Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért gondol mindenki naiv...

Miért gondol mindenki naiv kis hülyének?

Figyelt kérdés

Az összes osztálytársam és tanárom szemében ez vagyok és őszintén szólva fogalmam sincs hogy miért.

Nem sokat beszélek ezért elég félénknek hisznek, ezt már meg is kaptam egy párszor.

Mindenkivel kedves és segítőkész vagyok, mert szerintem ez egy alap gesztus és nem értem miért lett "divat" a bunkózás meg a másik elnyomása. Nem mintha nem lett volna régen is így, valószínűleg ez egy alap emberi tulajdonság, de szerintem akkor is undorító.

Jó tanuló vagyok, nem visszapofázós ezért szeretnek a tanárok, és mivel kedves és segítőkész vagyok így az osztálytársaimmal is jó viszonyban vagyok, viszont nincsenek igaz barátaim. Még a "barátaim" is naivnak és félénknek hisznek, mintha maga a megtestesült jóság lennék, egy ártatlan ostoba kis lélek. És ezt nap mint nap kapom mindenkitől, pedig nagyon nem igazak.

Az ok amiért nem beszélek sokat az az, hogy nem szeretek feleslegesen locsogni, ráadásul idegesít a gyerekes viselkedésül a körülöttem lévőknek. De amelyik "érettebb" sem jobb, pletykások és negatívak, mindenkiről csak a rosszat tudják mondani, ráadásul elég undorító ai iszákos életmóduk is főleg ilyen fiatalon.

Az a röhej amikor a nálam sokkal naivabb és gyerekesebb osztálytárs viselkedik lenézően velem ezek miatt, nehezen tudom megállni hogy a képébe nevessek. Nem mondanám ártatlannak a gondolataimat, csak van annyi eszem hogy ne mondjam az emberkék szemébe mert egyrészt senkinek sem lesz jobb tőle, másrészt teljesen értelmetlen lenne.

De miért van ez? Ha valaki csendes és kedves az már automatikusan naiv és ártatlan?

Nem is zavarna annyira ha nem kapnék lenéző pillantásokat, és ami fontosabb, ha a barátaim nem hinnék ugyanezt rólam. Mert sokszor van hogy kihagynak dolgokból mert és kedves meg aranyos vagyok és nem akarnak "bántani", pedig szeretem ha játékosan szivatnak, és imádok szarkasztikus lenni, jól esne ha tudnék velük így beszélni de amikor próbálnám megmutatni ezt az oldalamat, akkor csak furcsán néznek rám hogy mi bajom van, nem ehhez szoktak.

Persze mondhatnátok hogy mért nem eleve ezzek a viselkedéssel kezdtem, akkor nem lenne újdonság.

De az a helyzet hogy én nem voltam mindig ilyen, amikor anno 14 évesen kezdtem a gimit akkor még szinte teljesen olyan voltam mint ők. Csak közben nőttem és érettebb lettem, de ők mintha megragadtak volna azon a gyerekes szinten ami aranyos meg minden, de sokszor nagyon fárasztó tud lenni.

Mit tegyek hogy változzon a helyzetem? Már az utolsó évemben vagyok ami jó is, viszont jó lenne ha ezután tényleg jobban magamat adhatnám és végre nem nézne mindenki totál hülyének. Hogy csináljam?

18/l



2017. márc. 2. 18:00
 1/5 anonim válasza:
69%

Sajnos ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni, érettebb vagy náluk, emiatt nem találjátok meg a közös hangot. Én ugyanígy voltam csak fordított helyzetben, akkor én voltam éretlen a többiekhez képest :)

Ezek a különbségek csak most jönnek ki, felnőttkorban minden valamire való ember becsülni fogja a segítőkészségedet.


Nem tudsz mást tenni, ne foglalkozz azzal, hogy ha esetleg kicsit esetlennek néznek, ha valóban mindenkivel kedves és segítőkész vagy, évek múlva ez a tulajdonságod meg fog térülni.

Arra az egyre figyelj oda, hogy ne hagyd ezt mások által kihasználni.


Szép napot!

2017. márc. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Emelkedett szellemű ember nem leli kedvét az alacsonyrendű és közönséges dolgokban, a nagy dolgok látása vonzza magához és emeli fel őt.


Sokan fordítva beszélnek és az igazságnak az ellenkezőjét mondják,de valahányszor olyan emberek állnak körül, akik meg akarnak győzni róla, hogy szerencsétlen vagy akkor azon gondolkozz majd, hogy mit érzel és ne azon, hogy mit hallasz és saját érzéseddel tanácskozz, önmagadat kérdezd meg, mivel te ismered legjobban saját bajodat.


23/F

2017. márc. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ezek alapján nemhogy igaz, de még álbarátaid sincsenek. A helyzeted pedig nem fog megváltozni, hacsak nem ismersz meg hozzád hasonló értelmesebb embereket. Ehhez sok szerencsét kívánok, mert a mai fiatalok többsége nagyon buta és éretlen.
2017. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, akkor csak annyit tudok csinálni hogy várok és nyitva tartom a szemem, hátha találok értelmes embereket:/
2017. márc. 3. 18:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem sokkal találkoztam életem során.
2017. márc. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!