Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért gondolkodom furcsán?...

Miért gondolkodom furcsán? Képes vagyok teljesen átlagos mondatokat lehetetlen módon félreéretni. Ez gyakran megnehezíti a munkát a kollégáimmal és nem szeretném, ha hülyének néznének.

Figyelt kérdés

A legfrissebb példa:

Lemony Snicket - A balszerencse áradása film és könyv.


Amit félreértettem: Árván marad 3 testvér és a szülői végrendelet értelmében a "legközelebbi" hozzátartozóhoz kerülnek Olaf Grófhoz aki megakarja szerezni az örökséget.


Először a 2004-es filmet láttam angolul.


Mr. Poe (bankár): "...it is my legal obligation ... to place you in the care of your closest relative. So I'm taking you to live with your dear Count Olaf, who resides right here in the city, just 37 blocks away."

Klaus (az egyik árva): "I don't think that's what closest is supposed to mean."


Mindenki tudja, mit jelent a legközelebbi hozzátartozó én is, de valamiért nem a logikus vonalon kezdtem el gondolkodni, hanem azt hittem Klaus sokalja a 37 utcányi távolságot és arra gondol, hogy a legközelebbi hozzátartozó lehetne földrajzilag(!) közelebb.


Az új Lemony Snicket sorozat tartalmaz egy jelenetet amikor Olaf Gróf beöltözik álruhába és meggyőzi Mr Poe-t, hogy a legközelebbi hozzátartozót földrajzilag kellene értelmezni. Ekkor jöttem rá, hogy hogy értette Klaus.



2017. febr. 12. 19:17
 1/1 anonim ***** válasza:
kicsit elvont vagy
2019. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!