Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs értelme az életemnek,...

Nincs értelme az életemnek, miért?

Figyelt kérdés

Egyszerűen egy 0 az egész.

Kiskoromban anyám és apám állandóan veszekedtek az ital miatt.

Iskolába is kigúnyoltak, nem nagyon akartak velem barátkozni, pedig látszólag normális gyerek voltam, nincs semmi testi hibám vagy ilyesmi.


Csajom normális soha nem volt, csak egyszer egy futókaland ami utólag kiderült hivatásos is volt a csaj osztrákban.. Máig bánom..

Egy szerencsétlen vagyok, úgy érzem rossz helyre születtem, legbelül érzem hol kellene tartanom az életben, vmiféle mérnöknek kellene lennem pár gyerekes családapának feleséggel, de itt vagyok senkim sincs és egy senki vagyok.

Egy magánvállalkozónak dolgozom aki jól kihasznál, szerintem antiszociális is vagyok, nem nagyon akar velem barátkozni senki, hiába ráírok egyikre másikra valahogy senki nem hív sehová sem, ha el is megyek magam valahová síri csendben vagyok magamnak nem tudok hozzászólni dolgokhoz, egy unalmas ember vagyok.

Csajt sem tudok magamnak fogni egyet sem aki tetszene, pedig már 27 éves vagyok, szinte minden nap az jár az eszemben hogy már milyen idős vagyok a barátaimnak már családjuk vagy több éve tartó kapcsolatuk van, nekem pedig semmi és mindjárt vége is az életnek túl vén leszek már.

Egész életemben azt éreztem, hogy én mindig mindent megkésve kapok meg ha megkapom, és mindig ilyen maradi lemaradt vagyok.

Meg is értem a csajokat, hogy miért nem kellek egynek sem, azért mert nincs bennem semmi sem ami felkeltené bárkinek is az érdeklődését, egy halálosan unalmas csendes semleges ember vagyok.

Szeretném én is nagykanállal enni az életet.

Nem vagyok magabiztos sem, ha valaki beszól állandóan besülök mióta az eszemet tudom, ki tudnak kisujjból beszélni, gyenge személyiségem van. Akár egy kis nyomoréknak. Ezt látják rajtam a csajok is én tudom, és ezért utasítanak el röhögve magukban h ez a kis nyomi nekem biztos nem kell.

Értéktelen az életem, szegényesen is élek, rendes barátaim sincsenek és barátnőm sem, végig kell unatkoznom minden hétvégét évek óta, egyszerűen nem tudok hova menni.

Ha ki mennék akár bárba nincs kihez és mit szólnom nem tudok ismerkedni, nincs bennem meg az amire felfigyelnének az emberek amire azt mondanák jó vele lenni mert olyan kis bolondos vagy eszes vagy bármi.. 0.

Jól esik most magamból ezt kiírnom csak azért írom.

Idáig is ez volt, de most 1-2 hete valahogy megnyugodva de bele vagyok ebbe keseredve mint aki elfogadta, hogy jól van ez van, egy senki vagyok csak akit kiröhög mindenki.

Azt érzem hogy meg vagyok halva csak egy test vagyok aki úgy mozgatja a végtagjait mikor hogyan muszáj és ennyi.

Van hogy csak ülök a gép előtt egy órát mozdulatlanul szinte semmire nem gondolva várni h teljen az idő vagy meghalljak vagy történjen már valami.

Teljesen elkeseredett vagyok, a szüleim élete is keserves és arra döbbenek rá 27 éves fiú létemre hogy az enyém is egy nagy 0.

Randizós oldalon egyetlen egy csaj sem képes nekem visszaírni pedig már több 100!-ra ráírtam de semmi.

Csináltam egy állprofilt googliztam hozzá egy menőbb képet valami másról, több ezren jelölték be rá azt hogy tetszik nekik mindössze pár hét alatt, rám pedig évek alatt ha 1 aki vissza sem ír.

