Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet legyőzni a bűntudatot?

Hogy lehet legyőzni a bűntudatot?

Figyelt kérdés
Kérlek, segítsetek! Amikor bűntudatotok van mit csináltok, amivel elfelejtitek?
2008. okt. 8. 18:20
 1/7 anonim válasza:
65%
Elmegyek meggyónni.
2008. okt. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj azzal az emberrel beszélni aki ellen (érzésed szerint) elkövetted a "bűnt"! Ha nem vagy szerinte nagyon bűnös akkor szóba fog állni veled és tisztázhatjátok a dolgot. Ez egyébként nem mindig működik, az kell, hogy a "partner" is rendelkezzen megfelelő intelligenciával!
2008. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem is volt büntüdatom egyszer nagyon. de pedig nemcsináltam annyira nagydolgot. és elis mondtam a személynek és ő is megbocsátott és mégsem mult el. borzaszto rosz érzés volt.
2008. okt. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem tudnék elé állni... pedig annyira nem vészes, de mégis...

(Annyi az egész, hogy a barátnőm nagyon felhúzott /folyamatosan húzta az orromat, ami nem kellemes érzés, persze jó viccelődés, de egy idő után kellemetlen.../ és én levettem a kezét és megütöttem. Nem volt erős, szinte csak egy érintés, de az a tudat, hogy bántottam valakit... szörnyű! Utána semmire sem tudtam koncentrálni, teljesen elborult az agyam és nagyon szomorú lettem. Amúgy sincsenek igaz barátaim, ők sem barátok, de most még jobban eltaszítottam magamtól őket...)

2008. okt. 8. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hát ez semi!ezért nemkelene hogy büntudatod legyen. sajnos nekem is volt és énsem tudtam kezelni. és főleg nem elfelejteni pedig azsem volt nagydolog. de egyszer csak elmulik:)

gondolj valami másra hátha eltereli a figyelmed. ő megsértődött rád?

2008. okt. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát eléggé levágta a durcát, de másnap már normálisan viselkedett. Azért nyomja még a szívemet, de próbálom elfelejteni, pedig tényleg nem nagy dolog.. :)
2008. okt. 11. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg ne csinálni olyat, ami aztán bűntudatot kelt.
2010. jún. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!