Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az normális ha azt az érzést...

Az normális ha azt az érzést szeretem ami fáj?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt senki aki mellettem lett volna(természetesen a szüleim igen)nagyon sokszor elkövettem azt a hibát hogy bele szerettem valakibe...és nem érzett irántam(igen sokszor voltam szerelmes)...és az a fajta fájdalom már szinte jó érzést kelt bennem....

2017. júl. 3. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Fura. Én sosem éreztem igazán szerelmet. Remélem egyszer majd megtapasztalom, hogy milyen szerelmesnek lenni. Ha sok emberbe voltál szerelmes, lehet nem is voltál szerelmes. Mást éreztél, nem szerelmet. Az nem szerelem, ami csak úgy az egyik pillanatról a másikra eloszlik.
2017. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mond csak hány éves is vagy ? Így könnyebb lenne értelmes választ adni .
2017. júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
"nem a kör számít ,hanem a felfogás"
2017. júl. 3. 23:18
 4/4 anonim ***** válasza:

"Boldog volt, mert a szíve élt"


Thomas Mann / Tonio Kröger


"Ezen az estén magával vitte a kislány képét, vastag szőke hajfonatát, hosszúkás metszésű, nevető kék szemét, orra nyergén a gyöngéden odalehelt szeplőket, s nem tudott elaludni, mert hangjának csengését hallotta, s megpróbálta halkan utánozni azt a hangsúlyt, amelyet annak a közömbös szónak adott, és beleborzongott. Tapasztalatból tudta, hogy ez a szerelem. De jóllehet tisztában volt vele, hogy a szerelem sok fájdalmat, gyötrő megaláztatást okoz majd neki, hogy ráadásul földúlja békéjét, és szívét megtölti dallamokkal, úgyhogy nem lesz kellő nyugalma egy dolgot kerekre formálni, és fölényesen kikovácsolni belőle valami egészet - mégis örömmel fogadta az érzést, átadta magát teljesen, és lelke minden erejével ápolta magában, mert tudta, hogy az gazdaggá és elevenné teszi, és jobban vágyott arra, hogy gazdag és eleven legyen, mint hogy fölényesen kikovácsoljon valami egészet... "


"és Tonio mégis boldog volt. Mert a boldogság, mondotta önmagának, nem abban van, hogy az embert szeretik, az csak undorral vegyes kielégülése a hiúságnak. Boldogság az, ha az ember szeret, és holmi apró, fortélyos közeledésekkel lopja meg szerelme tárgyát. És lelkében felírta ezt a gondolatot, teljesen átgondolta és gyökeréig átérezte."

2017. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!