, stb.), ezért nem kerülök olyan helyzetbe, hogy ezt a részemet behatóan ismerjem, de nem is érzem szükségét.

Talán ha nekem is több barátom lenne vagy többet járnék bármiféle társaságba (vagy csak el itthonról, lol), akkor elképzelhető, hogy minimálisan fejlődnének az érzelmeim. Habár, én ezt a kicsit is sokszor elég intenzívnek élem meg, vagy talán nem ez a helyzet, és a kevés számú adott érzelem intenzitása nem függ az érzelmek "össz számától". Amik vannak, azok sokszor elég durvák, kegyetlenek és intenzívek.


A másik dolog, hogy INTP vagyok (INTP-A, 99% introvertált, komolyan), ennek ellenére a legnagyobb vágyam és álmom, hogy felnyissam az emberek szemét, tömegek előtt beszéljek, vezessem őket és vigyázzak rájuk.


Ezek elég érzelmes, és felettébb extrovertált területek.


Egyébként ami könnyekig meghat, azok politikai témájú dolgok. Egy letűnt időszak halálig tartó hősies küzdelme mindannyiónkért, a világ ellenségei ellen. Az ő érzelmeik a mai napig hatnak rám és iszonyatosan felvillanyoznak és megmozgatnak.

Példát nem mondanék, mert máglyán égetnétek el, és szentelt vizet locsolnátok rám. Azt pedig nem akarom. :)

2016. aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!