Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rettegek az iskolától és az...

Rettegek az iskolától és az osztálytársaimtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Utálok hiányozni az iskolából, mert tudom hogy utána sokat kell majd pótolni, de egyre többször teszem meg azt, hogy direkt megbetegedek vagy kitalálok valamit, ami miatt itthon maradhatok. Borzasztóan csendes vagyok és zárkózott az osztálytársaim előtt, legtöbbször emiatt piszkálnak. Ha suttognak, vagy nevetnek körülöttem, akkor mindig azt hiszem, hogy rólam van szó. A tanulással nincs gond, mert jó tanuló vagyok és mindig mindent megtanulok. Egyedül a felelésekkel szokott baj lenni, mert olyankor görcsölök, és sokszor inkább azt mondom a tanárnak, hogy nem tanultam semmit, csak hogy ne kelljen mások előtt beszélnem. Tavaly jártam emiatt pszichológushoz, de nem segített ezért otthagytam. Anyummal beszéltem már erről az egészről, és arra a döntésre jutottunk hogy újra elkezdek pszichológushoz járni és ha szükséges, akkor magántanuló leszek. Ez viszont már lassan 1 hónapja volt, azóta továbbra is csak szenvedek az iskolától, és hiába kérem anyumat hogy csináljunk végre valamit, nem foglalkozik vele.

15/l


2016. nov. 21. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
en is ilyen voltam csak fiu es rossz tanulo, tapasztalatbol mondom ha nem gyogyulsz ki ebbol csak rosszabb lesz, mert ha munkahelyed lesz sem lesz jobb kicsit se sot rosszabb, ott is ugyanolyan rosszindulatu emberek vannak szinte mindegy hogy mit fogsz dolgozni ugyanez lesz sajnos csak meg sokkal rosszabb, utana mar az elettol is rosszul leszel, gyogyulj meg mindenkepp.
2016. nov. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most kezdted a középsulit? Volt egy ilyen osztálytársnőm. Csendes volt, néha elmosolyodott ha mi nagyon nevettünk. Voltak köztünk gonoszkodó kis lények, ők ezzel kompenzálják ugyan azokat a félelmeiket, ami benned, és mindenki másban ott vannak. Nekik pl. könnyebb megtalálni az olyanokat mint te, akiken látszik, hogy félnek. Lehet nem megnyugtató, de mindenki fél. Pár hónappal az iskola kezdés után, kivették ezt a lányt az osztályunkból és magántanuló lett, közben pszichológushoz járt. Én, és akikkel barátkoztam, semmit nem vettünk észre abból, hogy ő mennyire rosszul érezte magát köztünk. Igen, csendes volt, kevesebbet beszélt mint mások, de ettől még nem tartottuk különcnek, semmi bajunk nem volt vele, ha elmondta volna milyen nehéz neki és mitől, segítettünk volna. Vannak ilyen emberek, akik nehezebben kezelik ezt, és a felelést is. Vannak olyan (már nagyon is felnőtt) ismerőseim, akiknek ez egész életükben probléma volt, és egy rakás ember előtt kell előadásokat tartaniuk, remeg a hangjuk, és a lapjaikba bújva beszélnek, és mi végig azon szenvedünk, hogy bár ne szenvednének. Nálam mondjuk ez helyzetfüggő, de nekem is vannak ilyen élményeim, egyszerűen borzalmas, senki sem tehet arról, hogy ilyen, kb. annyit tudsz tenni, hogy felvállalod azt aki vagy. Ha ki mered mondani magadról, hogy "nem szeretek sok ember előtt beszélni" vagy hogy "félek az ismeretlen helyzetektől, az idegen emberektől" akkor látják majd, hogy te nem azért vagy zárkózott, mert nem akarsz köztük létezni, hanem mert vannak helyzetek, amiket nem tudsz jól kezelni, vagy több idő kell hozzá mint másoknak. Azt mondom egyáltalán nem annyira reménytelen ez, mint amilyennek látszik. A többiek is csak emberek, te is a többiek közé tartozol. Próbáld meg megismerni őket.
2016. nov. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
az elso valaszolo vagyok, meg annyi hogy ne legyel magantanulo ez a legnagyobb hulyeseg amit tehetsz, elszoksz az emberektol, es ha majd egyszer lesz munkahelyed ugyanugy visszaternek majd a gondok, ne legy magantanulo ne menekulj old meg.
2016. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha suttognak, vagy nevetnek körülöttem, akkor mindig azt hiszem, hogy rólam van szó."


Nézd, ha csendes vagy és visszahúzódó, akkor miért gondolod, hogy az egész osztály csak veled foglalkozhat, ha azt nem harsányan teszi?


Miért baj az, hogy mások előtt kell beszélned?

Nem helyes dolog a tanárt félrevezetni azzal, hogy azt hazudod nem készültél. Inkább röviden próbáld elmondani a tanárnak, hogy téged a szóbeli felelet most még nagyon zavar, és kérd meg, hogy a szóbeli felelet helyett írásban felelhess. Vagy beszél erről az osztályfőnöknek, és kérd a segítségét!

Ha hazudozol össze vissza, csak a saját helyzeteden rontasz, ez nem cél, és nem is oldja meg a problémát. Segítséget kell találnod. Vagy az osztályfőnök személyében, vagy ha ő nem ért meg téged, el kellene menni a nevelési tanácsadóba anyukáddal.

Ha diszlexia diagnózissal például kérhetik a diszlexiások, hogy írásbeli dolgozat helyett szóban felelhessenek, akkor a te fóbiáddal - ha az valós, és nem hiszti - akkor biztosan lehet kérni a fordítottját, hogy szóbeli helyett írásban felelhess...

2016. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Tavaly jártam emiatt pszichológushoz, de nem segített ezért otthagytam."


A pszichológusok nem segítenek! Ha segítenének, akkor nem lenne ennyi ilyen fajta beteg ember! Különben is, sima bölcsészek! Menj inkább pszichiáterhez, az orvos, az jobban tud segíteni! De az orvosi kezelés legyen az utolsó, amit használni fogsz!

2016. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!