Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tűzzek ki célokat...

Hogyan tűzzek ki célokat magamnak?

Figyelt kérdés
Nem tudom honnan szerezhetnék ötleteket. Anyám állandóan mondogatja,hogy most már (15 èvesen) körvonalazódnia kéne,hogy mivel akarok foglalkozni,de én nem igazán tudom,hogy mihez kezdjek,holott néhány osztálytársamnak már tényleg kész tervei vannak a jövőre nézve. Én meg úgy sodródom az árral.

2016. okt. 1. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

"ost már (15 èvesen) körvonalazódnia kéne,hogy mivel akarok foglalkozni"


hülyeség! én közel 28 évesen se tudom mivel szeretnék foglalkozni. sok minden érdekelne, de egyik sem nagyon.

2016. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb marhaság, hogy az embernek már fiatalon el kell döntenie, mivel fog foglalkozni, holott azt sem tudja, mivel jár az általa választott szakma. Később meg aztán kezdheti újra az életét, mert nem akar az akkor válaszott szakmájában dolgozni. Régen ezzel nem volt gond, a gyermek folytatta az ősei szakmáját. Abban nőtt fel, tudta mivel jár. Nem sodródott az árral. Vagy, ha már gyerekkorában csak egy bizonyos dolog érdekelte, akkor már kiskora óta készült rá, mindent tudni akart a szakmával kapcsolatban, és ezáltal nem érte meglepetés.

A legegyszerűbb útmutató az, hogyha leírod magadnak mi az ami jobban érdekel, mi az amit szívesen csinálsz, ami nem okoz nehézséget, mi az amiben jobb vagy a többihez képest. Ez egyfajta útmutató ahhoz, hogy könnyebben boldogulj, és hogy később ne undorral végezd a munkát.

2016. okt. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen még nem kell tudnod, van, aki ekkor már biztos benne, de közel sem baj ha te nem! Majd tizedikben már illeni fog körvonalazódni a fejedben, hogy mely tárgyak érdekelnek a legjobban, melyik munkakör tetszene, mindezt azért, hogy tudj majd tanév végén faktot választani. Igaz, hogy később (tizenegyedik és tizenkettedik elején is azt hiszem) adhatsz le és vehetsz fel másikat, ha időközben rájössz hogy pl mérnök helyett bölcsész lennél és matek helyett magyarból akarsz emeltezni. Csak tizenkettedikben már nem éri meg, előtte simán.

Szóval nyugi, még van időd kitalálni, mi akarsz lenni! Majd tizenkettedikben lenne jó tudnod pontosan, amikor felvételi időszak lesz. Bár van, aki azt mondja, hogy egyetemi éveid alatt azt tanulod meg, mi az, amit nem akarsz tanulni. Úgyhogy ha mégsem jön majd be az a suli, esetleg huszonévesen változnak a terveid, akkor sem lesz késő változtatni.

De a legjobb szerintem ha 16-17 évesen már van valamiféle terved, legalább nagy vonalakban. (Tehát hogy ekkor már tudod, hogy a természettudományok érdekelnek jobban, a reál-tárgyak, a fizikai munkák, humán tárgyak vagy a nyelvek).

Ne stresszelj rá.


De ha tippet akarsz hallani, akkor képzeld el magad felnőttként :) és akkor automatikusan jön hozzá, hogy nagyjából milyen helyről érsz haza este/reggel.

2016. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!