Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet valakit sajnálni...

Hogy lehet valakit sajnálni annak ellenére, hogy tudom mennyi szörnyűséget tett?

Figyelt kérdés
A pszihologus azt tanácsolta, hogy úgy tudom elengedni a haragom anyával szemben ha elképzelem miket mondanék neki hogy könnyebb legyen a lelkem. De ha elképzelem miket mondanék neki és sírna megsajnálom. Pedig nagyon rossz dolgokat tett amiket sose bocsájtok meg neki. Mégis sajnálom. Ez miért van?

2017. aug. 14. 01:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdezd meg a pszichológus ha már amúgy is arra jársz. De gondolom azt sajnálhatod hogy anyádnak ezt kellett tennie, vagy esetleg azt hogy nem tudtad megjavítani, esetleg azt a "minőségi időtöltést" amit nem kaptál meg. Próbálod bele látni a jót és azt sajnálod.
2017. aug. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kérdezném csak holnap megyek. És most ez jár a fejembe és nem tudok aludni. Azt aki lehetne.. de azt már sose kapom meg tőle. Ezt hogy bocsájtom meg neki?
2017. aug. 14. 01:23
 3/16 anonim ***** válasza:
Azt én is szeretném tudni olyat hogyan kell csinálni. Az én taktikám általában az hogy tojok rá. Csak néha előjönnek a dolgok aztán nagyonnéha rosszul is esik :(
2017. aug. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Hát ha a pszichológus aki ismer téged és az esetedet mond valamit, akkor nem biztos, hogy jó ötlet itt tanácsokat kérni olyanoktól akik se téged se az esetedet nem ismerik s jó eséllyel még a pszichológiához se értenek. Én azt javaslom igyál valami ártalmatlan nyugtatót, pl. citromfű teát, vagy ha az nincs akkor valami szintén ártalmatlan italt, limonádét tejet stb., ami nem zavarja az alvást mint a kávé tea kakaó vitaminital, s aztán próbálj meg elaludni s jobb ha holnap attól kérsz tanácsot aki adni is tud.
2017. aug. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Írd le ide mit tett az anyád.
2017. aug. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Írd már le kérlek majd, mit mondott erre a pszichológus. Elég ahsonló helyzetben vagyok és pont ugyanez jutott eszembe, mint neked. Ha elmondanám neki, milyen hatással volt rám a viselkedése és mennyi haragot érzek emaitt, szerintem tönkremenne bele örökre...
2017. aug. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én konkrétan leszarom a mostohaanyámat, nem mondon el neki, mennyire rosszul estek a dolgai és hpgy MIATTA akasztottam fel.magam kis hiján, mert ugysem érdekelné. Vszeg anyudat sem, ha elmondod neki nem változik semmi.


Én úgy vagyok vele, hogy 1000kmre élek, de soha a büdös életben nem akarom.látni azt a nöt. Felölem meg is halhat, ehy könnycseppet nem ejtek érte, nehpgy majd még pátyolgassam meg stb.

2017. aug. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon jól eltudtam dönteni egész életemben melyik a hasznos tanács melyik nem. Szeretek többet is meghallgatni. Vagy esetleg találok olyat aki átélt már hasonlót és megtalálta ilyen helyzetben a megnyugvást. Egy próbát megért szerintem. Vagy hátha tudok valakinek segíteni és nem kell azt a sok pénzt megfizetnie. ☺ Hazaérek és leírok mindent!
2017. aug. 14. 08:35
 9/16 A kérdező kommentje:
Fiatalon szült anya. Mindig azt mondta ő csak egy gyereket szeretett volna ehelyett megszülettem ikertestvéremmel. Apukám főiskolára járt még. Sokat begegeskedtünk asztmásak voltunk. Egyedül hagyott minket a kórházban. Több levelet adott nekünk amiben leírta neki apa hogy azért menjen már be hozzánk a kórházba. 14 évesek voltunk amikor  megcsalta apát. Akkor már volt egy hugunk akit elakart vinni magával. Hozzánk egy percig nem ragaszkodott. Apa nem akarta hagyni. Adott neki egy hónapot találjon munkát és szedje össze magát hogy eltudjon költözni és elváljanak. De egy nap arra értünk haza tesommal hogy nem akar beengedni. Apát kellet felhívni jöjjön haza. Sírt és gyógyszereket szorongatott a kezébe. Aztán összeszedte magát és elment. 1 évig felénk se nézett.. mi vettük fel vele megint a kapcsolatot. Akkor úgy gondoltam megbocsájtottam neki. Azt hogy elkelett adni miatta a házat a kocsit felezni mindent. De akkor volt a válság a hitel felment a triplájára így nekünk nem maradt se házunk se kocsink mert persze ő nem fizettet bele semmit. Volt hogy kenyérre nen volt pénzünk. Lett egy 15 évvel fiatalabb párja. És egy közös gyerekük. A hugom velük élt. Idén elmondta a húgom hogy anya párja molesztálni szokta. Anyát áthivtuk közölni vele. Nem hitte el. Aztmondta akkor hiszi ha rendőrségre megyünk és hugom ezeket elmondja. Azóta háziőrizetben van a párja. A legkisebb hugunkat nem engedte hogy lássuk. Azóta kéthetente láthatom kapcsolattartáson egy családsegítőnél. Anya semmilyen formában nem akar mégcsak beszélni se. Az hogy leszarom a dolgokat sose vezetett semmire. Csak mélyebbre szorítottam magamban a haragot. De amikor jött egy újabb fájó pont az életemben minden előjött. Ezért nem akarom tovább gyüjteni. Hanem mindenr megérteni és tovább lépni. Mert sosem szeretnék olyan lenni mint ő!
2017. aug. 14. 09:14
 10/16 anonim válasza:

Kemény sztori.

Figyelj, az az igazság, hogy anyád, csak azért mert megszülettetek, titeket okol. Holott saját maga tehet minden egyes rossz döntéséről. Tudom, hogy hiányzik a feltétlen anyai szeretet és ez sok lelki fájdalom okozója. Nem lehet visszahozni és kétlem, hogy anyád megértené, ha elmondanád neki mindezt. Nem tudom miért, megmondom őszintén, mert egy normális ember ilyet nem tesz. Annyira benne lehet már a bűnben, hogy nem is akarja a jót tenni, mert talán már lelkiismerete sincs. :(

2017. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!