Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha semmi nem...

Mit csináljak, ha semmi nem tesz boldoggá?

Figyelt kérdés
Egész nap unatkozok,ami régebben elfoglaltságom volt,az mára már nem köt le.Zenét hallgatok,de már az is csak zajnak tűnik.Bármit eszek,már nem esik jól.Abban a tudatban nézem a tévét is,hogy biztos jobb élete van annak a színésznek,milyen boldog lehet,stb...Miközben unom a filmet,ha boltba megyek nem vetetek semmit a szüleimmel,bár eddig is csak csokikat kértem,de már semmit nem akarok.Rossz minden.Mintha egy örökké valóság lenne ez a szenvedés,akár börtönbe is zárhatnának,úgyis csak a halálomat várom.2 éve van ez az ,,állapot'',az utóbbi fél évben már csak aludni szeretek,már akkor sincs jó kedvem,ha iszom.Nagyon foglalkoztat az öngyilkosság gondolata,már csak a halál érdekel.Voltam pszichológusnál,de csak az unalmas sablon szöveget sujkolta belém,amitől egy cseppet sem lett jobb szürke hétköznapjaim.Mi legyen? Már semmi reményem nincs.
2017. jún. 18. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
depressziós vagy
2017. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is az vagy. Lehet, hogy egy tök béna pszichológusnál voltál. Változtass, az lesz a legjobb. Én is nagyon gyakran leragadok ebben, de nekem segített, mikor elkezdtem írni csak úgy magamnak az érzéseimről, de gyakran még arról sem, csak úgy össze-vissza, ami az eszembe jutott. Aztán kialakítottam egy rendszert, és kezdtem írni onnantól kezdve, amióta emlékszek, hogy léteztem. Minden emléket. Rájöttem, hogy sikerült oviban és suliban is összeszednem egy csomó rossz embert, akik bele löktek ebbe. Félig, mert alapból búslakodó fajta vagyok. Azért csokit ehetnél, jó lesz. Talán az is segít, ha másokon próbálsz segíteni, eltereli a figyelmet, próbáld meg. Ha nem is leszel annyira boldog, de talán segít még miért élni.
2017. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Teljesen ismerős ez, amit leírtál. Nekem is volt ilyen, hiszen sokszor nagyon a szívemre tudok venni apró dolgokat is, ezért voltam már depressziós, amire így utólag azt mondom, bár ne történt volna meg, hiszen már akkor is annyi dolognak tudtam volna örülni, hogyha nem a fájdalmaimra koncentráltam volna. Szerintem csak meg kell találnod azt, amit igazán szeretsz csinálni, és boldoggá tesz, vagy valami olyasmit csinálhatnál, amiben lehet fejlődni. Például nyelvtanulás. A sikerélmény rögtön adni fog egy löketet, hidd el ;) ami nekem még rengeteget segített, az a sport, főleg a jóga volt.

vannak ilyen depire hajlamosabb emberek, mint mi, szerintem a lényeg, hogy ne hagyjuk, hogy átvegye a rossz hangulat és negativitás a vezetést felettünk. Remélem, segítettem picit! :) ja és ajánlom Nick Vujicic: Élet korlátok nélkül című művét, amiben nem feltétlenül a "hit mindent megold" olvasata a legjobb, hanem tele van igaz és jó gondolatokkal

2017. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!