Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Önismereti kérdések

A kérdés

Szerintetek csicska típus vagyok vagy, csak szorgalmas? Érdemes változnom?

Falun élek ,és szeretem összetartani a közösséget.A munkahelyemen ,ha megkérnek szívességre ,az esetek nagy részében nem mondok nemet,még sokszor jól is érzem magam,mert csinálhatom.A facebook- on is oda írják az egyik kislányom képéhez:olyan dolgos,mint az anyja.Itt munkakörön belüli dolgokról van szó.Úgy érzem elfogadnak,még ha nem is kedvel mindenki az is ,megtűr".Egy férfi is mondogatja ,milyen kedves hölgy vagyok.Nem nekem mondta,de meghallottam.Múlt alkalommal meg is mondta az egyik kolléganőm,hogy mutassak olyan embert,aki engem utál.(nem kérdeztem,hogy utálnak e) Sajnos felnőtt emberként is kis mértékben kihasználható vagyok(nem gyakori),és nehezen mondok nemet ,és konfliktuskerülő típus vagyok,ami nem azt jelenti,hogy mindent szó nélkül hagyok.Folyamatosan dolgozom magamon pszihológus ,meg egyebek segítségével,hogy jobb legyen az önérvényesítésem.Érdemes e görcsölnöm szerintetek az egészen ? Csiszoljak még magamon?

Keress kérdéseket hasonló témákban: konfliktuskerülés, dolgos

2017. jan. 15. 08:45  Privát üzenet  

A válasz
Több önbizalom kellene neked. Az persze nem baj hogy szivességet teszel,de néha azért mondhatnál nemet ( már csak azért is mert ha mindig mindent megcsinálsz,egy idő után természetesnek fogják venni és ha nemet mondasz pikkelhetnek rád.) Itt-ott visszautasíhatod még ha lenne is rá időd, lássák hogy nem vagy a cselédjük,ezen normális ember nem sértődik meg.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2017. jan. 16. 19:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen cigit tudtok javasolni? Már párat kipróbáltam ( feketerib. ciprusos, sima patintos, dp marbit, de nem jött be igazán egyik se.
Későn érő ( NEM TESTI ) típusú emberek, hogyan tudnak fejlődni?
Van itt bárki, aki ért az MBTI-hez, és eléggé unatkozik ahhoz, hogy foglalkozzon a nyűgömmel? :D
21 evesen 'ciki' ha keson ero tipus vagyok?
Hol tudnék barátokat szerezni, ha sokat dolgozom és nem vagyok bulizós típus? Interneten lehetséges? 21L
Mit tehetnék, hogy ne legyen ilyen feszült, idegeskedős, aggódós, tervezős, agyalós típus, hanem legyek kicsit nyugodtabb "leszarom" stílusú?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Önismereti kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!