Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tovább tanuljak jogon vagy...

Tovább tanuljak jogon vagy elmenjek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
jelenleg 18 éves végzős gimnazista vagyok. Pincérként elég jó referenciáim vannak, nagyon forgalmas helyeken húztam le nyarakat, voltam étteremben is egy évet beugrósként hétvégente + folyékonyan beszélek angolul (még anno 10. évfolyamban felsőfokúztam). Gyakorlatiasnak és ,,jó csillagzatú"-nak ítélem meg magamat, úgy érzem hogy karriert tudnék befutni a vendéglátásban (eleinte alkalmazottként, aztán előbb-utóbb tulajdonosként). Ezzel szemben viszont jogra készülök menni jövőre (legalábbis ez volt a terv). Egy 90%-os emelt érettségim már van, ezért duplázással könnyen bekerülhetek. Hozzátartozik még az is a dologhoz hogy viszonylag jómódú családom van, itthon nagyon jó dolgom van, volt és lenne mindig is. (Pesten pl van lakásunk, nem kell majd albérleteznem meg semmi ha ott tanulnék tovább, szüleim fizetnék egyetemet és mindent.). Szerintetek ostobaság lenne kimenni mondjuk Angliába?

2016. szept. 8. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Most mi tudjuk, mi volna neked a jó?
2016. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tekintve hogy még én se tudom hogy mit akarok, nektek esélyetek sincs tudni. Viszont, cinikus barátom, új perspektívát talán tudtok mutatni. Nem kizárt hogy valakinek már meg kellett hoznia ezt a döntést előttem és tud nekem segíteni. Lehet hogy látni fogja ezt a kérdést egy jogász vagy egy külföldön és vendéglátásban dolgozó felebarátunk és akkor az sem esélytelen hogy lesz majd mit hozzáfűznie a dologhoz. De ha így jobban tetszik akkor válaszolok máshogy: nem, nem kell tudnotok. :)
2016. szept. 8. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Keresd a kihívást.
2016. szept. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tanulj jogot, és diplomával irány külföldre dolgozni.
2016. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

folyt. nyári szünetben, pincérként, vagy az angol tudásodat kamatoztatva tudnál pénzt keresni. De talán a legjobb az online fordítás lenne angolra, ez suli mellet is menne, ahol nem kérnek diplomát.

ahol kérnek ott meg a fizetés [link]

2016. szept. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, de nem tehetek róla, nekem a fordító tetszik, miközben elvégzed a jogot. [link] Vendéglátásban dolgozni, diákként még elmegy, életcélként neked nem, sokkal értelmesebb vagy. Idővel az izűleteid is kikészülnek, már nem lehet bírni hogy le se üljön az ember... Tarsd meg nyári munkának, hobbynak, de ne ebből élj meg.
2016. szept. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!