Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy több önbizalmam legyen?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. 173 cm és 66 kg. Sokat törődök magammal, egészségesen étkezem, edzek. Az arcomon a bőröm kimondottan szép, puha, csak menstruáció előtt jön elő rajtam pár pattanás. A hátam és a vállam viszont tragikus, de már nagyjából 4 éve. Voltunk bőrgyógyásznál, szedtem gyóygszert már, de a szteroidok nem tettek jót. Azóta is harcolok vele újabb és újabb dolgokat próbálok ki rá. Most kamillateával mosom este/reggel illetve fekete szappant használok. A baj összességében az agyamban van, tisztában vagyok ezzel. Jobb napjaimon, mint most ezt belátom, tudom hogy nem vagyok vészes eset. De vannak rossz napjaim, és ezek sajnos elnyomják a jókat. 75 kiló is voltam már, de ugyanolyan kövérnek érzem magam. Meglátom a vékony combú, nagy fenekű lányokat akiknek nem ér össze a lába, és megsemmisülök. Kimondottan azt szoktam érezni, hogy nálam rondább és kövérebb ember a világon nem létezik. Egy éves párkapcsolatom van, a páromat nagyon zavarja amikor magamat szidom. Mindent megteszek azért hogy jobban nézzek ki de a folytonos önutálat engem is megvisel minden féle szempontból. Mit tudnék tenni ezzel a problémával?

2016. dec. 3. 20:45
 1/4 anonim válasza:
Szia! Párom is bőrproblémával küzködik, leirok pár dolgot ami nála működött. Ő ekcémával harcol, szintén probálkozott szeroidos krémmekkel hiába. Az alternatív orvoslás, vagyis a természet gyógyászat hozott neki sikereket. Elkezdtünk külömbféle vitaminokat szedni, ő a bőrére külön használ svédcseppet. Azzal lehet gyulladást csökkenteni, fertőtleníteni. 32 gyógynövényt tartalmaz, és igen jó a bőrnek is. Vattával szokta minden nap fürdés után bepacsmagolni magát. Az önbizalomhiányról viszont annyit hogy, vagy egy olyan szakirodalom vagy nem is tudom minek hivjam. Ez a pozitiv gondolkodásos, önfejlesztős dolog. Nem egyszerű dolog míg az ember rendbe rakja magát belül. Tudom. Szeretném ajánlani neked Brian Tracy- Főnix szemináriumát, és Szabó Péter motivációs eladó videoit Youtube-on. Valamint Louis L Hay hanganyagait. Akár pároddal együtt is csinálhatjátok. Olvasom hogy: " ugyanolyan kövérnek érzem magam" ez is inkább az önelfogadásról szól. És ne hasonlitgasd magad másokhoz! Borzalmas dolog! Hasonlisd magad az egy évvel ezelötti énedhez! pl: egészségesebben élek mint egy évvel ezelött...több könyvet olvastam el idén mint tavaly....többször montam-e a páromnak hogy szeretem idén mint tavaly ( igaz egy éves kapcsolatod van, ugyhogy az uccsó kihuzva :D )
2016. dec. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Köszönöm a válaszodat, és hogy időt szántál rám :)

Nem rég kezdtem bele a fekete szappan-kamilla projektbe, ha az kudarcba fulladna mindenképpen kipróbálom a svédcseppet. Ha megkérdezhetem, milyen vitaminokat szed a párod?

A videókból és hanganyagokból mindenképp kipróbálok párat. Egyszer a párom már nézetett velem egy ilyet, de őszintén nem tudtam komolyan venni, kicsit nevetségesnek tartottam. Azóta már rájöttem, hogy nem szabad így felfognom mert rengeteg problémát okoz ez nekem a mindennapi életembe, meg fogok próbálkozni vele.

A másokhoz hasonlatgítás nekem is megkeserít akár egy iskola napot, akár egy vásárlást. Meglátok egy szép lányt és úgy érzem hogy el kéne bújnom, mellette nem is létezhetek. Nem tudom elmagyarázni ezt az érzést.

Azt írtad a válaszodban hogy tudod hogy ez nehéz. Te is küzdöttél ilyen problémákkal?

2016. dec. 4. 08:59
 3/4 anonim válasza:
Vitaminok: c-vitamin 1000mg, biotin (azaz b7):900 microgramm, (ez jó a hajnak is) bíborkasvirág (echinacea): 400mg és multivitamin for women. Ezek mind VitaKing-es vitaminok. A Vita King oldalán tovább informálodhatsz. Az önfejlesztésre visszatérve, igen nekem is volt önbizalom hiányom, egy nagy adag kilátástalansággal és negativizmussal megfűszerezve. Tavaly márciusba futottam rá Brian Tracy Főnix szemináriumára és hát én is ugy voltam vele: fa..om mi ez az agymosásos szektás izé!? aztán rájöttem magam, hogy igazábol rugalmasnak és nyitottnak kell lenni az új dolgokhoz. Igyhát bele keztem. Életem legjobb döntése volt. ne érts félre nem vagyok "fényből" :D de nagyon sokat segített az önfejlesztés. Helyre állitotta a magamba vetett hitem, és ez az önbecsülés alapköve! Még ha nem is jön be neked ez a pozitiv gondolkodásos dolog, adj legalább egy esélyt neki, és ha kiragadtál legalább egy mondatot ami hasznos a számodra, már megérte. :)
2016. dec. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm szépen!! Vitaminokat szedni fogom :)

Pozitív gondolkodás nagyon távol áll tőlem. Ilyen téren sok kudarc ér, főleg a bőrömmel kapcsolatban, amit legszívesebbeb levetnék magamról. Évek óta küzdök/próbálkozok, mégse változik semmi. Most egy kicsit elhagytam magam, és nem törődtem vele. De kicsit erőre kaptam és eldöntöttem hogy akkoris rendbe hozom a bőröm. Talán ez fog most sikerhez vezetni :) minden jót kivánok Neked az életed további részében! :)

2016. dec. 4. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!