Csináltam még egyet csak hogy valami saját kimutatásom legyen a dologról, tettem rá egy semleges arcú valakit akin nem látszik semmi magabiztosság se semmi izom se.. de tettem mellé AUDI-s képeket + őt is tökéletesen belemaszkoltam egy szintén AUDI-ba aláírva hogy szeretett autóm, és tessék több ezren jelölik be őt is.


Nekem se drága menő kocsim, se jó munkahelyem ahol sokat keresnék, és a személyiségem is nyomorék, + a szüleim is szerencsétlenek.


Úgy érzem egyszerűen nincs létezésemnek értelme!

Nekem miért nem lehet olyan mint amilyenre én is vágyom!?

Egy gyilkos voltam előző életemben és kísért a karma?

Nem tudok már mire gondolni.


2016. nov. 27. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
sajnos pont ilyen vagyok én is mint te, nem értem én se mivel érdemeltem ezt ki, de már mindegy is nem érdekel lesz ami lesz nem sportoltam sose, osszevissza eszek mindent remelem szivrohamot kapok az jo lenne gyors halál, am sztem senki eletenek nincs értelme, csak ök ezt nem fogjak fel.
2016. nov. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Juss el a pontra, ahol már nincs vesztenivalód.

Add el minden ingóságodat, minden spórolt pénzed (ha van olyan) költsd el, utazz az országban. Én egy nyarat a helyedben erre áldoznék fel. Menj el a balatonra, szerezz egy kis füvet, és igyál pár sört és lődörögj vadidegen emberekkel, akik élnek, de nem ismernek, és nem tudnak ártani neked.

Stoppolj el egy zenei fesztiválra. Aludj a büdös holmidban, és a bejárat előtt szedd el a fiatalok piáját (pláne hogy nem mind sikerül nekik bevinni) Annyi emberrel ökörködhetsz, amennyivel csak akarsz.

Vagy költözz egy teljesen ismeretlen helyre. Új állás, új lakás. Vegyél ki egy szobát, és lehet hogy egy olyan lakótársad lesz, aki szívesen foglalkozik veled. Ha nem, nem vagy köteles ott maradni, keresel egy új helyet.

Csinálj magadból egy idiótát! Kezdj el Republicot énekelni a buszon, a metrón, a villamoson, az utcán. Vagy csak táncolj, hátha visszatáncol valaki.

Ha pedig nem, ne aggódj, még mindig nem ismert rád senki.


Járjad már az utadat, mert még kiszakadni se akarsz a régi megszokott, unalmas és szomorú életedből.

Keress egy kis kockázatot. Próbálj meg élni.

2016. nov. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Krisz85 ***** válasza:

Szia,


pontosan tudom miről beszélsz, az én szüleim is alkoholisták voltak, már nem élnek. Ez nagyon megnyomorítja az ember életét. Egyvalamiért utólag mégis hálás vagyok nekik. Belőlem alkoholista már soha nem lesz, hála nekik. Végül is jót tettek velem nem?! Mindig utólag okos az ember. Lehet egyszer Te is hálás leszel érte.



Na és kezdjük az elején, amit én itt látok a leírtakból, hogy játszmázol. Van egy pszichológiai könyv, emberi játszmák címmel, olvasd el egyszer nagyon jó, és ott van egy ilyen típus, nem szó szerint fogok idézni: az önsajnáltató játszma. Ez a típus általában saját magát siratja állandóan. A megoldása az ennek, úgy lehet kijönni belőle, ha szépen ezt az önsajnálatot abbahagyod és kezdesz valami értelmeset magaddal. Igen, nehéz lesz, fájni fog, sok energiával fog járni belefogni az ismeretlenbe, és megértem, hogy félsz. Mi érdekel?!


Tanulás, nyelvek, sport, utazás? saját vállakozás? Mi kell hozzá? tudod-e az oda vezető - nagyjából - utat?! Igen? Akkor hajrá!

