Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 11. osztályos vagyok és...

11. osztályos vagyok és vendéglátó iskolába járok, jövőre érettségizem a 4 alaptantárgyból, és ugye 6 szakmai tárgyból és ha én átmegyek mind a 4 fő tantárgyból, de valamelyik 6-ból nem, akkor az mit jelent? Nem kapok érettségit? Vagy hogy működik?

Figyelt kérdés

#érettségi #vendéglátóipari iskola #kötelező 10 tantárgyból
2016. nov. 11. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami félreértés van itt. Az érettséginek 5 tantárgya van, a 4 kötelező és a szakmai főtárgy. Tehát egy szakmai érettségi van. Olyat senkivel nem csinálnak, hogy 10 tárgyból érettségizzen. Ebből az ötből kell átmenni.
2016. nov. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell 6 szakmai tárgyból érettségizned. Csak egyből. és igen, mindegyiknek sikerülnie kell, hogy sikerüljön az érettségid.
2016. nov. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De igen kell.

A 4 alap ugye a történelem,magyar,matematika,idegen nyelv, és 6 szakmai tantárgy: szakmai számítás(írásbeli), vendéglátó gazdálkodás(szóbeli), élelmiszer ismeret(szóbeli), termelés elmélet(szóbeli),értékesítés elmélet(szóbeli),munkavédelem(elvileg írásbeli, de változhat szóbelire).

Szóval akkor nekem ebből mind át kellene mennem, ahhoz, hogy érettségit kapjak? Vagy ha a 4 főtárgyból átmegyek, de az egyikből a 6 közül tegyük fel nem, akkor nem kapok érettségit?

2016. nov. 12. 18:25
 4/4 anonim válasza:

Szia, én is vendéglátós suliba járok. Most fogok érettségizni, ezek a szakmai tantárgyak össze lesznek vonva, és úgy alkotnak 1 tantárgyat majd.

Nézz utána, le van írja, hogy miből hány százalék van elosztva!

Szóbelin van 3 tantárgy, és külön írásbelin megint 3 tantárgy szakmaiból.

Ha van ehhez kérdésed és tudok segíteni, írj privátot.

2016. nov. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!