Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudom egy társaságba...

Miért nem tudom egy társaságban önmagamat adni?

Figyelt kérdés
Amikor itthon vagyok, kifejezetten beszédes, hülyülős vagyok. Viszont amikor pl. osztálytársaimmal beszélgetek, elkönyvelnek csendesnek, mert egyszerűen nem "találom a szavakat",nem tudok bekapcsolódni a beszélgetésbe aktív résztvevőként. Emiatt most nyáron se nagyon hívnak el sehova, szerintem eszükbe se jut, hogy szívesen mennék. Nagyon kevés ember van a családomon kívül, akikkel jól tudok beszélgetni, fel tudok oldódni; velük viszont nincsenek ilyen gondjaim, sőt, még én beszélek többet. :D Egyébként nem érzem úgy, hogy önbizalomhiányom lenne, néha rámjön "valami", és megered a nyelvem, általában ilyenkor szerzek új barátokat is. Valószínűleg elég furán hangzik a problémám, de hátha valaki tud segíteni, hogy mi lehet az oka ennek, hogy tudnám előhozni a "normális énemet". 16/L

2017. júl. 24. 23:38
 1/9 anonim válasza:
Lehet, hogy legbelül félsz, hogy mit gondolnának rólad csak még nem vetted észre, de az is lehet, hogy nem olyan témákról van szó amihez te hozzá tudsz szólni vagy ami érdekelne..sok embernek ez témától függ.Szerintem próbáld meg azt képzelni mintha az egyik családtagoddal beszélgetnél, próbáld elengedni magad és hidd el nem lesz baj, próbálj te beszélgetést kezdeményezni mert biztos előjön a beszélőkéd..csak egy kis löket kell hozzá.:))
2017. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Pedig ez önbizalomhiány a javából. Írj rá a többiekre, vess fel valami programot nekik!
2017. júl. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Megpróbálom, köszi a hasznos és gyors választ :)


#2 Úgy is lehet önbizalomhiányom, hogy tisztábam vagyok a jó tulajdonságaimmal?

2017. júl. 25. 00:40
 4/9 A kérdező kommentje:
Sokszor próbálom őket elhívni, de ritkán lesz belőle valami, mert a legjobb barátaim abszolút otthonülős típusúak, nem szoktak gyakran kimozdulni
2017. júl. 25. 00:45
 5/9 anonim válasza:
100%
Én tudom önmagamat adni de akkor csöndben ülnék tehát az nem jó. Viszont én egy álszent ember vagyok és azt mondom a másiknak és úgy, ahogy hallani szeretné. Ha meg kell játszani hogy érdekel a társaság és hogy élvezem az ottlétet, akkor megjátszom.
2017. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehetsz akkor is önbizalomhiányos. Ha otthonülősek, akkor filmezzetek nálatok vagy náluk.
2017. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Én is így vagyok ezzel. Úgy érzem, hogy nem akarom ki adni magamat mások előtt.

Ha még is szólnék valamit, akkor se találom el, hogy mikor fejezi be a másik. Vagy bele szólok a mondandójába, vagy elmaradok a váltásról, és más kezd új story-t.


Egy haverom azt javasolta, hogy igyak alkoholt, és az fel lazít. De ahhoz te kicsi vagy. /F

2017. júl. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En is ilyen voltam mindig... Ez vagy Te, onmagad... Fogadd el. Nem kell mindenkinek tarsasaginak lennie... Ha valahova szivesen mennel a tarsasaggal, szolj nekik, h te is szivesen csatlakoznal... Nem kell eroltetni semmit. Akkor nem onmagadat adnad... Egy normalis tarsasag elfogad olyannak amilyen vagy.
2017. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány is, meg zárkózottság, visszahúzódóság, bizalmatlanság, ilyenek. De ebben is van valami jó, erre gondolj: egy csomó hülyeségtől megóv, mert így nem olyan könnyen keveredsz rossz társaságba.
2017. aug. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!