Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki meg van róla győződve,...

Aki meg van róla győződve, hogy egyedül ő normális, az hülye?

Figyelt kérdés
2017. aug. 15. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Definiáld a normálist.
2017. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése. Simán lehet hogy az általam definiált normális tulajdonságok szerint mindenki hülye. Objektíven maximum az átlagost veheted.


Gondolj bele hogy van egy adag otthonülős ember, aki vasárnap este otthon szeret ülni és könyvet olvas, szerintük nem normális hogy a másik csoport éjfélig a kocsmában iszogat, akik pedig az előző csoportot nézik hülyének.

2017. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy normális. Én jártam motoros találkozókra is, és templomba is. Mindkét társaságban azt mondták, hogy a többiek a hülyék. De akkor én egyszerre voltam normális és hülye is?
2017. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És aki nem néz senkit se hülyének?
2017. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Aki szerint egyedül ő normális, az Asperger-szindrómás, vagy autista.


Indoklás: Diagnosztizáltak, és a környékeken egyedúl én vagyok ilyen, csak a saját dolgaim a logikusak a neurotipikusokhoz képest. Rengeteget bántottak és minden ok meg indok nélkül félrevezettek rendszeresen és hitegettek meg cserben hagyrak. Továbbá nem találkoztam még magamfajtával, aki szintén "normális". Olyannal se sikerült még, aki neurotipikus ÉS normális. Pedig muszáj lennie, mert olyan nincs, hogy egyedül én lennék normális.

2017. aug. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én nem találkoztam még normális emberrel mindenki idióta egy kicsit....persze jó értelemben,én is idióta vagyok,hogy most erre veszteget az időm amikor takaríthatnék is,de az nehéz.
2017. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem, az nem hülye, hanem villamos. :-))
2017. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A "normális" szót én csakis úgy tudom értelmezni, hogy "olyan, mint a többi". Vagyis ez alapján én nem vagyok normális. Ide tudtam visszavezetni a dolgot onnan, hogy szerintem mindenki hülye. Persze ez így önmagában nem sokat jelent, mert sokan így gondolják, akkor meg már ez lenne a normális, vagyis én is az lennék? És ez is csak egy nézőpont, abból pedig van még 1000... rá fogsz jönni, hogy ez a kérdés nem lényeges. Az, hogy a többi ember milyen, az szinte mindegy is. Ne érdekeljen, hogy milyen a másik ember, és, hogy mások mit gondolnak rólad.
2017. aug. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően ha lebontjuk a "normális" kifejezést akkor az átlagost kapjuk meg. Én ezt a normális kaptafát csak birka effektusnak hívom. Innentől kezdve mindenki aki nem illeszkedik az átlagba az nem normális, vagy mondhatjuk úgy is nem átlagos.


A politikusok mert ők az átlagnál többet hazudnak, a sportolok mert az átlagnál többet mozognak, az autóversenyzők mert az átlagnál gyorsabban vezetnek és sorolhatnánk. Egyébként egy idő után mindenki önmagát érzi normálisnak és a többieket ostobának vagy elmaradottnak fogja tartani. Egy maraton futó számára tök normális, hogy fut napi 10-15-20 kilométert, egy átlag ember számára már nem az. Egy superbike versenyző számára normális, hogy 250-el megy az autópályán egy átlag ember számára viszont nem. Magyarán minden nézet és állapot kérdése. Egyébéknt ez az általánosítgatás vezet oda, hogy a társadalom szétszakad, te roma vagy én magyar, te kövér vagy én sovány, te csoró vagy én nem. Nagy hiba az embereket ostoba skatulyákba zárni akkor amikor az egység sokkal fontosabb lenne mint a különcség.

2017. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Örök axióma, hogy a világon az emberi ész van a legigazságosabban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki több jutott, mint másoknak.
2017. aug. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!