Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egyedül vagyok, mihez kezdjek?

Iino kérdése:

Egyedül vagyok, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Több barátom/barátnőm is van, mégis nagyon sokszor egyedül érzem magam. A legtöbb ismerősöm távol lakik tőlem, akik meg nem, azokkal sem találkozom olyan sűrűn, mert sohasincs kedvük semmihez. Már így is olyan kínos, hogy mindig én keresek mindenkit, azok meg állandóan lemondják, hogy majd legközelebb... Nem tudom, hogy tehetnék szert új ismertségekre, hisz nem nagyon vagyok oda az idegen emberekért, nem szeretek ismerkedni sem, viszont nagyon nehezen viselem az egyedüllétet is. Utálom a semmittevést és csak otthon ülni, általában mégsincs kivel kimozdulnom... Szerintetek, mit tegyek?

15L



2017. jan. 20. 14:14
 1/2 anonim válasza:
Nézd a jó oldalát, senki se gátol a tanulásban, hobbidban, stb. Aztán amikor már egészen megszokod az egyedüllétet, akkor úgyis jön valaki. A lényeg a munka, meg a célok kitűzése. Egyébként meg valószínűleg van családod, szóval nem lehetsz teljesen egyedül. Mindezt nem beszólásnak írtam, hanem tanácsnak.
2017. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze, hogy van családom, viszont mostanában nem valami jó a viszonyom velük. Meg hát azért teljesen más velük és egy baráttal beszélgetni bizonyos dolgokról. A tanulással nincs gondom, sosem hanyagoltam el, csak szeretnék egy kis változatosságot az életembe. Nem bírom elviselni, hogy szabadidőmben csak otthon üljek. Lehet, hogy bénán hangzik, de csak egyszer élünk, ezért is sajnálom azokat a perceket, amiket semmittevéssel töltök (és nem kevés ilyen van), viszont egyedül nem sok mindent tudok tenni. Pár év és teljesen meg fog változni az életem, ahogy minden más velem egykorúnak is, keményebben kell majd tanulni, sőt dolgozni kell menni, ami után még kevesebb lehetőségem lesz bármit megtenni (és nem bulikra, piálásokra, esetleg drogozásra gondolok). Ezért is szomorít el a tény, hogy ennyi barátom van (és nem mindegyik velem egykorú az idősebbekkel is ez van), mégsem érzem ezt mindig, mert ők nem így gondolkodnak. Ha tehetik csak fekszenek és lustálkodna. Még a legjobb barátnőmet is csak ritkán tudom kirobbantani otthonról. A mai fiatalok teljesen elpocsékolják az életüket, hála a lustaságnak és a mai technológiának.
2017. jan. 21. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!