Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Dolgozni szeretnek nem akarok...

Dolgozni szeretnek nem akarok tovabb tanulni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 eves fiu vagyok de undorodok a tanulastol de a munka vonzz egyszerűen csak dolgozni szeretnek menni de a szuleimnek nem merem megmondani mivel ugyis hulyesegnek tartanák . Most mit tegyek ? Ez egyáltalán normális ?
2016. nov. 7. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit akarsz dolgozni?
2016. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés helyen, szinte sehol nem keresnek 16 éves munkaerőt. Ha dolgozni akarsz és azt akarod hogy alkalmazzanak, meg kell felelned bizonyos követelményeknek, melyek legelőször a végzettségre, majd a tapasztalatra vonatkoznak.


16 évesen nem lesz végzettséged, végzettség nélkül nem vesznek fel csak valamilyen eszet nem igénylő munkára (biorobot szalag mellett, segédmunkás). Ma már egy takarítói állásra is sok helyen elvárják a takarítói végzettséget (OKJ papír, nem vicc), illetve vannak olyan régiói az országnak ahol a diplomások is küzdenek azért hogy munkát találjanak bárhol, nemhogy a végzettségüknek megfelelőt.


Azért tartják hülyeségnek, mert elszúrhatod a jövődet és az életedet is ezzel. Az sem mindegy hogy azért utálod a tanulást mert penge vagy és az iskola üteme neked nem elég, vagy mert hülye vagy hozzá és nem megy a tanulás. Az sem mindegy hogy téged a napi 4-5 óra iskola készít-e ki, ami mellett kérdéses hogy bírnád a napi 8 óra munkát (nyilván fizikait tudás nélkül).

2016. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mehetsz biorobotnak szalag mellé minimálbérért, aztán pár évtized múlva meg a híd alá mert a robotok átveszik a helyedet.
2016. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na az van hogy az apamnak van kútfúró cége és oda szeretnék menni dolgozni. Dolgoztam ott mar párszor es nagyon megszerettem .
2016. nov. 7. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt beszéld meg vele. De valószínű azt fogja ajánlani, hogy előbb végezd el a sulit. És én ez esetben igazat is adok neki.
2016. nov. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!