Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Visszahúzódó, introvertált...

Visszahúzódó, introvertált emberként veled volt már olyan, hogy lelketlennek érezted magad, vagy jellemtelennek amiatt, hogy nagyon kevesen ismernek?

Figyelt kérdés

Valamiért zavarba hoz az, amikor arról hallok, hogy valakit jellemtelennek vagy rossz jelleműnek tartanak bármilyen szempontból, konkrétan azok a helyzetek, amikor valaki negatívan vélekedik a környezetében lévőkről, pl. főleg akkor amikor láthatóan kritikus emberekre figyelek akik olyanok, mintha bármiből szemet hánynának. Olyankor arra gondolok, hogy engem senki sem ismer olyan mélyen, mintha homályos lennék belül.


Másképp kedvesnek, kicsit megfelelés kényszeresnek tarthatnak olykor. Ha negatív véleményeket hallok, talán mintha rögtön úgy venném mint egy standardot, amit magamhoz viszonyítgatok. Lehet, hogy az én paranoiám, hogy ilyenkor úgy veszem, mintha egyáltalán folyton lenne véleménye rólam másnak.

Veled volt már így olyan, hogy a konstans zárkozottság miatt megfutott benned olyan gondolat, hogy egyes környezetben bármit gondolhatnak rólad, azok akik nem ismerhetnek ki?


2016. nov. 26. 18:00
 1/2 Krisz85 ***** válasza:
100%

persze, hogy volt. Addig amíg nem volt önbizalmam folyton attól paráztam társaságban is, hogy mit gondolnak rólam az emberek. Számomra még mindig vadidegen emberek.

Aztán ezt kinövi az ember, vagy lehet tréningezni is magad, hogy nem figyelsz erre.


hadd kérdezzek viccesen vissza, hátha segítek vele:


Veled volt már így olyan, hogy a konstans zárkozottság miatt megfutott benned olyan gondolat, hogy egyes környezetben bármit gondolhatnak rólad, azok akik nem ismerhetnek ki?



---------->


Veled volt már így olyan, hogy mivel még nem ismersz senkit elsőre miatt megfutott benned olyan gondolat, hogy egyes környezetben bármit gondolhatsz más/ok/ról, akiket nem ismerhetsz meg?

2016. nov. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Vicces kérdés:) Pont arra gondoltam, hogy olyan helyzet van sokszor, hogy éppen én vagyok az aki mindenkit ismer olyan szinten, hogy nyitottabbak az emberek, mint én, ezért én jobban ismerem őket, mint ők engem.

Nem első benyomásra gondoltam, hanem pl. pár hónapnyi vagy pár évnyi ismeretség(pl. egy osztálytársi viszony) után is így érezni.


Máskülönben tetszett a válaszod! Jó azt olvasni, hogy más is érzett így, menta zöld.

2016. nov. 27. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!