Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek, hogy döntsek...

Szerintetek, hogy döntsek (iskola)? (többi lent) 16/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy dilemmám amiben akárhogy próbálkozok biztosan döntést képtelen vagyok hozni.

A dilemma a következő: Milyen iskolába menjek?

Jelenleg eü iskolában vagyok, per pillanat gyakorlaton. Egyszóval: gyűlölöm.

Ehhez az osztálytársak is hozzátesznek de nem csak emiatt szeretnék váltani.

Az életem kezdve attól, hogy anyám szépen kifejezve lelépett, családi kapcsolatok nem valami jók, apámmal vagyok több mint 10 éve, apám néhai nevelőapja a higiénia szó ismerete és használata nélkül élt szóval egy undorító állat volt mintsem ember. Szóval nem volt egyszerű a helyzet.

Visszahúzódó, bátortalan vagyok és nehezen nyílok meg mások felé. Úgy válogatom meg a barátaimat, hogy akit 1-2 vagy 3 év múlva azt mondom, hogy igen, barátok vagyunk, mert nem osztogatom könnyedén 1 hetes ismeretség után a szót, azt a személyt annak is tartom és hitem szerint tényleg mindent elmondhatok neki, az lehetek aki vagyok.

A rossz szocializációm mellé társul az is, hogy nem tudom mi akarok lenni. Szeretek rajzolni, írni, falamra festeni, tervezni, ruhákat tervezni a karaktereimre, olvasni, történeteket kitalálni, sorozatokat nézni, animézni, kreatív dolgokat, tárgyakat csinálni. Azért hozzátenném aki tényleg beszélgetni szeretne velem nemcsak úgy hozzám szólt azzal remekül tudok beszélgetni, annyira nem rossz a helyzet mint amilyennek tűnhet.

Na jó, nem rabolom tovább senki idejét.


Sima gimnáziumba menjek ahol lenne 4 évem eldönteni mivel szeretnék foglalkozni vagy divat-modell iskolába ami után lenne egy szakmám + érettségim és utána mehetnék okj tanfolyamra? Szeretek ruhákat tervezni, de nagyon félek, hogy megint téves döntést hozok mint az egészségügyivel ami kevesebb mint 3 hónap alatt elvette azt az önbizalmamat és pozitivitásomat amit a barátnőim 3 év alatt adtak nekem. Még egy undorító poloskával is megkergetett az egyik liba. Egyszóval: félek. Sok rosszat hallani a Modell Divat Iskoláról, ez évi információkról nem tudok, hogy milyen. Ha meg gimnázium akkor persze az sem rossz de úgy érezném elpocsékolnék 4 évet anélkül, hogy valamilyen szakmát tanulnék.

Járok pályaválasztásihoz de hát azzal se megyek sokra, legalább is eddig nem mentem.



2017. júl. 13. 16:37
 1/1 anonim válasza:
Akkor menj ruhatervező suliba,ha biztos vagy benne,hogy ezt szeretnéd csinálni. Ha biztos vagy benne akkor oda menj. Ha nem akkor egy sima gimibe. Gondold át a ruhatervezős dolgot,mert ha végül mégse azt akarod de odamész akkor csak éveket pazarolsz el vele
2017. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!