Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az hogy ha énekelek...

Lee Ni Tae kérdése:

Miért van az hogy ha énekelek meg gitározok az nem megy egyszerre?

Figyelt kérdés
2 éve gitározok és kiakartam próbálni hogy milyen lehet a kettő együtt de nem ment. Ha ráénekeltem vagy elrontottam vagy elvesztettem a ritmust ( vagy gyorsabban vagy lasabban kezdtem el játszani), kiestem az ütemből. Valaki tudja miért van ez? Vagy tud valami tanácsot adni hogy mit csináljak hogy menjen egyszere?

2016. dec. 6. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de így alternatívabb! :D Nem kell mindig megfelelni, játszd így. :) Kard ki! Ávántgárd! :D

Bek Szin Dzsó! :D


Egyébként a reneszánszban játszottak ilyesformán, egyes lantművészek. Tudod, kb:

Hajdanáááán...

pönget-pönget...

Midőn babám elmenéééé...

pöng-pöng-pöng...

S kedvem visszatééérééé....

sika-sika-sika....

;)

A dolog komolyabb oldalát tekintve, például szerintem megpróbálhatnád a kövi ritmusgyakorlatot:

ha jobb kezes vagy, akkor a ballal ütöd az egyenletes lüktetést, taktust, míg jobb kezeddel meg egy dal ritmusát.

(Fordított kéz esetén meg fordítva, vagy ahogy jól esik.)


Könnyebb, ha egyik kezeddel mély hangot csikarsz ki pl egy pálcával, másik kezeddel meg megütsz valami magas hangot, pl pohár. Ezáltal könnyebb lesz elkülönítened a két szólamot egymástól.


Ha ez megy, egyszerű dalok esetén, akkor utána adott dalt énekeld, az egyenletes lüktetést meg add továbbra is az egyik kezeddel.


Gondolom lejött eddig, hogy gitár nélkül javaslom ezeket az "előgyakorlatokat".


Nem tudom, mennyire lesz nálad hatásos, ezt a két gyakorlatot ebben a pillanatban találtam ki, bár adja magát, egyszerű dolgok, semmi extra nincs benne annak, aki tud egyszerű dalt énekelni, gitár sikára.


Szóval ha megy az első kettő gyakorlat, akkor már esélyesen gitáron is össze tudod hozni, először azon is csak egyenletes lüktetést, utána meg találj ki valami monoton, de viszonylag változatos ritmikát, sikával, gitáron, eleinte még akkordmenet nélkül.


Innen már csak egy ugrás a Sugár. :) Tehát a kövi lépés akkordmenettel. :) Hajrá-hajrá! :)

2016. dec. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 veterán vas ***** válasza:

Nagy dolog ám, a megosztott figyelem!

(bár elég sok embernek megy) :)

2016. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!