Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rettegek egyedül otthon....

Rettegek egyedül otthon. Szinte már felemészt a rettegés. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és 3 éve költöztem el kollégiumba. Most úgy alakult, hogy többet vagyok egyedül a hétvégéken, vagy hosszabb időre lettem beteg, és egyszerűen betegesen félek itthon. Soha nem történt betörés, az ajtónk előtt még egy rács is van, mégis a kés örökké a kezemben van és folyamatosan csak az ajtóra tapadva hallgatózok, vagy az ágyamba remegek. Félek hogy betörnek és bántanak, de főleg kikészit a tehetetlenség. Régen semmi bajom nem volt, pont a koli miatt imádtam egyedül lenni, az volt a fénypontja a hétnek... De az utóbbi hónapba borzalmas az egész. Anyu nem enged semmilyen háziállatot. Filmet nézek vagy zenét hallgatok, de le kell állitanom és többször hallgatóznom kell... Megőrülök hogy védtelen vagyok. Van tippetek hoyg tudnám leggyőzni a rettegést?

2017. máj. 2. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Pszichológus tud csak segíteni ebben.
2017. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 s55 ***** válasza:
72%
Keress valakit (ismerős rokon barát stb) akivel tudsz beszélgetni (pl skypoltok de talán még szöveges chat is megteszi) hidd el egy csapásra elfelejtesz félni:)
2017. máj. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szoktam a barátommal. Mindig felhivom de félek hogy hülyének tart... annyira nem akarok pszichológushoz menni az olyan kellemetlen nem? Normális akarok lenni
2017. máj. 4. 13:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Normális akarok lenni"

AKKOR kell pszichológushoz menni, ha normális akarsz lenni!

Ha ilyen akarsz maradni - vagy még rosszabb, mert ez romlani is tud - akkor nem kell.

2017. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"az olyan kellemetlen nem?"

Ez tudod, hogy mit jelent?

Azt, hogy még nem érzed magad elég rosszul: különben rohannál orvoshoz.


De nyugi, mert leszel még rosszabbul is, és akkor majd mész. Csak akkor már sokkal lassúbb lesz a gyógyulás.

2017. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En is szoktam felni, pedig mar idosebb vagyok, en nem tartok kest a kezemben, de lefekves elott minimum 6x megnezem, h tuti kulcsra van e zarva az ajtom. Nekem sem volt betoreses esetem. A pszichologus nem ciki amugy, en csak azert mem megyek, mert sajnalom a penzt meg az idot ra, amig tudom magam kezelni. Egyebkent sok ember szereltet fel risztot meg kamerat, az is draga mondjuk, de az nem nyugtatna meg? Vagy lenne lehetosegetek ra?
2017. szept. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolog, ami esetleg előfordulhat: az infrahangok. Félelmet tudnak okozni.

Egy halk zene itt segíthet. Egész halkra is állíthatod, hogy lehessen mindent hallani mellette. Ha javul a helyzet, akkor tuti infrahang.

2017. szept. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen megértelek. Ebben a mai világban amik történnek én se szeretek egyedül otthon lenni, gyakran már napközben sem. Vszont az, hogy folyton a kezedben a kés, meg az ajtónál hallgatózol kicsit már beteges kategória. Ha ennyire rossz, akkor talán tényleg érdemes valakivel beszélned erről, segítséget kérni, esetleg egy pszichológustól.-Ez nem szégyen.

Mindenesetre próbáld meg magad valahogy ellazítani, mikor arra kényszerülsz, hogy egyedül legyél. Az ha filmet nézel, mindenképpen jó, a zene is jó lehet, bár este engem pl inkább a beszéd, a filmek tudnak megnyugtatni, a bömbölő zenétől nem érzem magam biztonságban. Valami jó vígjáték, de mindenképpen olyan amitől vay fetrengesz a röhögéstől, vagy valamilyen módon megnyugszol és nem felzaklat és még idegesebb leszel. Szóval a horrort kerüld, de ezt gondolom mondanom sem kell. Lehetőleg ne olvass össze ijesztő dolgokat neten.-Én amilyen hülye vagyok ezzel szoktam néha besz...tni magam, és aztán egész éjjel nem merek/bírok aludni. Mostanában nekem is minden 3. este egyedül kell lennem, mert a páromnak most egy olyan munkahelye van, ahol 24 órázik, majd 48 óra pihi. Ezek az esték még így az elején elég kritikusak. Én úgy próbálom megoldani, hogy mindenképpen menjen a tv alapzajnak, filmeket nézek én is, de most azon vagyok, hogy átszervezem a barátnőmet ezekre az estékre, esetleg ez nálad is beválhat, ha van olyan ismerősöd aki ráér. Vagy te is átmehetsz valamelyik barátnődhöz aludni, ha jó barátnőd és ráér, akkor biztos benne lenne. Még az is jó ha messengeren ráírsz ismerősökre akik fenn vannak és beszélgettek, vagy skypeoltok esetleg, jól el tud így is menni az idő, és így már nem is annyira olyan, mintha full egyedül lennél. :) Vagy beszélgess velem, én is egyedül vagyok sokszor és nem kellemes én tudom. :) Nyugi, 24/L vagyok.

2018. jún. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ajánlok neked egy engedélymentes gázfegyvert vagy akár egy légfegyvert.. nekem legalábbis megnyugvást ad hogy van önvédelmi fegyverem..
2020. aug. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!