Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Naplót írok. De nem akarom,...

Naplót írok. De nem akarom, hogy bárki elolvassa, ezért csak akkor írok bele, ha egyedül vagyok itthon, és el is rejtettem. Emiatt most régen írtam bele, és ez egy kicsit rossz. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

2017. dec. 24. 16:32
 1/8 TR75 ***** válasza:
100%
Írj bele.
2017. dec. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ezek szerint azt senki nem fogja látni, amikor épp írsz bele. Ám az írás megmarad és ha nincs egy tuti rejtekhelyed, akkor bizony bárki megtalálhatja és bele is olvashat, amikor nem vagy otthon. Én inkább azt javaslom, írj internetes naplót, vagy tárold a számítógépen, amit jelszóval levédhetsz.
2017. dec. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

írhatsz számítógépen Wordbe, amit jelszóval levédesz, és elrakod valami tuti helyre a gépeden (egy kamu mappába, ahol senki sem azt keresné, pl. vmi programnak a setup mappájába), és a számítógépedet is védd le jelszóval. a Word dokumentumot egy jelszóval védett pendrive-ra is rakhatod, és blogot is írhatsz, viszont mindenképpen úgy állítsd be, hogy privát legyen, ne jelenjen meg a keresőlistákban és ha még ez sem elég, akkor csak vázlatként mentsd el a bejegyzéseket.


én viszont a kézzel fogható napló híve vagyok, szeretem érezni, ahogy tradicionálisan kiírom magamból a dolgokat, ezért nekem jegyzetfüzeteim vannak. nekem olvastak már bele a naplómba, cudar érzés, de úgy tudsz a legjobban ellene védekezni, ha nem titkolod feltűnően és nem kerítesz nagy feneket neki. gondolj csak bele, ha valaki gyanúsan titkolózik, akkor akaratlanul is magára irányítja a figyelmet. tégy úgy, mintha házit írnál, esetleg rejtsd el egy keresztrejtvényes magazin mögé. miután végeztél, dugd el valami jó helyre, pl. egy másik könyv levehető borítójába rakd bele, és így tedd fel egy könyvespolcra. vehetsz lakatos naplót is, esetleg egy lakattal zárható dobozt, amibe beleteszed, de az feltűnő és aki akarja, úgyis kinyitja. írhatod máshol is, pl. kávézóban, könyvesboltban, parkban stb., és kitalálhatsz egy titkosírást is, de ez sok meló.

2017. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az előző vagyok :) azt még kifelejtettem, hogy írhatsz külön lapokra is, amiket később összefűzöl, így magad alkotod meg a saját naplódat
2017. dec. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanolyan a fedele, mint egy másik füzetemnek. Tavaly rá is volt írva, hogy infó jó, azért furcsa volt, hogy hogy lett ilyen vastag egy INFÓ füzet, de hát... :D én ragasztgattam is bele, meg elraktam dolgokat a hátuljába. Tavaly előtt irodalom füzet volt. Idén a töri füzetemnek ugyanolyan a borítója (eddig mindig egyformák voltak néhány kivételével, idén az összeset ugyanolyanra). Ott van a füzetek között. Ha úgy írok bele, hogy más is itthon van, kulcsra zárom az ajtóm (sokáig nem lehetett bezárni, de mostmár megoldottam :D), vagy ahogy az előző is írta, elé raksz egy nyitott könyvet, és úgy teszel, mintha jegyzetelnél. Mondjuk... Nálam már volt, hogy belenéztek, hogy „ez mi?”. És volt régebben, hogy esti meseként olvasott fel anyám az öcsémnek és a nagymamámnak a 12 évesen írt naplómból :). Na, ezért nem osztok meg vele SEM semmit
2017. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a fürdőszobába szoktam zárkózni, amikor úgy gondolom, h valaki meglátná, hogy írok. Sajnos az én naplómat elolvasta anyukám. Utána kb 1 hónapig nem beszéltem vele. Most már nagyon elrejtem a naplóimat. A betelteket egy dobozba teszem az ágyam paplantartójába (felnyithatós ágyam van) egy csomó paplan alá. Amelyik naplómat most írom, azt a sulis cuccaim közé szoktam rakni. De még így sem merek mindent leírni a naplóimba...
2018. jan. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelj én is írok. Igaz nem rég óta(3 hónapja) én sem szeretnén ha bele olvasnának , nyugodtam írj bele és utána dugd el😊
2018. márc. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A betétek között nem keresi senki. Amúgy meg nem kell ezt annyira túlparázni, mert nem biztos, hogy érdekel bárkit is. Nálunk a rokonságot abszolút nem izgatja, hogy mit csinálok, a naplómba se nézegetnek bele. Mindenesetre én a legjobb rejtekhelynek betétek dobozát/neszesszert és a matrac alját találom. De hogyha ennyire titkolózol, akkor valószínűleg fel fog tűnni valakinek, hogy rejtegetsz valamit. Ha nem csinálsz belőle nagy ügyet, senkit sem fog érdekelni.
2018. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!