Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok hangosan...

Miért nem tudok hangosan olvasni az osztályom előtt?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, tavaly kezdtem a gimnáziumot.Az osztályom háromnegyede nagyon okos, és elég nagyképűek erre, már az elején nem voltak szimpatikusak a lenéző nézéseikkel meg a beszólongatásukkal. Van 6-7 osztálytársam akivel jól kijövök, de a többiekkel nem igazán.

Általánosban sosem érdekelt hogy ki mi gondol rólam, meg ott szinte az egész osztállyal jó viszonyban voltam, semmi bajom nem volt azzal ha hangosan kellett olvasni, annak ellenére hogy kiskorom óta csendes meg félénk vagyok.

Viszont a mostani arrogáns osztálytársaim meg a tény hogy már nagyon is érdekel ki mit gondol rólam kiváltotta hogy nem tudok hangosan hosszabb szöveget felolvasni sem magyarul, sem angolul.

Ha csak pár mondatot kell, vagy egy feladatot azzal semmi bajom, de ha egy hosszabb szövegnél szólítanak fel az kész katasztrófa.

Már eleve végig azt mondogatom magamban amikor szólítani akar hogy "csak ne engem, ne engem", amivel alapból terhelem magam, de egyszerűen nem tudok másra gondolni.

Abban a pillanatban hogy meghallom a nevem elkezd verni a szívem meg dübörögni a vér a fülemben, és borzalmasan zavar a beálló csend ahogy mindenki rám figyel és várja hogy megszólaljak.Kb. 4-5 mondatig még nincs is semmi baj azon kívül hogy valami értelmetlen okból izgulok, de ahogy ezt a pár mondatot elolvasom és tudatosul bennem hogy mindenki az én hangomra figyel valamiért bepánikolok.Csak a hangomra figyelek ami elkezd remegni, úgy mintha sírni akarnék(pedig nem akarok) és egyszerűen annyira remeg, hogy van hogy szünetet kell tartanom fél mondat után mert alig jön ki hang a torkomom.Alapból szerintem van egy kicsi diszleksziám, mert van hogy felcserélek betűket olvasásnál meg írásnál(főleg ha sietek), de amikor izgulok és szinte összefolynak a sorok ez még gyakoribb.

Közben persze leizzadok és miután befejezem akkor szoktam észrevenni hogy remeg a kezem, de annyira, hogy nagyjából 5 percig nem tudok utána olvashatóan írni a remegés miatt.

Próbáltam otthon gyakorolni, hangosan olvasni, de itthon semmi baj nincs, nornálisan megy.

A suliban kipróbáltam hogy azt gondolom egyedül vagyok, vagy nem gondolok semmire csak olvasok, de semmi sem használ.

Kérlek segítsetek! Borzalmasan érzem magam hogy a hangos olvasástól félek, de az egyik legnagyobb félelmemmé nőtte ki magát az elmúlt hónapokban:(

Van valaki hasonló helyzetben? Mit tehetnék?

16/l



2016. szept. 13. 17:13
 1/3 Bok Globule ***** válasza:
Szorongás, gátlásosság. Nem egyedi eset. Nyugodtan kérhetsz segítséget a szüleidtől vagy a tanáról. Vannak erre fejlesztő tréningek. Nem a világ vége, csak ne szégyelld a problémáidat és ne dramatizáld túl. :)
2016. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom a tanárral megbeszélni...:/

A szüleimtől hogy? Hogyan tudnának segíteni?

2016. szept. 13. 17:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Olvastam most egy ugyanilyen kérdést ahol volt egy nagyon jó komment, megpróbálom majd alkalmazni az ott leírtakat.
2016. szept. 13. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!