Lépj ki ebből és ne sirasd magad.


És nem vagy antiszociális, egyrészt zavar, hogy nincsenek barátaid, és van hajlandóság felőled abban az irányban, hogy legyen, tehát már nem lehetsz antiszociális is, ne is ringasd magad ebben a téveszmébe.


Amit még látok, hogy nagyon nagy megfelelési kényszered van, főleg a társadalom irányában, de a nők és úgy az emberek irányában is.

Általában elmondható, hogy az ilyen ember átlag feletti intelligenciával és intellektussal bír, mivel folyton megkérdőjelezi magát.

Gondolkoztál már azon, hogy a nagyon buta és groteszk csávóknak nagy számban miért van mégis nőjük?! Pofon egyszerű a válasz. Nem kérdőjelezik meg magukat. Nem tudják magukról, hogy primitívek, 8 általános /se/ és kb ennyi, de mivel nem monitorozzák magukat folyton, mint Te, ezért mernek lépni ha nő témáról van szó. Sőt igazából nem mernek, hanem nem gondolkoznak ,csak cselekszenek ösztönösen. Most hagyjuk, hogy az ilyen csávóknak, általában nem phd agysebész barátnőik vannak többnyire.


Zavar, hogy még nincs csajod, gyereket, menő házad és autód?! Tettél érte, hogy legyen?! Mindent? Szívvel lélekkel? Odatetted magad?! Belsőleg mire van lehetőséged?! Lehet jó vagy matekból, de béna a nyelvtanulásban?! És?! Szorgalomról hallottál már valaha?! Nagy segítőtárs tud ám lenni!.

A lehetőség mindenki előtt ott van, megtanulhatsz felsőfokon magadtól németül?! Igen?! Miért nincs pénzed nyelvtanárra?! Internetre van, nyelvköny is pár ezer ft, akkor meg?! Mindenki csak sír, hogy nem tudják ezt meg azt elérni, de azt senki sem mondja, hogy tényleg szívvel lélekkel megtett mindent és úgy nem sikerült, pedig csak az ilyen embernek járna a sajnálat, a többinek nem, ahogy Neked sem!


Tudod rá fogsz jönni majd előbb vagy utóbb, hogy annyit kapsz vissza ebből a tetves életből, amennyit beletettél, se többet se kevesebbet. Ha helikoptert és palotát, akkor azt, ha önsajnálatot és depressziót, akkor meg azt. De ennek nagyon nagy hányadáért egyedül Te vagy a felelős, senki más az a világon.


A másik, a az audis társakereső oldal, igen, audival könnyeb, de Neked kell ilyen?! Aki a kocsidért van veled?! Szerinted menőbb az, akinek audija van?! Igen, a mai hülye képmutató világban persze, de normális értékrend szerint, Több a másiknál az?! Nézz meg egy valóban gazdag, milliárdost, meg nem mondanád róla, hogy az elsőre?! Vajon miért? Mert aki valóban gazdag az nem akar annak látszani, az csupán gazdag. Nem tudom érted-?!



Merj kockáztatni az életben, ne másoktól várd, hogy Te mi akarsz lenni, mi tesz boldoggá, ezt egyedül Neked kell tudnod, próbálj ki sokm indent, nem fog elsőre menni, hogy rátalálj, aztán az élet úgy hozza, 27 évesen kell ennyi önismeretednek lennie már.


