Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi az emberi élet...

Szerintetek mi az emberi élet értelme? Miért vagyunk a világon?

Figyelt kérdés
2010. máj. 9. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Azért hogy kajakra tőccsünk, blokkoljunk, sunázzunk, veressük a gallyat és nem utolsó sorban bikicsunáj
2010. máj. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
69%

Szerintem semmi értelme nincs, de azért szaporodunk meg meghalunk,

de egyébként boldog ember vagyok...!

2010. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy mindenki keressen magának egy életcélt és azt érje el, hogy mindenkinek legyenek álmai és azokat valósitsa meg !


Nincsenek tökéletes vagy 100%osan hatásos 'életértelmek', úgy ahogy tökéletes diéta sincsen, mindenkinek más felel meg, mindenki mást bir el és mindenkinek másra van szüksége


Az egy alapfeltétel szerintem, hogy megismerjük önmagunkat és annak alapján döntsünk és éljük az életünket. Fontos, hogy tanuljunk a hibáinkból és tűrjük el az élet pofonait.


Szokták mondani, hogy súly alatt nő a pálma. Valóban, hogyha egy nagyobb követ helyeznek a pálma tetejére akkor egyenesebbre, magasabbra nő. Embernél sincs másként. Tőlünk függ, hogy összeroppanunk az élet nehézségei alatt vagy igazi, határozott egyéniségek leszünk.


Azt is érdemes megjegyezni, hogy az élet olyan, mint egy film. Ezért úgy kéne éljünk, hogy felnőtt/idős korban legyen érdemes végignézni ezt az alkotást :-)

2010. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen igazából értelme, részei vagyunk egy nagy egésznek, dönthetünk úgy is, hogy nem akarunk a részei lenni, az ember dönthet. Mivel megkaptuk ezt a fejlettségi szintet, hogy akaratunk és értelmünk, tudatunk van, dönthetünk, és a lehető leghelyesebb döntéseket kell hozni, lehetőleg a nagy egész javára, nem mindig csak a sajátunkra.

Persze lehet úgy is élni, mint egy állat, hogy a legjobbat és legtöbbet akarod mindenből bármi áron, magadnak akarsz jót elsősorban, és hosszútávon ez az élet kevésbé kimerítő, élvezetesebb is.

Nincs értelme az életnek, mindenki egyenként ad neki új és új értelmet. Akár azzal is, hogy értelmetlennek tartja, és eldobja.

2010. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szellemi evolúció beteljesítése. Egyenként mindenkinek, minden embernek.

üdv

25/F

2010. máj. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minél több liter sört elnyelni. XD
2010. máj. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!