Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ez ellen? (szociáli...

Mit tegyek ez ellen? (szociális fóbia? )

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok. Alig bírom magamat rávenni, hogy ki menjek a lakásból... Van, hogy pánikroham szerűség tör rám, ha ezt meg kell tenni. Gyakrabban akkor, ha hirtelen pl. a szüleim leküldenek valamiért és elözőleg nem készűltem rá, tehát abban a tudatban voltam, hogy nem kell kimenni. Nem biztos, hogy pánikroham, de hasonló tünetekkel jár: légzés zavar, úgy érzem negfulladok, nagyon erős félelem, de nem halál félelem (ahogy azt sok pánikrohamostól olvastam) hanem egyszerűen nem tudom mit kéne tenni. Ilyenkor van, hogy leguggolok és nem véve tudomást a környezetemről néhány perc alatt elmúlik. Ez a "roham" egyébként nem túl gyakori jelenség, max. havi 2x van, de most pl. már 4 hónapja nem volt.


Ami a fő problémám, hogy rettegek az emberektől... Ha egyszer kint vagyok, akkor nem tudom hogyan viselkedjek természetesen, ugy érzem valami nagyon nem stimmel és félek, hogy majd kinevetnek (esetleg valami olyan gáz, égő szituba keveredek hogy le fotóznak/videóznak és felrakják a netre), de nem tudom konkrétan mi a baj. Ha tömegközlekedésre kényszerülök (ami mindig, mert nekem nincs jogsim, szüleim már nem hajlandóak furikázni), akkor folyamatosan úgy érzem sírvafakadok, álltalában nagyon feszülten figyelek ki az egyik ablakon és mire leszálok görcsben áll a nyakam. Nem merek az emberekre nézni, van hogy pislogni sem merek, illetve nem tudom azt abbahagyni...

Ha hozzám szólnak a buszon, néha előfordúl hogy megijedek és leszállok.


Még a szüleimnél lakok, az egyetemet abbahagytam az ő pénzükön, ezért eléggé mérgesek. Nem is dolgozom egy ideje, nem csinálok semmit. Legszívesebben egésznap aludnék. Ugyanakkor egyszer szeretnék diplomát (van félre tett pénzem, egy ideig dolgoztam), meg szeretném ha valami érdekelne. Normális munkát, életet is szeretnék, de főleg azért hogy ne legyek alsóbb rendű tagja a társadalomnak és ne nézzenek le az emberek, amúgy elképzelésem sincs mit kéne kezdenem magammal. Szinte semmi sem érdekel, ami meg igen azért egy "normális" embert is kiröhögnek mert annyit kell hozzá tanulni, ráadásúl nekem az érettségim is csak közepes volt, szóval újra kéne érettségiznem.


Barátnőm sem volt még sosem, sem alkalmi, ennyi idősen még mindig szűz vagyok. Gondolkodtam rajta, hogy elmegyeek fizetőshöz (igényes, lakásoshoz), de igazából a szexre sincs nagyon igényem, csak azért tenném hogy legyen már valami.


Ritkán, néhány napra/hétre ez az állapot teljesen elmúlik és mindent lesz@rok, de annyira hogy nem tisztálkodom, borotválkozom és úgy megyek az utcára mint egy csöves.


Pszichológusnál 18 éves koromban jártam, de nagyon kiabált és többé nem nagyon mertem elmenni. Még voltam 2 pszichológus nőnél, de valahogy nem működött a dolog, nem igazán figyeltek.


Milyen problémák lehetnek ezek? Mi lenne a megoldás?


Előre is köszi! Valamint bocsi az elgépelésekért, telefonról ítam!



2016. dec. 5. 07:31
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
neked nem pszichologus kell hanem pszichiater. Minel hamarabb annal jobb.
2016. dec. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A pszichiáter mit csinál?

Ő is meghallgat mint egy pszichológus?

Én eddig azt hittem, hogy a pszichológus küldhet pszichiáterhez ha pl. gyógyszer kell.


Nekem am valószínüleg kéne nyugtató, esetleg antidepi is, de hosszú távon lehet, hogy nem lenne jó... Bár egy normális évért eladnék 10 évet is.

2016. dec. 5. 08:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, o is beszelgetni fog veled, de o orvos, nem pedig bolcsesz mint a pszichologus.


Neked orvosra van szukseged.

2016. dec. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj, hogy a legtöbb problémára csak egy megoldás létezik, hogy szembenézel vele. Általában magától jön, egyszer előbb-utóbb eleged lesz, és tényleg eleged, nem ilyen nyekergős-eleged, hanem rohadtul megunod ezt az egészet, és mindent elkövetsz majd, hogy ne így legyen, mert rájössz, hogy más se jobb a deákné vásznánál, és nehogy már ne érj annyit, mint akárki más.


De addig is, hiába mond neked bárki bármit, egyrészt most abba vagy, hogy neked a nyekergésre van szükséged, meg hogy az emberek meghallgassanak és megsimogassák a sérült önképedet, és ha kapsz is tanácsod, a legjobb esetben is félgőzzel ugrasz neki, hogy elmondhasd, hogy te megpróbáltad, nem ment, és nyekereghess tovább. Másrészt a te személyre szabott problémádat senki se tudja jobban átlátni és megoldani, mint te(És valószínűleg mélyen belül negyedannyit se törődik vele. Ez van.)

2016. dec. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És mi a tanulság ebből ez egészből? Hogy ne menjünk pszichológushoz. Mert értelme nincsen. Akármivel fordulnak hozzá, kb. semmit sem tud segíteni. Mond néhány tök kézenfekvő dolgot, aztán elkéri a pénzt. Még itt a fórumon is nagyobb segítséget tudnak nyújtani, mint a pszichológusnál.
2016. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az a megoldás, ha szembenézel vele. Nekem is volt hasonló érzésem régebben, bár engem inkább folyton a hányinger kerülgetett, olyan ideges voltam mások társaságában.

Én nem voltam pszichológusnál (valahogy nem fűlött ahhoz a fogam, hogy egy idegennek beszéljek a legbensőségesebb gondolataimról, plusz baromi drága is), de egyszer betelt a pohár (egy krízis hatására), és egyszerűen muszáj volt szembenéznem ezzel a félelmemmel. Azt nem mondom, hogy azóta társasági ember vagyok, de legalább nem szemlesütve megyek be egy üzletbe, mint aki szégyell vásárolni, hanem mosolygok, még beszélgetek is néha pl. az eladókkal.

2016. dec. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!