Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság a helyes...

Az öngyilkosság a helyes lépés, ha már tényleg teljesen feleslegesnek és örömök nélkülinek érzem az életemet? 22F

Figyelt kérdés

Hosszú ideje szenvedek súlyos depresszióban, lehangoltságban, búskomorságban. Egész egyszerűen semmi értelmét nem látom annak, hogy éljek. Ugyan már diplomás vagyok, de semmit sem ér ez a papír, rossz szakmát választottam, amivel képtelenség elhelyezkedni. Marad a gyári betanított munka vagy hasonló tárgya helyek, a szülőktől való különköltözés fikarcnyi esélye nélkül. Ráadásul ők is csak a fülemet rágják nap mint nap, hogy meddig akarok még rajtuk "élősködni". Pedig még az egyetemet is én álltam szinte teljes egészében, de ők már az "etetésemet" is sokallják. Szóval ilyen szempontból jövőkép nulla. Barátaim a lakóhelyemen egyáltalán nincsenek, csak az egyetemen voltak, de velük a távolság miatt már nem szoktam találkozni. Társas kapcsolatokat nagyon nehezen alakítok ki. Barátnőm sosem volt, nem is lesz, szóval a család is kilőve. Egyáltalán semmihez sem értek, még a legalapvetőbb kézügyességem sincs meg, se normális szakértelmem, nagyon rossz döntéseket hoztam életem során.

Mi tartson még életben? Hogy eljárjak havi 70-80 ezer forintért télen-nyáron robotolni a c**gányok közé, majd hazatérve hallgassam anyámékat? Ennek az ég világon semmi értelme nincs.


2016. szept. 23. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Az öngyilkosság SOHA nem a helyes lépés...
2016. szept. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pedig én már nagyon efelé hajlok..csak még ki kell tervelnem hogyan csináljam
2016. szept. 23. 19:35
 3/15 anonim ***** válasza:
2%
Hát ha akkora nyominger vagy, hogy 22 évesen egy diplomával nem tudsz magaddal mit kezdeni, hogy értelmes életet élj, akkor tényleg felesleges rád pocsékolni a Föld energiaforrásait és oxigénkészletét.
2016. szept. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De ez a diploma semmit se ér, mindegy ha meg se csináltam volna.
2016. szept. 23. 19:36
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem helyes lépés az öngyilkosság. Ha most nem kell dolgoznod járni akkor útra kelhetsz nyugatra. Tudom hogy azt mondod miből. A nagybátyám lyukas cipőben gyalog kelt útra az 50-es években pedig akkoriban agyon is lőhették volna. Ma szabadon teheted. Ami itthon reménytelennek tűnik, az Bécsben már nem az. A te korodban nyaranta többször is megfordultam Bécsben biciklivel Győrből és nulla forintot költöttem. Ez ilyen egyszerű, nem pénz kérdése. És rövidesen el sem fogod hinni magadról hogy valaha öngyilkosságra gondoltál.
2016. szept. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tanulj nyelvet és menj külföldre (csak egy tipp). Mindegy mihez kezdesz, csak az első lépést kell megtenned. A többi majd adja magát.


1. Depressziós vagy és lehangolt? Mozogj többet, szedj Magnéziumot az internet tele van egyéb tippekkel. Ha gondolod beszélj egy pszichológussal.


2. A diploma ha megvan, az egy plusz. Ha most nem tudsz elhelyezkedni, hát akkor tedd félre egy ideig, amíg nem változik a helyzet. Sosem tudod mi várhat a jövőben. Egyébként rengeteg diplomás végez fizikai munkát, az nem szégyen. Sőt, a fizikai munka jót tesz az idegeknek, nem úgy mint a szellemi. Tudom, mert csináltam mindkettőt.


3. A szüleid nem azért rágják a füledet, mert a terhükre vagy (legalábbis ha normálisak), hanem mert azt szeretnék ha kezdenél magaddal valamit. Ha hozzájárulsz a rezsihez, és besegítesz nekik, akkor nem élősködsz rajtuk. Egyébként meg nézd a pozitív oldalát. Ha külön költöznél, biztosan több pénzedbe kerülne, és nem tudnál annyit megspórolni. Nem te vagy az első, aki nulláról indul.

