Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elcsesztem az életem. Hogy...

Elcsesztem az életem. Hogy szedjem össze magam?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elrontottam mindent. Olyan szakra mentem középsuliba, amit nem szeretek (persze ezt négy éve még nem tudtam), osztálytársaimmal nem vagyok jóba, 9. óta piszkálnak és ezért teljesen elhanyagoltam a négy évet. Végig bukdácsoltam négy évet és most 12. év végén nagyon úgy néz ki, hogy háromból is bukok. Nem volt energiám tanulni, nincs célom, eszméletlen lusta vagyok, már szüleimmel se vagyok jóba, barátaimat elhanyagoltam, így már barátaim sincsennek. Barátnőm elhagyott 1 év után egy másik srác miatt, semmi életkedvem sincs. Depressziós vagyok... Az iskolát hanyagoltam, mert a szak, amire jelentkeztem nem érdekel, piszkálnak, így mindig gyomoridegem van, akárhányszor suliba megyek. Mit tegyek? Hogy vegyek erőt magamon. Tudom hogy ha ezt folytatom nem lesz belőlem ,,ember". El akarok érni valamit az életbe, csak mem tudom hogyan kezdjek hozzá. Iskolát 18 évesen nem válthatok már. Egy senki vagyok jelenleg.


18/f



2017. ápr. 27. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:

NEm tudom, milyen középiskoláról van szó, de ha nem tanusz, akkor teljesen mindegy is, nem az iskola, hanem te vagy a hibás.


Szedd össze magad, kezdj el tanulni - ez az alap. Szerezd meg az érettségit és utána tanuld azt, amit szeretnél.


Ennyi idösen még csak a kezdeteknél vagy, egy év múlva lesz érettségid, utána újra indul minden lehetöség.


Az önsajnálatot meg felejtsd el, az igen szánalmas dolog, ezzel csak megutáltatod megad mindenkivel. Tüzz ki magad elé egy célt és tegyél érte meg mindent.

2017. ápr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal, hogy én vagyok a hibás. De már az utolsó 1-2 hétbe nem tudok javítani. Próbáltam tanulni, de egyszerűen nem tudom megjegyezni az anyagot, hiába olvasom és ülök felette nem megy, az agyam nem jegyzi meg, mert nem érdekel. Tudom hogy nekem kéne rendbe raknom agyilag a dolgokat és elhatározni magam. De lelkileg nem megy. Nincs ami vinne előre, nimcs ami húzna. Szüleim azt mondták ismételjek évet. Lehet az lenne a legjobn megoldás. Úgy újrakezdeném, ha lehetne. Sok mindent másképp csinálnék. Nem sajnáltatni akarom magam, csak tanácsot kérni, hogy hogyan tegyem rendbe magam lelkileg, illetve aki járt már hasonló cipőbe, hogy kerekedett felül. Tudom hogy csakis tanulással érhetem el a célom, csak rászánni képtelen vagyok magam, megjegyezni se tudom az anyagot, mert nem érdekel. Sokszor volt hogy leülök tanulni, de semmi... Hiába ültem felette és olvastam nem jegyeztem meg a felét se. Bejárni, pedig azzal gondolattal, hogy megint cseszegetni fognak osztálytársamék teljesen elveszi a kedvem, de persze bejárok, csak koncentrálni nem tudok a tanárra, mert ez jár a fejemben.
2017. ápr. 27. 09:25
 3/6 anonim válasza:
100%

Ne aggódj, ezek a dolgok csak most tűnnek olyan keménynek. Gondold végig, hogy most ha nem is sikerül, jövőre megpróbálod még egyszer.

Nem szégyen leülni a tanárokkal megbeszélni, tuti segítenek.

Aztán mehetsz utána OKJ-re vagy egyetemre, itt kezdődik a valódi munka, ez csak maszatolás.

2017. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Arra bármikor van lehetöséged, hogy önként megismételd az utolsó osztályt.

Igaz, hogy új emberek közé kerülsz, de legalább van idöd az egész anyagot átnézni újra, mert a nagy része azért ismert, a nyári szünetben meg a korábbi témákat tudod ismételni és egy év múlva megvan az esélyed egy igen jó bizonyítványra.

Utána meg minden nyitva áll elötted!

Nem írtad, milyen szak az, ami ennyire negatív számodra, de mivel mindenhol az általános tárgyakat is tanítják, ezért sok jelentösége nincs az eddigi választásodnak.

2017. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Menj át olyan szakra, amit szeretsz!
2017. máj. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj nekem van érettségim és egy felsőfokú képzettségem és nem ezen múlnak a dolgok. Olyan helyen dolgozok ahol 8 általános az elvárt és mégis jó fizetésem van, jól érzem magam itt és lehetőség is van feljebb jutni iskolázottság nélkül. Az emberek 80%-a nem a szakmáján belül helyezkedik el. Ez még nem a világ vége.
2017. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!