Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek csicska típus...

Szerintetek csicska típus vagyok vagy, csak szorgalmas? Érdemes változnom?

Figyelt kérdés
Falun élek ,és szeretem összetartani a közösséget.A munkahelyemen ,ha megkérnek szívességre ,az esetek nagy részében nem mondok nemet,még sokszor jól is érzem magam,mert csinálhatom.A facebook- on is oda írják az egyik kislányom képéhez:olyan dolgos,mint az anyja.Itt munkakörön belüli dolgokról van szó.Úgy érzem elfogadnak,még ha nem is kedvel mindenki az is ,megtűr".Egy férfi is mondogatja ,milyen kedves hölgy vagyok.Nem nekem mondta,de meghallottam.Múlt alkalommal meg is mondta az egyik kolléganőm,hogy mutassak olyan embert,aki engem utál.(nem kérdeztem,hogy utálnak e) Sajnos felnőtt emberként is kis mértékben kihasználható vagyok(nem gyakori),és nehezen mondok nemet ,és konfliktuskerülő típus vagyok,ami nem azt jelenti,hogy mindent szó nélkül hagyok.Folyamatosan dolgozom magamon pszihológus ,meg egyebek segítségével,hogy jobb legyen az önérvényesítésem.Érdemes e görcsölnöm szerintetek az egészen ? Csiszoljak még magamon?

2017. jan. 15. 08:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Több önbizalom kellene neked. Az persze nem baj hogy szivességet teszel,de néha azért mondhatnál nemet ( már csak azért is mert ha mindig mindent megcsinálsz,egy idő után természetesnek fogják venni és ha nemet mondasz pikkelhetnek rád.) Itt-ott visszautasíhatod még ha lenne is rá időd, lássák hogy nem vagy a cselédjük,ezen normális ember nem sértődik meg.
2017. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!