Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám leküzdeni az...

Hogyan tudnám leküzdeni az introvertáltságot és az önbizalomhiányt?

Figyelt kérdés

Sajnos a csalódások miatt minél idősebb leszek, annál jobban befelé fordulok, egyre nehezebben nyitok mások felé. És egyre nehezebben is esek szerelembe. Nem fektetek szívesen energiát az ismerkedésbe, akármennyire tudom, hogy értékes lányokról van szó, és lehet hogy valakivel tök boldog lennék, egyszerűen nyűgnek érzem az ilyenkor kötelező, szokásos köröket. Pedig vágyok párra, és nem akarok egyedül, gyerekek nélkül megöregedni.


Mit tegyek a befordulásom ellen?


29/F



2018. jan. 2. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szakember és önfejlesztő könyvek, előadások, tanfolyamok stb., varázspirula továbbra sem létezik.
2018. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz mást, mint hogy ismerkedsz, még ha fárasztó is.

Egyébként egyszerűbb az ismerkedés, ha van valamilyen hobbid, és abból adódóan csatlakozol vmilyen társasághoz. Pl szeretsz úszni, ezért eljársz rendszeresen az uszodába, esetleg belépsz egy sportegyesületbe. De mondhatnék akármilyen példát.

2018. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tartósan sehogy. Kis dolgokban lehet fejlődést elérni, de a dolog egészén változtatni nem tudsz.
2018. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is azon vagyok hogy növeljem az önbizalmam.

Mostanában többet próbálok edzeni, szeretném ha jobb alakom lenne.

Hobbival lefoglalom magamat, mostanában 1500-3000 puzzle-val:D illetve filmezek.

Figyelek arra hogy ne egyem tele magamat hiába a kedvencem a kaja, kevesebb édességet eszek már egy ideje.

Azt tervezem hogy minden hónapba elmegyek egszer fogorvoshoz, mer vannak fekete tomesek a fogaimba és én fehéret szeretnék helyettük..

Sajnos volt fog szabályzom de az egyik fogam elmozdult mer .. mindegy:D szóval gondolkozok hogy újra tetetek fel, mert zavar.

Szeretnek egy kicsit nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lenni, arra gondoltam hogy szedek valami vitamint.

Több gyümölcsöt zöldséget akarok be iktatni, sajnos nem szeretem ezeket.

Szoliba akarok újra járni csak nem biztos hogy összejön egyéb okok miatt..nagyon sápadt vagyok:(

És sokkal nagyobb az önbizalmam ha van egy kis színem.

Az hogy a te önbizalmad mi növelné azt te magad tudod, hogy min akarsz változtatni. Te tudod hogy mi tenne boldoggá, mit szeretnél csinálni.

2018. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az önbizalmamat azzal tudnám növelni, ha sikeresebb lennék az ismerkedésben, mert az élet más területeim nincs okom a panaszra. De mivel nincsenek sikereim, így nincs is miből táplálnom az önmagamba vetett hitemet.
2018. jan. 2. 19:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig annyi lehetőség van. Ha személyesen nem nagyon megy akkor ott a Fb.. szerintem már az emberek 70%ott kezdeményez először ..vagyis ír a másiknak stb stb

Ha személyesen akarsz akkor mégis mert nem megy? Ha valaki tetszik a munka helyen egyszerűen eleinte mondjuk mosolyogva koszonj neki majd pár nap múlva szólisd le..

2018. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Egyrészt azzal, hogy elfogadod a jelenlegi helyzetet. Másrészt, hogy nem a világtól várod a boldogságod! Az bizonytalan, mint a kóbor kutya vacsorája.


Harmadrészt azzal, hogy elkezdesz másként tekinteni a világra. Másképp gondolkodni.


Mit gondolsz magadról? Az ember a saját gondolkodás húzza vissza vagy viszi előre.


Mivel minden egy gondolattal kezdődik, innen kell kezdened.


Alapjába véve, történések vannak. Azt, hogy te mit gondolsz, az csak tőled függ. Ez vonatkozik magadra, illetve a világra.


Változtass a szemléleteden. Itt nem az a fajta pozitív gondolkodásra gondolok, hogy bemeséled magadnak, hogy minden rendben. Nem!


Arra gondolok, hogy bármi is zajlik körülötted, lásd meg benne a LEHETŐSÉGET. Ez hozza magával pozitív hozzáállást.


A másik, hogy kezd el őszintén szeretni magad. Itt is rá tudsz menni a lehetőségekre.

Önmagad tekintve nem az önző, egoista szeretetre gondolok. Bármi is történik a tested, csak a tested, az elméd, intelligenciád, stb. csak hozzád tartozik. Mintha lenne egy gyereked, aki bármit is tesz, akkor is szeretned kell. Ez vetítsd ki önmagadra.


Ha nehezen barátkozó, befelé fordulós típus vagy akkor fogadd el. Ez van. Ne a világ miatt változtass magadon. Ha azért akarsz magadon változtatni, mert a világ a minta, akkor sose leszel elégedett. Ha ez nincs így, akkor ahogy írtam az elején. A lehetőségekre kell koncentrálnod. Minden figyeled a kapcsolódási pontokat.


Mindenből kitudod hozni a lehetőséget.


Lehetőséget az egyedüllétből.


Lehetőséget a társas kapcsolatokból.


Lehetőséget a szegénységből.


Lehetőséget az erőtlenségből.


Egy biztos, ha valamire sokszor gondolsz, az "leáramlik" a tudatalattidban. Végül szokássá válik. Nem is veszed észre már, mert annyira hétköznapi váltak ezek a minták.


Ez már gyerekkor óta megy. Kapjuk a mintákat. Ez beépül a tudatunkba, tudatalattinkba, végül egy öntudatlan szokássá válik...


Te döntesz.


Nagyon fontos, hogy ne szóródjon szét a figyelmed. Csak egy dolog, de abba adj bele mindent. Fél pohár sör nem sör.


Sok lehetőségekre való koncentrálást kívánok!

2018. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az előző írásom mindenre kiterjedt.


Mindennek szinkronban kell lennie. A gondolkodásodnak mindenre ki kell terjednie.


Számomra az nem siker, hogy csak a munkában vagyok sikeres.


Mindenben az elégedettségre kell törekedni.


Teljes összhang.


Ez nem megy egyik napról a másikra, mert te sem az egyik napról a másikra lettél az, aki most vagy.


Sok türelem, sok kitartás. Egy gondolat, egy cél, sok lehetőség.

2018. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!