És még valami, amikor mások látják rajtad, hogy egyrészt nem érdekel Téged, hogy mások mit gondolnak rólad / és most nem arról beszélek, hogy agyontetoválod magad, meg piercing és akkor nem érdekel mit gondolnak rólad mások, hanem ami boldoggá tesz, és teljesítmény is van mögötte, produktum, legyen az bármi, óhéber nyelvvizsga, vagy hogy 200 kilóval nyomsz fekve,/, és látják, hogy azt csinálod, ami valóban boldoggá tesz az életben, örömödet leled benne, akár a munkád, a hobbid az bármi, akkor fogod kivívni mások által a csodálatot. Nem azzal, hogy fa-zbukra pózolsz, meg rakod ki magadról percenként a képeket, és önimádó nárcisztikus elmeroggyant vagy, hanem, normális, magabiztos ember. Na ilyenkor azt fogod észrevenni, hogy csodálni fognak, és bevonzod az ilyen embereket. A másik, hogy barátod ne legyen sok, haverod lehet, de barátod igazán jó ha egy kettő lesz az életben, akkor már szerencsés vagy. Hadd ne kelljen leírnom mi a különbség egy haver és egy igaz barát között. Szóval ne arra gyúrjál mennyi ismerősöd van a fas*búkon. Nem ettől leszel kevesebb másoknál. Sőt ha nincs fas*búk profilod még ki is tűnsz és már ettől különleges és normális vagy, nem konzumidióta mint a legtöbb ember manapság.

2016. nov. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


Szia,


Na Te azért mondtál valamit!

Kicsit felnyitottad a szemem, mégpedig ezzel a mondattal: Tudod rá fogsz jönni majd előbb vagy utóbb, hogy annyit kapsz vissza ebből a tetves életből, amennyit beletettél, se többet se kevesebbet.


+ Ebben is igazad van:

Általában elmondható, hogy az ilyen ember átlag feletti intelligenciával és intellektussal bír, mivel folyton megkérdőjelezi magát.


Ehhez annyit hozzá tennék, hogy a neten megtalálható bármelyik IQ tesztet max egy kérdés híján de maximumra teljesítem.


Az tuti, hogy én nem leszek alkoholista, sőt annyira keveset iszom, hogy néha amiatt is furán néztek rám, csak nem értették én miért nem.. soha életemben nem voltam részeg.


Ezt az Emberi játszmák című könyvet meg fogom lesni.


"Nem kérdőjelezik meg magukat. Nem tudják magukról, hogy primitívek, 8 általános /se/ és kb ennyi, de mivel nem monitorozzák magukat folyton, mint Te, ezért mernek lépni ha nő témáról van szó. "


Én olyan szinten önmonitorozó ember vagyok, hogy néha éjszakánként nem tudok emiatt aludni mert csak az agyam ketyeg és nem tudom leállítani.


Munkámba egyébként kiemelkedően teljesítek elő is vagyok léptetve, mindenki felett állok a gyárban.. felettem már csak a főnök van. De ezt valahogy úgy fogom fel, hogy kihasznál csak nyakamba akaszt rengeteg felelősséget de nem fizeti rendesen meg. Bár ezt egyrészt magamnak köszönhetem, mert ha kezdetektől fogva hlyének mutatom magam soha sem léptet elő és csak dolgozok a "futószalag" előtt mint egy gép..

Ezzel az volt a baj, hogy az elején úgy volt mikor felvettek de olyankor teljes mértékben értéktelennek gondoltam magam, hogy ezt kell akkor nekem éveken keresztül csinálni és ennyi? NEM! Inkább megmutattam mit tudok, mint technikai és IT szakember és törtem felfelé a pénz sajnos maradt.


Fasbúktól csak a frászt kapok bár rajta vagyok mert az üzenet részét használom itt ott, de amúgy egy agyleszívó embereket orruknál fogva vezető reklámoldal az egész.

2016. nov. 27. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: én is 27 éves vagyok és nagyjából úgy érzem magam, mint te.

Ráadásul nekem még viszonylag jól fizető állásom is van, telne ajudi kocsira is, de magasról teszek rá. Már azon gondolkodom, hogy minek keresek jól, ha úgysem költöm semmire? Hidd el a pénz önmagában nem tesz boldoggá. Persze egy átlag embernek biztosan nagy segítség, de a magunkfajta "önsajnáltató" típust az anyagi javak sem húzzák ki a szarból...

2016. dec. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!