Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem azt, hogy csak...

Miért érzem azt, hogy csak akkor vagyok valaki/akkor van értelme az életemnek, ha nem vagyok egyedül? 25/L

Figyelt kérdés
Szörnyű érzés..Alapvetően introvertáltnak tartom magam, tehát szeretek egyedül lenni. De mostanában döbbentem rá, hogy csak úgy szeretek egyedül lenni, ha tudom, hogy közben valaki gondol rám, fontos vagyok másoknak, és azért időnként érdeklődnek felőlem. Viszont mostanában úgy érzem, hogy úgy IGAZÁN egyedül vagyok, tehát a barátaim elfoglaltak, a szüleim sincsenek itt és úgy érzem, senkim sincs. És nagyon frusztrál, szinte depresszióssá tesz ez az érzés, úgy érzem, nincs is értelme semminek, nem vagyok jó semmiben, stb.. És bármit megtennék, hogy emberek között legyek, hogy valaki elhívjon valahova, ilyenek.. Ez normális érzés?
2017. jún. 30. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


H normális-e v sem, nem foglalkozom vele, nem szeretek címkézni. Normális? Nooormális? Normális...? Nem mindegy?


Nézzük, h lehet ebből az érzésből kijönni!


Egyes számú verzió:

Ha a szüleid nincsenek ott, menj el Te hozzájuk, lepd meg őket vmi szívességgel: főzz nekik, mire hazajönnek, kapáld meg a kertet/mosd ki a függönyeiket, ilyesmik. Örülni fognak a segítségnek, örülni fognak Neked.


Segíts a barátaidnak, h amikor elfoglaltságuk véget ér, egy kicsit együtt tudjatok lenni.


Ha fontos akarsz lenni valakinek, legyen számodra fontos valaki! Még ha az a "valaki" szőrös négylábú is :) Ha szeretnél valakit magad mellé, szerezz egy kutyát vagy egy barátot. Pasizz be!


Kettes számú verzió:

Hozzászoksz az egyedülléthez. Az élet valós élményei, mint a megszületésed, a halálod, a közte lévő fájdalmak és boldogságok mind-mind egyszemélyes élmények. Szavakkal leírhatók ugyan, de érezni egy ember érzi őket: Te. Nem butaság ezt az IGAZÁN egyedüllétet elfogadni, könnyebb lesz az életed. Érdemes a magány valóságán v valótlanságán elgondolkodni, jobb mint depresszióba borulni, igaz?


Remélem, segítettem!

2017. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez teljesen normális érzés.Én is épp ezen az érzésen megyek keresztül.

Igaz én 21 éves Lány vagyok,de pont ugyanez a bajom.

Ez azért van mert az ember alapvetően társas lény, és nem pedig egyedüllétre van kitalálva.

Szeretetéhes vagy te is,most érzed hogy a szülők sincsenek,mindenki felnőtt, elfoglalt lett,dolgozik.


Eddig suliba jártatok,most mindenki dolgozik és megy a saját élete után

2018. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!