2016. szept. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 2*Sü ***** válasza:
76%

> Hosszú ideje szenvedek súlyos depresszióban, lehangoltságban, búskomorságban.


Az orvostudomány ezen ma már tud segíteni. Menj el egy pszichológushoz. Ha nagyon nem akarsz – bár nem tudom miért lenne rosszabb, mint az öngyilkosság –, akkor sportolj valamit. (Még barátokat is szerezhetsz közben.)


> Ugyan már diplomás vagyok, de semmit sem ér ez a papír, rossz szakmát választottam, amivel képtelenség elhelyezkedni.


És? Akkor tanulj ki egy másik szakmát.


> Marad a gyári betanított munka vagy hasonló tárgya helyek


Nem. Ennél több lehetőséged van, csak keresd.


> a szülőktől való különköltözés fikarcnyi esélye nélkül


Legalábbis még. De idővel minden változik.


> Barátaim a lakóhelyemen egyáltalán nincsenek, csak az egyetemen voltak, de velük a távolság miatt már nem szoktam találkozni. Társas kapcsolatokat nagyon nehezen alakítok ki.


Ezért kell ezt megtanulnod. Keress olyan hobbit, ami közösséghez kötött. Lehet, hogy te nem tudsz társas kapcsolatokat kialakítani, de mások igen, akár veled is. Ismerek olyan embert, akiből két értelmes mondatot nem lehet kihúzni, mégis sok ismerőse van, rengeteg helyre eljár.


> Barátnőm sosem volt, nem is lesz, szóval a család is kilőve.


Nagy valószínűséggel ez is csak ideiglenes állapot.


> Egyáltalán semmihez sem értek


Például annyi tudásod és képességed van, hogy elvégeztél egy diplomát. Jó a helyesírásod, összeszedettek a gondolataid. Már átlagon felüli vagy. Csak még nincs meg az, amiben ezt ki tudod bontakoztatni. Keresd mi az. Mi az, amit önmagáért csinálnál szívesen? Mi lenne, ha az életedben minden rendben lenne, lenne egy barátnőd, barátaid, megnyernéd az lottó ötöst, és miután kitomboltad magad, megkerülted a világot, utána mivel foglalkoznál? Mi lenne az, amivel a szabadidődet eltöltenéd, órákat szánva rá, és nem azért, hogy több pénzed legyen?


> nagyon rossz döntéseket hoztam életem során


Akkor ideje jó döntéseket hozni. Az életed alakulásán gyökeresen változtathatsz. Hozd meg újra azokat a döntéseket, amikre visszanézve úgy gondolod, helyesebbek lettek volna.


> Mi tartson még életben? Hogy eljárjak havi 70-80 ezer forintért télen-nyáron robotolni a c**gányok közé, majd hazatérve hallgassam anyámékat? Ennek az ég világon semmi értelme nincs.


Pont az, hogy ezen változtass.


Összességében nem lesz könnyű. Lehet rámegy 10 éved, és addig nem leszel se túl boldog, se túl gazdag, se túl elégedett. De utána jó esetben még jön 40-50 év.


Nincs vesztenivalód? Egyrészt nem igaz, különben nem írtál volna ide. De ha közel is állsz hozzá, fogd fel lehetőségként, innen bármilyen út nyitva áll, és a legtöbb csak jó irányba vezet.

2016. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

ha csak a 70-80e zavar, akkor menj ki dolgozni külföldre, ott 1000 eurót is megkeresheted.


nyelvtanulást nem írom, mert diplomához kell egy b2es szint minimum, azzal már el lehet boldogulni.

2016. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
ezerz minek jartal egyetemre??? kar volt, ha lett volna eszed egyetem helyett kitanulhattal volna 2 okj-s szakmat is INGYEN az allam fizette volna es most hulyere kereshetned magad
2016. szept. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
hm lepontozzak az igazsagot, szanalmas senkik, a kerdező akkor is jobban jart volna az ingyenes okj- kepzesekel mert most dolne neki a penz, sokszor egy jo szakma tobbet er mint a diploma, nem kell egyetemi vegzettseg a boldog elethez
2016. szept. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!